Kimin İçin Ne Dedim?

Devlet Bahçeli: Keşke siyaset yerine hocalık yapsaydı. Döneminde yapılan tüm kurultaylarda rakipsiz yarışmıştır. Çünkü tüm rakiplerini ihraç etmiştir. Ama yine de saygı duyulması gereken bir kişidir.

 

Fethullah Gülen: Teşkilatlanma ve örgütlenme stratejisi izlenmeden ve karşı hareketi doğmadan Türkiye üzerindeki etkisi yok edilemeyecek bir kişidir. Sevmiyorum, düşüncelerim taban tabana zıttır. Ama bana bugün, yüklü miktarda paran olsa ne yaparsın diye sorsalar; vereceğim yanıt öğrenci yurtları ve dershaneler açarım olacakır.

 

Hırant Dink: Öldürülmenin, bazen kahraman olmak için yeterli geldiğini görebilmemi sağlayan kişidir. Ölmeden önce halk tarafından tanınmayan, öldükten sonra demokrasi şehidi sayılan biridir. Şu an aldığı övgüyü hak etmemektedir. Ama öldürülmeyi de hak etmemektedir. Hiçbir yazar, yazdıkları için öldürülmemelidir.

 

Yaşar Nuri Öztürk: Kendi yazdığı Kuran çevirisindeki Nisa Suresinin kadınları dövün kısmını, yıllar sonra kendi yok etmiştir.

 

Nazım Hikmet: Çoğu şiirini ezbere bildiğim ama nedense bir türlü sevemediğim şair... Atsız okumamın, Nazım'ı sevemememde etkisi vardır diye düşünüyorum.

 

Mehmet Akif Ersoy: Vatanseverdir. Ama vatan sevme anlayışı benim düşüncelerimle uyuşmaz. Tıpkı Nazım'ın düşünceleriyle uyuşmadığı gibi...
Cumhuriyet'in temel ilkeleriyle ters düşen düşünceleri vardır. Aslında, yetiştiriliş tarzı ve Osmanlı görmesi nedeniyle bunu çok da yadırgamamak gerekiyor.
Nihal Atsız'ın da cumhuriyette bir dönem kabullenemediği olaylar olmuştur. Dolayısıyla, vatanını ne şekilde olursa olsun sevmesi ve yazdığı onca şiir, onu memleket için mühim birisi yapmaya yeter.

 

Necip Fazıl Kısakürek: Kişilik olarak sevmiyorum. Ama bazı güzel şiirleri vardır.

 


 


 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Atsız Bey'in İlk Eşi Mehpare Hanım Kimdir? Tarih 23.04.2014
Otorite Politika 09.02.2014
Atsız'ın 9 Mayıs Savunmasının Haklılığı Tarih 12.01.2014
Atsız'ın Basılmamış Eserleri Hakkında Tarih 11.12.2013
Necip Fazıl'ın Kanuni Hakkındaki Düşünceleri Tarih 16.09.2012
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Şeytanın Oyunu Politika 03.05.2021
ŞİRİNLER Politika 02.05.2021
İftira Siyaseti Politika 01.05.2021
DÖNÜŞÜM Politika 23.04.2021
EVRENSEL OLMAK VARKEN Politika 19.04.2021

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.