Rahat Bir Günümüz Olacak mı ?

Yaşam gün geçtikçe ağırlığıyla üstümüze çökerken kendimizi bu ağırlığın hiddetinden kurtarmanın yollarını arıyoruz ve kendimizi sessiz sahillerde yada bir  vapurda buluyoruz akıp giden denizin seyrinde doğanın o umut dolu güzelliğine kapılıyoruz ve yaşam ağırlığını üzerimizden alıp götürüyor işte bizde ezilmeden çıkıyoruz altından ve sallıyoruz yumruğumuzu yaşama tek vuruşta nakalvtla. Bir gün bir an ve hayat …. Düş  bu olsa gerek hayata salladığımız yumruk olsa …. Bu  düşler ve umutlar insanı soğumuş bu kent yığınlarından alıp götürüyor işte uzaklara bir nebzede olsa uzağa bir dal sesi bir kuş gürültüsü olsun istiyor yürek ve durum bir adada herşeye inat seni haps eden beton yığınlığına bakıyorsun işte karşı karşıyasın …  ben dağların oğlu sen mapushanem kent ,yığılmışız sana tıka basa ve bu yığınlıkta yalnızlığın dağlarını biriktiyoruz..

                                              Geçip giden zamanların hesabı yokken geleceğin hesabı önümüze koyulu veriyor ve herkes elindeki takıya değer biçiyor . değer verilmesi gereken insana inat.. hatırlamak eski bir kültür artık kimsenin keşfetmediği adını sakladığı.. ama şehir bizi yuttuğu bu bozgunda kendisine salladığımız yumruğa inat kıs kıs gülerek bakıyor bize “kendimizi kandırıyoruz” oysa…  gerçek acısıyla üstümüzde her an her zaman…. Ama bilen sıyrılıyor ondan eziyetini çeke çeke..öğrenmişmiyiz oysa ummayı arzulamayı ve de paylaşmayı ? temiz olan ne ki bizde? Düşünüyorumda cevabı yok sanırım yok!  ve  yaşam sallıyor mızrağını yalnızlığımıza armağan…

                                                      gidecek yerimizse bu düşler ey şehir ey hayat sana inat düşlerimiz özgürlüğünde sana inat sallıyoruz düşlerimizle bu yumruğu sana  buda sana armağanımız olsun. Umudumuz düşlerde sevincimiz yürekte. Ne kadar bıksakda sana uzanıyoruz kırılmış düşlerimize  inat uyandığımız sabah ..


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Tanımadığım Ten.. Şiir 14.06.2021
Hayatının gerçek amacı… Evrensel 21.05.2021
İslam niye doğru dindir? İslamofobi Felsefe 20.05.2021
FİLİSTİN’DE KALICI BARIŞ MÜMKÜN MÜ? Politika 19.05.2021
BÜYÜK BİR YALANDI O KELİME ''SEVGİLİ' !' Edebiyat 17.04.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Düğün Konvoylarına Düzenleme Yaşam 29.07.2021
Sel Zararı Devletin Sorunu Değil Yaşam 27.07.2021
İçimizdeki Yeşermeye Çalışan Filiz Yaşam 03.07.2021
Bisikletimle Beyşehir’e Yaşam 03.06.2021
İstanbulun Öteki Yüzü Yaşam 31.05.2021