İslam niye doğru dindir? İslamofobi

İslam niye doğru dindir? İslamofobi

İslamı araştıranlar bu yazımı mutlaka okumalılar.. İslam hakkında modern görüşlerede yer verdim. Dünya görüşü edinebilirsiniz…
Diğer makale: İslam nasıl bir dindir? Müslümanlar nasıl insanlardır

İslam niye doğru dindir? Birçok ispat etme yöntemi var Kuran üstünden, batılıların gözünden ve de Osmanlı gibi bir şeriat devletinden.. Peygamber efendimizin ahlakı ile… Ve de iftiraları temizleyerek.

İslam korkulacak bir din midir?
Çünkü “Şeriat” korkunç geliyor öyle gösterildi insanlara..
Şeriat deyince aklınıza kafa kol kesenler gelmesin birçok ayrım var ben hz.Muhammedin şeriatını kastediyorum
Allah’ın dinine islam ve emirlerine şeriat denir. Doğruluk, hak ve adaletten bahseden Merhametli Allah hiç kafa kol kesilmesini emreder mi?
Fakat günümüzde şeriat devleti yok, anayasası Kur’an olan ülke yok. Ve savaşın içindeler. Şimdi İslam da 4hak mezhep vardır Sünniliğin içinde.. Gerisi mezhepsizdir. Şiiler gibi sapıktır vehhabi selefi diye ayrılırlar.

Muhtemelen kafanız öyle bir yıkandı ki “Şeriat” deyince korkuyorsunuz.. İslam gericilik değildir.
Karşımızda iki şık var laik modernbir devlet kadınların kapanmadığı, Allah’ın göklere sıkıştırılmaya çalışıldığı bir model.. ve demokrasi, insan hakları evrensel mahkemesi diye süsleyebiliriz.

Diğeriyse örneğini Osmanlı’dan alabileceğimiz topluma hoşgörülü*İnsanları çocuklarını sevgi merhamet iyilik ve alçakgönüllülükle dolduran bir medeniyet..
Şimdi bir kıyaslama yapalım. Suç oranları ile ilgili
Osmanlıyı gezip gören bir takım seyyahlar var ve geldikleri bu yerde ki hamamlara, hayratlara ve hoşgörüye hayran kalıyorlar şimdi bunları örneklerle inş açıklayacağız.*

Kuran çağdışı değildir.. İslam uygulamaları da ilkel değildir. Eşitlik sunmaz.. Adalet verir.. Şuan modern hukukta demokrasi de suçun önüne geçebiliyor musun caydırıcı bir sebep yok.. Bu büyük bir hukuk sistemidir.

Cinayetler ,kavgalar, fuhuş, tecavüzler ve gasp..Her gün yüzbinlerce suç işleniyor Fakat Osmanlı da bunlar yoktu…
Osmanlıyı tanıt desen çoğu ezberlediklerini söyleyecekler “Oğlancılık vardı yobaz bir halktı.” Gibi. Başka bir şey de diyemezler zaten bilmiyorlar ki “Vergilerle halk sıkılıyordu”filan diyebilirler..*

Ve de Müslümanları cahil sananlar için müslüman olan insanları gösterebilirim yaptıkları ilk iş kitaplara sarılmak oluyor fakat bir islami kitap bile okumayan insanlar kalkmış islam hakkında atıp tutuyorlar.. Birkaç ateist makale okuyan insanlar kendilerini bilgili sanıyor.

Müslümanlar, ateistler tarafından sürekli aşağılanmaya çalışılır, Güya kuran çelişki doluymuş İslam, din tüccarlarının diniymiş, müslümanlar cahil ve kadınlara kötü davranıyorlarmış gibi.. Her geçen gün İslam’ı tanıyamayan insanlar ateist olmayı seçiyorlar. İşin diğer tarafı bu insanlar İslam’ı anladıklarını sanıyorlar. Ve bu insanlar bu yazıyı okumayacaklardır.
İslam madem bu kadar kötü niye Avrupalı müslümanlar islamı seçiyorlar?

Fıkıh ilmi var ve Müslümanların ahlaki olgunluğu ve erdemini anlatan yabancılar var. İslam’ı ve Türkleri övüyorlar.Hz.Muhammed’e dahi diyorlar peki niçin? Sözleri o kadar anlaşılır kısa ve özdür ki kendisine övgüler yağmıştır.Tolstoy’a, Goethe ve Dosteyevski’ye kadar.

 

Tolstoy ve Goethe Müslümanlıklarını gizlediler. Dosteyevskininde bir kitabı var.

Lütfen beni kibar bir müslüman olarak kabul edin ve herşey yoluna girsin..TOLSTOY
“Allah’ın Kur’an’da söyledikleri hakikattir…” GOETHE

Niye böyle diyorlar?
RASULULLAH S.A.V DER Kİ;

CEBRAİL A.S BANA O KADAR KOMŞU HAKKINDA BAHSETTİ Kİ, BEN KOMŞUNUN, KOMŞUYA MİRASÇİ OLACAĞINI ARTIK BEKLİYORDUM ” DEDİ.

KENDİSİ TOKKEN, KOMŞUSU AÇ YATAN BİZDEN DEĞİLDİR.. Bir dolu ahlak kuralları, Dahasında.. İslam temizliğede önem verir..

İslam’ın temel felsefesi şuna dayanır.. Kendine yapılmasını istemediğin şeyi başkasına yapma.
Tabi herşeyin bir kanunu var ne yiyip içeceğine kadar karışıyor. Tabi ki savaş hukuku da var. Fakat pasif bir halkın geleceği yoktur.. bunu bilmelisiniz Kur’an eğer savaşmayın deseydi Bedir, Uhud, Hendek olmazdı ve Allah dinini yükseltemiyor olurdu.. Savaştan kasıtta acizleri öldürmek her türlü vandallık kadınlara tecavüz etmek ve de anıtları yakıp yıkmak kitapları yok etmek değildir. Zira haçlı seferlerinde hıristiyanlar aynen bunları yapmışlardır. Ve savaş sarhoşluğu geçince bu eserleri tercüme ettirmişlerdir.

İslam sınırları koyar ve müslümanlar da uyar(!) Müslümanlar kur’an ile dev gibi bir medeniyet yükseltmiştir ve sırf bu dinin esasları için çalışan dahiler vardır(!)imam azam ebu hanife.. İmam rabbani gibi gibi..

Kur’an arapçanın en lüks halidir ve arapçayı şairler geliştirmiştir. Arapçanın felsefesine de yer verdik az da olsa..

Mülsümanların çoğu ilimle uğraşmışlardır, nahiv, şiir ve edebiyat öğrenmişlerdir. Fıkıh üzerine yüzbinlerce kitap yazmışlardır bu sayede arapçayı da geliştirmişlerdir. Arapça Türkçe gibi sondan eklemeli değildir, hem sondan hem de önden eklenir. Bu sayede Endülüste ki alimler yüzbine yakın kelime ve kavram geliştirmiştir ta ki TDK tarafından 1950’ler de atılana kadar.. Kitap bilim düşmanı insanlar tarafından bu kelime kavramlar atıldı.

Hata ateizmi öyle paranoyaklar temsil ediyor ki ağzı küfür dolu ve sakaldan tiksinen bu zevatları müslümanlarla kıyaslamak kimsenin aklına gelmez halbuki ateizmin sırf pirim için çalıştığını görmek hiçte zor değildir çünkü zayıf müslümanları ezer ve caps alırlar, onları alt eden müslümanları engellerler defalarca banlandım. Sitelerinde ve sayfalarında karşı görüşe izin vermezler başkasının hak ve özgürlüklerine rahatça karışabilirler başörtüsü gibi.. Bu insanlar mı samimi? Ahlak kavramları başka barlarda içki ve kadınla kafayı bulan insanlar kadını meta olarak görmüyorlar, karısını gizleyen aşikar etmeyen müslümanlar mı meta olarak gördüler..

İSLAMDA KADINLAR

(Niye kadınalr hakkında yazıyorum çünkü Ateist gruplar bu işe takmış durumdalar. Onlar neyi gündemlerinde tutuyorsa bende bunlar üstüne çalışıyorum..)

İslam kadınlara eziyet eden bir din midir? Zira çarşafı esaret olarak görürler.. ve erkeklerin mallarıymış güya sürekli Erkeğe karısını ne sebeble dövdüğü sorulmaz hadisini getirir dururlar..

Halbuki Karısını dövenin ahirette davacısı ben olurum hadisini görmezler. Bu insanlar işlerine geleni görüyorlar..
Sırf müslüman diye karısını döven adamın haberlerini yaparlar fakat bunların neresi kuranda yazar? İslamda kız çocukları okumayacak hapis hayatı yaşayacaklar diye birşey yoktur koyu ateistlere göre bu böyledir.. Böyle zannediyorlar aynen böyle canlandırırlar..

Endülüste müslüman medeniyette kayıtlarda çarşaflı kadın hekimler mevcuttur..Ebelerden bahsetmiyorum kayıtlı cerrahlar var..
Ve de kızçocuklarına öncelik verilmesiyle ilgili bir dolu hadis var. (Bkz:İslamda kadın, Ayet ve hadis İslam hukuku)

İlim islam medeniyetinde her zaman el üstünde tutulur. Birçok hadis var kadınlar hakkında ama onlar.. Kadınların aklı eksiktir gibi hadisleri ele alırlar… Kadınları öven ve onlara iyi davranılmasını öğüteyen hadisleri görmezler.. Hadislerde çelişki yoktur bu başka birşeyin konusu.. Zira birçok hadiste

Hanımlarınızı üzmeyin onlar Allah’ın emanetidir.

Bir mümin kötü huylu hanımına kızmasın.. sabredin der… ne için dövün diyor aile hukukunu bozduğunda iffetsizlik yaptığında hafifçe dövün diyor..
İslam boşanma aldatma gibi konularda da hassastır ve bu yüzden hülle diye birşey vardır.

İslamda amaç bir kadının evlenip iyi bir yuva kurmasıdır.. İmam gazali kadınların özelliklerinden koyun olanı derken burada saliha kadınları kastetmiştir. Eğer akrep deseydi çok dedikodu yapan ve gıybet edenleri kastederdi..

İslamda “emri bil maruf nehyi anil münker” vardır. İyiliği emret, kötülükten sakın.

Müslümanın kaideleri vardır söyledikleri sözden bile sorumlu tutulur başkasını incitmemelidir..

“Güler yüz sadakadır.”

“Kendine yapılmasını istemediğini başkasına yapma.” Gibi daha çok çoğaltılabilir.

Bunları okumadan bilmeden kulaktan dolma kalıplaşmış bilgilerle müslümanlara karşı duruyorlar.
SADECE SORUYORLAR VE DALGA GEÇİYORLAR.. cevaplarla ilgilenmiyorlar ve tahminleriyle meseleleri yargılıyorlar böyle özetleyebiliriz ateist kimliği.. ve yarım yamalak bilgileri vardır ezber yapıyorlar..

İSLAM’IN SADECE KÖTÜ ŞÖHRETLİ TARAFLARINI GÖRÜRLER.

Yani bu sayede islam vahşi bir din olur.. Bilmem ne islam ülkesinde uygulanan manzaraları gösterseler İslam yeterince soğutulmuş olur… Şiilikten İslam sorumlu değildir ehli sünnete yüklenen suçlar hakkında da el nusra ve pkk adlı makalede verdik inş.

Şimdi İslam’ı tanıtmaya başlayalım..

Müslümanları kitap okumamakla suçluyorlar halbuki yabancılar müslüman olduklarında ilk iş kitaplara sarılıyorlar ve islamda cevaplarını bulduklarını söylüyorlar.

İslamla tanışan insanlar neler diyorlar?

Öncelikle objektif bir şekilde İslam’ı inceliyorlar fakat ateist sitesinden İSLAM öğrenilmez. Verdikleri çelişki iddalarının çürüdüğünden haberleri yok bu insanların. Tarih bilgileri de yok.. yarım yamalak öğrendikleri şeylerle hiç bilmeyen müslümanların akıllarını kurcalıyorlar.. birlikte inceleyelim

İslamiyeti seçenler arasında toplumun önde gelen kadınları da var
İngiliz Daily Mail gazetesi, son yıllarda kariyer sahibi çok sayıda İngiliz kadının İslamiyet’i seçtiğini yazdı.
İngiliz basını “Neden modern ve kariyer sahibi kadınlar İslam’ı seçiyor?” diye tartışmaya başladı.

HAYAL KURALIM

Şimdi bir medeniyet hayal edin ve tanrının diniyle kurulu olsun.. Bir senatonun aldığı kararlar mı çağdaş ve medeni olur ya da Tanrının koyduğu yasalar mı? Medeniye soyunup soğan olmak ya da hayvanlara benzemek değildir bunu aklınıza sokun.

Tanrı’nın olduğunu varsayarsanız ki senato yanında hiçbirşeydir çünkü tanrı en iyi bilendir ve Norveç dahi en az suç oranı olan ülkede bir Osmanlı kadar suçsuzluk yoktur zira.. Ahlak kurallarına göre norveçte zina suç sayılmaz.. ve bu erdemini yitirmektir. Namus kavramı devreye giriyor. Burada ahlak anlayışına göre namus yoktur. Namus anlayışı yoksa da..erdemini kaybetmiş toplumlar türer ve bu beyni zehirlenmiş insanlar medeniyetin çıplaklık olduğunu sanır..

Erdemini kaybetmiş toplumlar türedi eski filozoflara göre bile bu böyle.. Demokrasi isteyen filozofların dışında bu amerika iki yüzlülüğünü görselerdi eğer filozof hayranıysanız bu İnsan hakları elbisesine bürünen katiller bebekte katlediyorlar.. ağır eleştirilere maruz bırakırlardı eğer bu filozof dediklermizin iyi niyetli olduğunu varsayarsak..Ve soruyorum sizin için bir bebeğin katledilmesi ne kadar masum..Bunu bir gözden geçirin?

İSLAM ÜLKELERİ NİYE GERİDE İslama saldırıların boyutu..
İslam’ı şiizm sanmak.

Şiilik üzerinden saldırılıyor ve İbni sebe yahudisi bu mezhebi kuruyor başta haktı sonra değil zira muta nikahına izin var. İslamda bu zina sayılır boşanmamak üzere evlilik şarttır.. Araştırırsanız modern kaynaklarda bile bulabilirsiniz.

Sonra belgeler var bunların böyle olduğuna dair misal Humeyninin kitabında küçük çocuklarla cinsel tatmin yapılır diyeiğrenç şeylerde mevcut.. Tabi Şiilik Humeyni demek değil fakat birçok kitaplarında var Hz.Ömer Osman Ayşe’ye lanet okuyorlar.. ayaklarının altına yazıyorlar isimlerini..

Yine İslamın kılıcıyla, İslam’ın başını kesmek içindir bütün bunlar vehhabilik ve Muhamed eset ve reşat gibileri savunucularıdır mason abduh…
Şiiler yani rafiziler, sahabeye etmediklerini bırakmazlar… Hizbullah filistinlileri öldürmüştür zamanında diye gider… Şiiler için sünni öldürmek haram değil gibi birşey varoluyor bu yaşananlarla birlikte.

Ve tekbir getirerek tecavüz edende bunlardır.

Müslümanların kafa kol kesmeleri hakkında
Uzun uzun yazdım blogdan okuyabilirsiniz fakat şiilerin uygulamaları ve islam ülkesi geçinen ve şeriatın yaşanmadığı ülkeler de kinden islam sorumlu tutulamaz..
Eğer Osmanlıya şeriat devletinin yaşandığı ülkeye bakarsanız suç işlenmediğini görebilirsiniz kaynaklarım Osmanlıyı ziyaret eden kişilerdir. Hammer Lewis gibilerinin kaynaksız yazıları değildir. Kaynak bölümünde verdiğim üzere..

ŞİMDİ SİZE MÜSLÜMANLARIN TERÖRİST OLDUĞUNU KANITLAYACAĞIM.
öncelikle militan müslümanlara bakalım
Zakir naik, Yusuf Estes, Pierre Vogel, Yusuf İslam ve Cübbeli Ahmet Hoca
evet hiçbiri kimsenin canına kastetmedi… İslam’ı tebliğ ettiler ve de karşılarıdna pek bir insan bırakmadılar zira onlara kuranda şu çelişki var yea diyenleri geri püskürttüler…

şimdi diğer teröristlere bakalım başka koşullarda savaşın altında ki çocuklara bakalım ama ondan önce onların çocuklarına anne ve kızkardeşlerine bakalım..
Öldürülmüş işkence edilmiş ve tecavüze uğramışlar ne biçim teröristler değil mi çiçek atmalıar gerekirdi..
Burada terör kavramına girmek gerekiyor.
Terörün tanımı masum katletmemek değil, herkes kendi çıkarlarına göre terörist işaretliyor .. Rusyaya göre çeçen mücahitler terörist, İsraile göre filistin ve Amerikaya göre El kaide.. Ama Cezayirde katliam yapan fransızlar terör tanımına uymasına rağmen hiçbirşekilde terörist olmaz..(!)
Müslümanlar terörist değildir, kendi haklarını savunmaları gerekiyor ve niye savaştığımız konusunda İsrail genç, yaşlı, çoluk, çocuk demeden bombalıyor.Bu katliam görüntüleri akıl almaz derecede…

 “CİHAD” KAVRAMININ KURANİ ANLAMI

“Cihad”ın Müslümanlar tarafından uygulanan bir savunma savaşı mı, yoksa diğer dinlerin üyelerine sırf o dinden olmaları nedeniyle karşı girişilen bir savaş mı?
Eğer Kuran’ı bütünlüğü içinde ele alırsak, Kuran’ın savaş ayetlerinin,  Müslümanlara savaş açanlarla ilgili olduğu rahatça anlaşılabilir. İlgili iki ayet şöyledir:

Kendilerine zulmedilmesi dolayısıyla, onlara karşı savaş açılanlara savaşma izni verildi. Şüphesiz Allah, onlara yardım etmeye güç yetirendir.22- Hac, 39

Fitne kalmayıncaya kadar onlarla savaşın. Eğer vazgeçerlerse, artık zulüm yapanlardan başkasına karşı düşmanlık yoktur. 2- Bakara, 193

Niçin peygamber efendimizin savaşlarını yuhlarken stalin kahraman ilan edilir?Hangisi daha adil davranmıştır CEVAP BASİT, Ateistler yontulur ne stalinin karşı çıkanları öldürmesinden ne de peygamber efendimizin sina rahipleriyle yaptığı anlaşmalar emirnameler ne de Hz.Ömer’in Musa el Eş’ari’ye, kadıya yazdığı mektubu bilirler.. Onlar cahilken kendilerini bilgili sanan ahmaklardır..

Müslüamanlar her yerde zulüm altında ve cihad eden müslümanlara kafayı taktılar şimdi kan donduran Mısırda suriye de bacakları kopmuş çocukların resimlerini mi koyayım? bu vahşete nasıl vicdanınız izin veriyorda hala müslümanları ne hakla suçluyorsunuz? Ebu Gureyb hapishanesinde demokrasiyi çiğneyen müslümanlara tecavüz eden amerikan askerlerini mi koyayım? Guatama da ki işkence eziyet görüntülerini mi koyayım?
Zulme uğrayan müslümanlar ama yinede suçlu onlar değil mi?

BU GERÇEKLERE GÖZ KAPAMAK NİYE?
“Dininizden dolayı sizinle savaşmayan, sizi yerinizden, yurdunuzdan etmeyen kâfirlere gelince, Allah sizi onlara iyilik etmeden, adalet ve insaf gözetmeden men etmez. Çünkü Allah adil olanları sever.” (Mümtehine Sûresi, 8)
Bu ayetler niye söylenmez de
“Şüphesiz kâfirler, sizin apaçık düşmanınızdır” (Nisa Sûresi, 101) ayeti ISRARLA TEKRAR EDİLİR? ŞERİATIN YAŞANDIĞI ÜLKELERE BAKALIM. Osmanlıda, Selçukluda abbaside suç yok..
-KURAN BİR AYETTEN ÇIKARILABİLECEK BİRŞEY DEĞİLDİR.. BÜTÜNÜNE BAKMADAN YAPAMAZSINIZ.. İSLAM BİR HUKUK SİSTEMİDİR.
Buradan sonrasını bölüm halinde koyabilirim, bütünlüğü bozmadan diğer konuya geçelim.

Ateist platformlarında sürekli Şeriatın kötü yanlarıyla ilgili capsler varıdr.
İSLAMIN SADECE KÖTÜ YANLARINI ALIRLAR..
İslamın hiçbir kötü yanının olduğunu kabul etmiyoruz fakat iyi tarafları yerine sadece kötüler gösterildiğinde evet bu din en cani en vahşi bir hal alıyor.
Zaten lanse edilmek istenende bu..

Dünyada müslümanlar zulüm görüyor filstin işgal ediliyor fakat terörist hakkını savunan HAMAStır İsrail değil, Bebek katilleri masum..
Suçlu müslümanlar..senelerce çekmediği eziyet kalmayan müslümanlar suçlu.
Hakkını savunmak için savaşmak suçtur ama öldürmek katletmek suç değildir..
Suriye Gazze Lübnan Filistin..

VE İSLAM NİYE DOĞRU DİNDİR?
İslam bir yaşam biçimidir, ortaçağda hıristiyanların bulunduğu avrupada din hakimdi ve tuvaleti dahi bilmiyorlardı fakat doğu dev kütüphanelere sahipti, müslümanlar temiz insanlardır bu yüzden hastalıklara çok nadir yakalanırlar bir takım hastalıkları tanımazlar bile.. bunu diyen bir seyyah
Müslümanlara baktığımızda tevazu alçak gönüllülük merhamet ahlak ve daha niceleri.. Bunları kanıtlamak kolay Bir kaşgarlı mahmut bile bunları söyler..

-İslam kadınlara hoşgörülüdür zira darwinin kitabında kadınlar aşağılanır.
“Kuranda kadın ve çocukların nasıl dövüleceği yazmaz, İNGİLİZ GAZETECİ RİDLEY”

Yukarıda ki yazıya tebbessüm ettim bir o kadar da acı geldi Müslümanları ne sanıyor bu insanlar? 

-Osmanlı da suç oranları yok denecek kadar azdır osmanlıyı gezip görmüş ve senelerce kalmış insanların ciltlerce kitaplarından bu bilgileri edilnebiliyoruz. Fransızcası pdf dosyasını bile getirip koyarım önünüze.

Bu gibi yığınla var isteyen araştırabilir..

Aşağı da ki gibi bir dolu kaynakta edindim.. Fransız arşivlerinden…

Cu Loire’in “Les voyages du sieur du Loir”adlı eseri, Paris 1654; s.188 (1654 BASIM)

Bugün çoğunluğu ateist dedikleri norveçteki suç oranlarıyla Türkiyeyi müslüman ülke sayıp kıyaslamak ne kadar akıllıca zira Türkiye dinsiz bir devlet diğer müslümanların bulunduğu ülkeler savaş altında.. İslam ülkesi demiyorum müslümanların bulunduğu ülkeler diyorum çünkü İslam’ın anayasası şeriattır.

-Peygamber efendimiz o dahidir.. Sözleri o kadar anlaşılır kısa ve özdür ki kendisine övgüler yağmıştır.Tolstoy’a  Sigrid Hunke ve goethe’yekadar.
Daha modern zamanın insanları da var.
BUNLARIN HER BİRİNİN KAYNAKLARI VAR.
Müslüman kardeşime diyeceğim ki; senin dinin bana çok saygı değer bir din görünüyor… senin dinin çok asil. VOLTAİRE
(Felsefe sözlüğü, Oxford’ta okudu arapça eserleri tercüme için kurulan bir üniversite ve üniversite sistemi de medreslerin çırak kalfa usta ilişksinden gelmiştir. Oktay Sinanoğlu yıllarca amerikada yaşayan kimyacı ve biyolog bir dahi söylüyor bunu.)

Kadın hukuku bakımından İslam hukukunun bugünkü Avrupa kanunlarından daha üstün olduğu kanaatinde olan Gaudfroy-Demombynes.

Kadın haklarının İslam hukunda bugünkü modern hukuka nazaran daha insanî olduğuna dair. Joseph Chaine ile Reine Grousset.

Times’de neşredilen iki sayfalık yazıdan alıntı;
“Bugün İngiliz parlâmentosunda kadınalra tanınmış olan birçok hakkın 1400 yıl önce İslâm’ın kadınlara vermiş olması cidden enteresandır..

Sübyancılıkla suçluyanlar bilmez mi ki hayatının en heyecanlı dönemleri bekar geçti ve ona kavmin en güzel kadınları talep edildi ama kabul etmedi. Niye savaşlara girdi kendini ölüme itti, kendi yazdıysa bu dini ne diye onca hakarete maruz kaldı da yüzüne çocuklar taşlar attıda gücenmedi mi?

O adaleti vaadetti ne diyor voltarie hemen hemen bütün ortadoğuyu putperestlikten kurtardı.
İslam arap kültürü değildir. Zira cahiliye devri arap adetleirne son verilmiştir. Cinsellik diri diri toprağa gömme putperestlik.
İslam’ın getirdiği şeyler türklükte de var. Alparslan attila ve bilgekağan Göktanrıyla, tevhid inancı vardır.
Zülkarneynde Türk peygamberi bilge kağandır orhun anıtlarında ki yazıyla kuran ayeti birebir benzer. doğudan gün doğusuna batıda gün batısına..
Şaman inancı cahiliye adetleri gibi haktan sapmadır. Türklere en elverişli din islam o yokken tevhittir. Budist hindu hıristiyan ve şaman türkler asimile olup gitmiştir. Şaman duaları bile tevhide terstir. ama Türk büyüklerinin sözlerinde tevhid var. Bir kül tigin yazıtında ve orhun kitabelerine bakılabilir kaynak olarak.
Allahım! Faydasız ilimden sana sığınırım” (Müslim, Zikir 73) diyebilen gaye adamı bir insandır. “İnsanlar için öğrenilmesi gayesiz, faydasız işlerle uğraşmaktan uzak duran ve “kişinin kendisini ilgilendirmeyen işlerle uğraşmayı bırakması imanının mükemmelliğinin göstergesidir” (Tirmizi, Zühd 11)

zira ateistler müslümanların ileri medeniyetine rağmen din bilime engeldir diyebiliyorlar..
Görmüyorlar mı? Ayetler hakkında çürük argümanlarla ateizm savunusu yapmaya kalkıyorlar seneler öncesinde çürüyen argümanları hala kullanıyorlar kendi argümanlarından başka birşey görmyorlar çürüdüğünü bile.

İslamda ırkçılık ve faşizm
İslam ırkçılıktır faşizmdir ne hakla?
İngilizler irlandayı sömürge altına almadı mı dinlerinden dillerine kadar sömürmek istemedi mi?
Osmanlı hangi ulusu sömürmüş? Hoşgörülü içinde bütün halklara davranmıştır.
Şimdi itiraz olarak Osmanlının Türk düşmanlığını da bir makalede vereceğim inşallah. Müslümanın müslümana düşmanlığı  YOK ÖYLE BİRŞEY SİZ ARAŞTIRMAMIŞSINIZ.
Halklar mutlu! bkz: fetret devri..
Osmanlı hayranlığı var batıda turquer modası var. Barbar bir medeniyete niçin hayran kalınsın?

DİNLER SAVAŞ GETİRMİŞTİR.
Osmanlı adalet getirmiştir neye dayanarak, hangi kaynağa dayanarak söyleniyor bu?
Hz.Ömer’in kadıya  yazdığı mektubu mu okumadılar?
Peygamber efendimizin emirnamelerini mi?
Yoksa Osmanlıyı gezip gören ve senelerce kalan insanların ciltlerce kitaplarını mı ki bunlara karşı gidip hammer, ismail hakkı uzun çarşılı gibi iftiracılar mı?
Osmanlıyı yanlış biliyorlar.. aslında birşey bildikleri de yok kulaktan dolma duydukları şeyleri tekrar ediyorlar sadece.

KAYNAK

Osmanlıda suç oranlarıyla ilgili

“Bu memlekette (Osmanlı İmp.) hemen hiçbir cinayet vakası duyulmaz(!) zuhur etse dahi bunlar fevran neticesinde ve yol kesen haydutlardan ibarettir.

Cu Loire’in “Les voyages du sieur du Loir”adlı eseri, Paris 1654; s.188

Hırsızlara gelince, bunlar İstanbul’da son derece nadirdir. Ben Türkiye’de takriben 14 sene kaldığım halde, bu müddet içinde hiçbir hırsızın orada ceza gördüğünü işitmedim.

De la Motraye’in “Voyages en Europe, Asie et Afrique” adlı eseri, La Haye 1727, s. 25

(Şeriatın yaşandığı ülkelerde ki suç oranlarına ve medeni kanunların yaşandığı günümüz ülkeleri kıyaslayın her geçen gün milyonlarca hırsızlık, cinayet.. )

http://www.mumsema.com/bizi-ilgilendiren-haberler/12693-dunya-islama-kosuyor.html

istediğiniz ateist ülkeyle Osmanlıyı kıyaslayın İSVEÇ, NORVEÇ.. Osmanlıyla kıyaslanamaz bile zira Osmanlı da yok bile diyebiliriz evler mandalla tutturuluyor, sadakalar gizli gizli evlerin önüne bırakılıyor.. Ağaca asılan ihtiyacı olsun denilen para kesesi aylarca duruyor.

RASULULLAH S.A.V DER Kİ;
CEBRAİL A.S BANA O KADAR KOMŞU HAKKINDA BAHSETTİ Kİ, BEN KOMŞUNUN, KOMŞUYA MİRASÇİ OLACAĞINI ARTIK BEKLİYORDUM ” DEDİ.
KENDİSİ TOKKEN, KOMŞUSU AÇ YATAN BİZDEN DEĞİLDİR..
Kur’an çelişki iddiaları

Kur’an da çelişki iddalarıyla gelenler bunu nasıl iddia edebiliyorlar? Bunların hepsinin açıklamaları var.
İslam’ı bir bütün olarak ele alıp, objektif yaklaşılmıyor.. Bunu yapanlarda zaten müslüman oluyorlar.

Örneklerini verdiğimiz gibi..
Bir ayeti kırpıp, cımbızlayıp anlamı dışına çıkarmak ne kadar mantıklıca? Halbuki bir önceki açıklaması varken..
Tefsir alimleri neden önemlidir? Çünkü kuranı kafalarına göre yorumlamazlar.. Gramer, nüzul sebebi gibi birçok şeye dikkat ederler.
Turan dursun ve İlhan arsel başı çeken insanlardır. Hünerleri olduğundan değil, bu işte ilk olduklarından zira bu düşüncelere kolayca cevap verebilir.. Çürük argümanlarla ateizm savunusu yapıyorlar.

Bu adamın yaptığı birşey yok Turan dursun bir zeka oyunu yapıyor, islamda ki rivayetleri ayet ve hadisleri toplayıp kendi süzgecinden geçiyor.. bir iki yorum ekliyor ve paketliyor. Yani sadece onun söylediği kadarını görebilirsiniz daha fazlasını değil(!) Kendi dar bakış açısıyla.. Bütünü göstermiyor.. Olayların perde arkası hakkında hiçbir bilginiz olmuyor..

Klasik şiddet ayetleri hiç şaşmaz: Bakara, 191; Maide, 33; Tevbe, 5….
Müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün ayeti, savaş sırasında ki müslümanlara hitap ediyor.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Tanımadığım Ten.. Şiir 14.06.2021
Rahat Bir Günümüz Olacak mı ? Yaşam 13.06.2021
Hayatının gerçek amacı… Evrensel 21.05.2021
FİLİSTİN’DE KALICI BARIŞ MÜMKÜN MÜ? Politika 19.05.2021
BÜYÜK BİR YALANDI O KELİME ''SEVGİLİ' !' Edebiyat 17.04.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
HAYVANLAŞTIRAN HAYVAN SEVGİSİ Felsefe 28.07.2021
ZİNA SUÇ OLMALI VE KADINA DAHA AĞIR CEZA VERİLMELİ DURUMU Felsefe 25.07.2021
EY SÖZCÜ GAZETESİ FAHİŞELİK BOZULMAK İSE NEDEN ONURLANDIRILIYOR? Felsefe 24.07.2021
CORONA İLAHI Felsefe 23.07.2021
KANAL 7'NİN HİNT DİZİSİ MERAKI NEDEN? Felsefe 22.07.2021