DI-RIŞ!

DI-RIŞ!

         Kültürel değerlerin bozulmaya başlamasını,  kimlik arayışlarının tüm insanlığı topyekûn sardığı bir dünyayı resmetmeye başladığımızda, bir anda ağzımızdan çıkan haykırışın adı DIRIŞ! oldu.

Çıkmaz sokakları, olağan düşünsel örgütleri, eylemleri ve isyanları en mutlak şekliyle anlattığımız eserimizde; bir dünya çizmekten çok, var olan dünyada farklı bir ses çıkarabilmek amacımız. Köklerimizden aldığımız niceliksel farkındalık şuuru, bu eserde tam manasıyla karşımıza çıkmakta. Asıl iş, bir aynalar cenneti olan toplumda çatlakları değerlendirebilmekte. Yani aranan bir hedef:  içe yolculuk!

 

Kimiz, kimdik, nereliyiz, nereye gitmekteyiz?

  Bu dört soru, yıllardır bizleri olağanca düşündürürken daha fazla çalışmaya ve kendimize bir yol çizmeye itmekteydi. Şelaleyi durdurmak tasviri, kendini tanımayan; kim olduğunu bilmeyen bir neslin ön ayak olacağı bir şiardı. ‘’ Toplumumuz bozuluyor, herkes sürekli bir kimlik arıyor ama biz şelaleyi durduramadığımızdan onlara katılmak zorundayız.’’ gibi saçma düşünceler, onunla haykırışlar yükseliyor aynalardan.

DIRIŞ! ise, bir devrimin resmini sunuyor bizlere. Yokluk aleminde varlığı, varlığa kavuşunca isyanı sunuyor.

Kitabımızda her karaktere baktığımızda, bir aynayla karşılaşacağız. Onunla yatıp onunla kalktığımız bir dünya bulacağız. Arka kapağında da dile getirdiğimiz gibi her ne yana dönersek dönelim bir boşlukla karşılaşacağız. O boşluklar, hayatımızı çevreleyen niteliğimizin dolduracağı boşluklardır. Hep birlikte onları dolduralım ve kendi resmimize bir daha  bakalım.

 

Ve Bir Teşekkür!

Kimliklerin birbirine karıştırılmaya çalışıldığı çağda bize kendi kimliğimizi gösteren tüm büyüklerimize teşekkürü borç biliriz.

 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
NEFSİN KIRBACI: HÜRRİYET(!) Genel 16.04.2021
Hiçbir Sartre! Şiir 04.04.2021
Deli'ce Şiirler-Bedelsiz Soru? Şiir 29.03.2021
KADIN(2) Genel 23.03.2021
İdam Sehpası Şiir 16.02.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
CANLI BOMBA NASIL ANLAŞILIR? Genel 10.06.2021
Toplumsal Histeri Genel 28.05.2021
İSLAM NEYİNİZE YETMEDİ DE TASAVVUF İMDADINIZA YETİŞTİ? Genel 26.05.2021
İNSANIN KENDİSİNE YABANCILAŞMASI Genel 23.05.2021
DAĞILMIŞ MİLLETLER Genel 22.05.2021

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.