Yalnız Adam

İnsanın kendi kendine itiraf edemediği en büyük gerçek, aslında yalnız olduğudur.

Hepimiz yalnızlığımızı biliriz, ama kendi kendimize söyleyemeyiz. Kimi zaman yalnızlığını bitireceğini düşündüğümüz birini buluruz. “Ben yalnız değilim” deriz.

Ama yine yalnız başımıza kalacağımız günler gelecektir. Hiç o anları aklımıza getirmek istemeyiz.

Geçici bir hazdır o, bir içkinin yaratabileceği sarhoşluk misali geçici olarak uyuşturur beynimizi... Her şeyi güzel görmeye başlarız. Artık her insan güzeldir, şehir güzeldir...

Ama değildir işte.. O sarhoşluğun etkisi yavaş yavaş geçmeye başlayınca anlarız. Ve görürüz ki, ne insanlar sanıldığı gibi güzel ne de yaşadığımız şehir...

Hepsinin bir kirli yüzü var ve bütün kirli yüzler, sarhoşluğun bitmesi için pusuda bekliyorlar. Uygun zamanda ortaya çıkıp oyunlarını oynuyorlar.

Sonuç: Yine yalnızlık...

Yalnız olmaktan kurtulmak isteyen herkesin yazgısı, eninde sonunda yalnız kalmaktır. Önemli olan yalnızlığı kabullenebilmek, ve yaşamla barışık bir şekilde yalnız olarak yürümektir.

Doğaldır ki insanın eşi, sevdiği yanında olacaktır. Fakat, bunlar eksikliği giderici değil yalnızca süslemedir. İnsan, pantolunu olmadan sokağa çıkamaz ama kol saati olmadan sokağa çıkabilir. Bu saydıklarım da öyledir. Ama akıl, irade ve ruh güçlülüğü pantolon gibidir. Başı dik yürümeyi sağlayan asıl onlardır. Kol saati yok diye kimse başı yerde yürümez. Hiçbir kol saati için de başı yere eğmeye değmez.

 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Atsız Bey'in İlk Eşi Mehpare Hanım Kimdir? Tarih 23.04.2014
Otorite Politika 09.02.2014
Atsız'ın 9 Mayıs Savunmasının Haklılığı Tarih 12.01.2014
Atsız'ın Basılmamış Eserleri Hakkında Tarih 11.12.2013
Necip Fazıl'ın Kanuni Hakkındaki Düşünceleri Tarih 16.09.2012
Başlık Kategori Yayın Tarihi
BÜYÜK BİR YALANDI O KELİME ''SEVGİLİ' !' Edebiyat 17.04.2021
Nokta Kadarsın. Edebiyat 23.12.2020
ÖĞRETMENE VERİLEN DEĞER Edebiyat 19.10.2020
UMUT BAZEN İŞKENCEDİR Edebiyat 19.08.2020
Eşek Arılarına Ders Edebiyat 07.08.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.