Şeytanın Oyunu


   Farzı misal Hz. İsa Beyazsaray’ın tepesine inip dile gelse ve Ermeni soykırım iddiaları yalandır; benim getirdiğim dini saptırdığınız gibi tarihi gerçekleri de saptırıyorsunuz dese ve pkk eli kanlı bir terör örgütüdür diye de ilave etse; bu emperyalist AB(D)’nin bize dönük şeytani plan ve emellerinde en ufak bir değişikliğe yol açar mı? Açmaz!
   Ülkeyi yönetenler de biz vatandaşlar da çok iyi biliyoruz ki AB(D) bize ne dost ne de müttefiktir!
   Dün ermeni ve rum komitacıları bugün de pkk sırtlanlarını tepeden tırnağa silahlandırıp üzerimize salanların dost olmadıkları su götürmez bir gerçektir! Sözde müttefiklik ise nalıncı keseri misali hep tek taraflı. AB(D)’nin güvenliği ve çıkarları söz konusuysa iyi bir müttefik ve koltuk değneğiyiz! Sıra bizim güvenliğimize gelince; destek bir yana ya ambargo, ya tehdit,  ya ekonomik yaptırım!
   Bütün bunları biliyoruz bilmesine ancak bu kirli oyunu bozacak gücünüz olmadığında bilmek tek başına yeterli olmuyor! Ben oynamıyorum deyip bir kenara çekilme şansımız da olmadığına göre en azından, oyunda onların döşediği taşlara basarak ilerlemek yerine (aklımızı ön planda tutarak) kendi yolumuzu tayin etmeliyiz!
   Bu sebeple karanlığa ıslık çalmanın ötesine geçmeyen ( büyük felaket denseydi de soykırım denmeseydi, Osmanlı dönemine vurgu yapılıyor bizi suçlamıyor gibi) boş avuntu ve sözleri bir yana bırakmalı ve gerçekleri görüp şeytanın oyununu bozacak tedbirleri almalıyız!
   Sözde soykırım ilanını sadece Biden’in şahsi tasarrufu olarak görmek; Biden’in güya seçimlerde ermenilere verdiği sözü yerine getirmek için soykırım dediğini sanmak ve söylemek de büyük bir yanılgı ve hata olur! Bu ABD devletinin bile isteye güttüğü bir devlet politikasıdır! Tıpkı pkk ve fetö’yü bilerek ve isteyerek koruyup kolladığı gibi!
   Bu noktada durup düşünmemiz ve cevap aramamız gereken soru; bu hamleyi ABD neden şimdi yaptı ve bununla neyi amaçlıyor olmalıdır!
   ABD ile hükümetin arası epey bir süredir zaten bozuk. Özellikle hükümet diyorum zira başta Chp, hdp ve fetö olmak üzere sözde demokrasi bloğunun arası ABD ile çok iyi!
   Acaba Türk hükümeti ile arayı iyice açıp onu karşı cepheye (Rusya safına) itelemek mi amaçlanmaktadır?
   Burada bir an için durup Irak, Libya, Suriye gibi ülkelerde yaşananları hatırlayalım. Bu ülkelerde halk “Arap Baharı” yalanıyla demokrasi algısı üzerinden ikiye bölündü ve sözde demokrasi yanlılarını AB(D) himayesi altına alıp onlara her türlü desteği verdi!
   AB(D) tarafından aforoz edilip dışlanan hükümetler ise mecburen Rusya'ya yanaştı!
   Emperyalizmin iki kanadı tarafından kışkırtılıp silahlandırılan bu gruplar ülkelerini kısa süre içinde iç savaş girdabına sürükledi!
   Bu ülkelerin orduları da ayrıştırıldı! Diktatörlerin ordularında halkına karşı savaşmak istemeyen sözde demokrasi aşığı üst düzey subaylar emrindekilerle birlikte kaçıp komşu ülkelere sığındı! Buralarda AB(D) tarafından silahlandırılan bu kaçkınlar daha sonra ülkelerine dönüp (sözde demokrasi adına) bu silahlarla yine kendi halkını öldürmeye başladı!
   Hemen yanıbaşımızdaki ülkelerde yaşanan bu olayların bizde de yaşanmaması için akılcı politikalar uygulayıp gerekli tedbirleri almalı; halkımızın ve özellikle de ordumuzun birlik ve bütünlüğünü korumalıyız!
   Başta Yunanistan olmak üzere çeşitli avrupa ülkelerine kaçan fetöcü askerlere dönük her türlü ihtimali içeren hazırlık yapmalı; emperyalizmin iç savaş çıkartma niyet ve taktiklerini, iç savaş çıkartılan ülkelerin acınası hallerini her fırsatta ve sık sık gündeme getirip halkımızı uyararak oynanmak istenen bu şeytani oyunu bozmalıyız! 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Yalancı Bahardan 15 Temmuz'a ve Günümüze Kontrollü Gerilim! Politika 16.04.2021
Kontrollü Bildiri! Politika 15.04.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AK Parti'nin Akı, Karası Politika 01.06.2021
Üst Akıl Faaliyeti Politika 31.05.2021
FİLİSTİN’DE KALICI BARIŞ MÜMKÜN MÜ? Politika 19.05.2021
ŞİRİNLER Politika 02.05.2021
İftira Siyaseti Politika 01.05.2021

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.