Yalancı Bahardan 15 Temmuz'a ve Günümüze Kontrollü Gerilim!


Yalancı Bahardan 15 Temmuz’a ve Günümüze Kontrollü Gerilim!
     11 Eylül dümeniyle başlatılıp Afganistan ve Irak’ın işgaliyle devam eden; yalancı “Arap Baharı” illüzyonunun peşi sıra gelişen Suriye, Libya, Yemen iç savaşlarıyla genişleyen yeni dünya(sömürü) düzeni dayatması aşama aşama hayata geçiriliyor!
     Özelde İslam coğrafyası genelde ise tüm dünyaya dayatılan / dayatılacak olan bu şeytani düzenin inşasında kullanılan en önemli mühendislik enstrümanı ise kontrollü gerilimdir!
     Ortadoğu’dan Afrika'ya birbirleriyle kanlı bıçaklı onlarca küçük kabile devletçiği oluşturma temeline dayanan yeni dünya(sömürü) düzeni inşasının(mimarları açısından) en kolay, en az maliyetli ve her açıdan en kazançlı yolu ise hedef ülkede iç savaş çıkartmaktır!
     Afganistan ve Irak’ın fiilen işgalini bu şeytani düzenin başlama vuruşu olarak görmek gerek; yani mekanizmanın çalışması için gerekli olan ilk hareket! Sonrası ise salınım etkisine(iç savaşlara) bırakıldı!
     “Arap Baharı” bu salınımın hedef ülkelerde artarak devam etmesi için yapılan bir illüzyondu ve beklenilen etkiyi de fazlasıyla yaptı!
     Bir ülkeyi kontrollü gerilim Stratejisiyle iç savaşa götürebilmek için orada birbirlerine düşman olan(yada düşmanlaştırılan) grupların olması gerekir! İşte yalancı “Arap Baharı” Suriye, Libya, Yemen gibi ülkelerde tamda bunu sağladı! Buralarda birdenbire demokrasi yanlıları, rejim yanlıları ve İslamcılar gibi gruplar ortaya çıktı ve bunlar her geçen gün birbirlerine karşı(aynı merkez tarafından) kontrollü bir şekilde kışkırtılmaya başlandı! 
     Bu ülkelerde sürecin en başından beri emperyalizmin bir kanadı rejimi sahiplenip desteklerken diğer kanadı ise sözde demokrasi yanlılarını arkalayıp onlara her türlü desteği ve gazı verdi!
     Bizdeki karşılığına “tavşan kaç tazı tut!” diyebileceğimiz kontrollü gerilim stratejisini, diktatörlükle yönetilen ülkelerde; millet olma bilincine varamamış, diktanın güç ve korkusuyla zoraki bir arada duran halklar üzerinde uygulamak nispeten daha kolayken; binlerce yıllık geçmişe ve millet olma kültürüne sahip olan ve demokrasiyle yönetilen ülke ve milletler üzerinde uygulayıp onları ayrıştırmak biraz daha ustalık ve zaman istemektedir!
     Türk milleti her ne kadar ırk üzerinden fiilen ikiye bölünmüşse de; kanla beslenen emperyalist haramilere bu yetmeyecektir! Hem denge açısından hem de iç savaşın daha kanlı ve uzun sürmesi için en az iki gruba daha ihtiyaç vardır!
     Bu ayrışmayı sağlamanın ilk adımı bir diktatör algısı yaratmak ve bu algı üzerinden grupları manipüle etmektir!
     Bu noktada kilit rolü yeni CHP üstlenecek, her fırsatta ve yüksek perdeden seslendireceği diktatör algısını hedef kitlenin bilinçaltına yerleştirecektir!
     Bu ithamın kök salıp yayılması için içinin dolu olmasına gerek de yoktur! Siyaseten rakipler, çıkar çatışmasına girenler, işini ve aşını kaybedenler ve kötü ekonomiden beli bükülenler tarafında hiç sorgulanmadan yankı bulacaktır!
     Ülkemizi yeni dünya(sömürü) düzenine göre parçalamak için güdülen kontrollü gerilim stratejisinin dayanak noktalarından bir diğeri de fetö cemaati olmuştur! Hatırı sayılır bir güç ve kitleye ulaşmış olan ve kayıtsız şartsız efendilerine itaat eden cemaat tabanı Sünni kesimden koparılacak en ideal parça olacaktır!
     Bu amaçla ABD’den gelen direktifler doğrultusunda ve özellikle cemaat tv ve gazeteleri kullanılarak hükümet(ve devlet) ile cemaat ilişkileri gerilmeye ve ayrışmaya başladı!
     ABD güdümlü cemaatin gerilimi bile isteye tırmandıran taraf olmasına rağmen; cemaat dershane ve okullarını bahane eden ustaca bir manevra ve perdelemeyle gerilimin müsebbibi hükümetmiş gibi yansıtıldı. Bu aynı zamanda cemaat tabanında oluşturulmak istenen mağduriyet hissini de sağlamış oldu!
     Cemaat hükümet arasındaki kontrollü gerilimin Zirve noktası olan 15 Temmuz; Türk Milletini bölmek için devşirildiği ortaya çıkan fetö’ye yaptırılan bir darbedir ve ne yazık ki amacına da ulaşmıştır!
     Evet 15 Temmuz kontrollü bir darbedir ancak yeni muhalefetin söylediği ve sandığı gibi kontrolü hükümette yada devlette değil ABD'de olan bir darbedir! 
     Darbeyi gerçekleştiren piyonlar hükümeti devirip devleti ele geçirmek için darbe yaptığını zannetse de darbe hükümete değil millete; milleti bölmek için yaptırılmıştır!
     Kontrollü bir şekilde yaptırılan ve başarısız(!) olması sağlanan darbenin sonunda ve sonrasında yapılanlarla(hiç kendisini sorgulama gereği duymadan) devlet tarafından mağdur edildiğine inanan ve bu yüzden de devlet ve onu temsil eden değerlere düşman olan yeni bir kitle ortaya çıktı! Tam da emperyalist haramilerin istediği gibi!
     Bizi yeni dünya(sömürü) düzenine göre şekillendirmek isteyen bu haramzade vampirlerin gözünü diktiği ve ayırmak için alttan alta çalıştığı bir grup daha var ve bu noktada kilit rolü yine yeni CHP oynuyor/oynayacak!...
     
 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Şeytanın Oyunu Politika 03.05.2021
Kontrollü Bildiri! Politika 15.04.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
ŞİRİNLER Politika 02.05.2021
İftira Siyaseti Politika 01.05.2021
DÖNÜŞÜM Politika 23.04.2021
EVRENSEL OLMAK VARKEN Politika 19.04.2021
AZERBAYCAN ve DAĞLIK KARABAĞ Politika 24.03.2021

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.