Kontrollü Bildiri!

                          Kontrollü Bildiri!
     Ülkemizde meydana gelen önemli olayları sadece iç dinamikler ve kısır siyasi çekişmelerle ilişkilendirerek anlamaya ve anlatmaya çalışmak doğru olmasa gerek!
     Her ne kadar bu tür olaylarda(refleks bir tepki olarak) bir dış bağlantı ve yönlendirmenin olduğu düşünülüp söylense de sonuçta yapılan yorum ve tartışmalar hep içe dönük dar bir siyasi çerçevede yoğunlaşmakta ve buna bağlı olarak verilen tepkiler de ne yazık ki emperyalist aklın istediği gibi olmaktadır!
     Yeni dünya sömürü düzenini aşama aşama hayata geçiren emperyalist haramilerin bu şeytani düzenin inşasında kullandıkları bir şablonları var ve hedef ülkelere göre küçük farklılıklar göstersede bu şablonu hep aynı şekilde kullanıyorlar!
     Bu şablonu görmek ve bilmek ülkemizde yaşananları anlamamızın yanı sıra yaşanması muhtemel olanların da engellenmesini sağlayacaktır! 
     Irak, Libya, Suriye gibi ülkelerde halk ırk ve din algısının yanı sıra; demokrasi yanlıları ve rejim/diktatör yanlıları olarak da ayrıştırıldı ve bu ayrışma kontrollü gerilim (tavşan kaç tazı tut) stratejisiyle adım adım iç savaşa dönüştürüldü!
     Söz konusu şablonun birinci ayağı ve amacı halkı bölmekse ikinci ve olmazsa olmaz ayağı ve amacı da orduyu bölmektir! Zira halkı bölseniz bile orduda bir bölünme meydana getiremezseniz o ülkede iç savaş çıkartamazsınız!
     Nitekim Irak, Libya ve Suriye   orduları demokrasi algısı üzerinden ikiye bölündü ve bu ordulardan çok sayıda asker ve subay(silahlarıyla birlikte) demokrasi yanlılarının safına geçerek iç savaşa katıldı!
     Yeni dünya sömürü düzeni kapsamında gerek ırk üzerinden gerekse din ve demokrasi algısı üzerinden ayrıştırılmaya çalışılan Türk Milleti’nin; göz bebeği olan ordusunda da(sözde demokrasi algısı üzerinden) ayrışma amaçlanmaktadır!
     Emekli Amirallerin bildirisi (bildiriyi imzalayanlar bunu bilmese ve istemese de) Ordumuzu hedef alan ve bölmeyi amaçlayan şeytani bir plandır!
     Emekli Amirallerin hemen hepsinin emperyalizm karşıtı ve vatansever olduklarından bir kuşkum yok. Bile isteye orduda bir çatlak oluşturmayı düşünmediklerine de eminim ancak iyi düşünülmeden atılan adımların bizi hiç istemediğimiz yerlere götürebileceğini de unutmamak gerekir!
     Evet bu bildiri hükümeti hedef alıyormuş gibi gözüksede asıl amaç Türk Ordusu’nda çatlak oluşturmaktır! Bu çatlağı derinleştirecek ve amacına ulaştıracak olan ise kontrollü gerilim strateji ve yönlendirmesiyle bildiriye verilen/verdirilen tepkiler olacaktır! Ki dikkat ederseniz CHP bu bildirinin demokratik bir tepki ve hak olduğunu ısrarla vurgularken; hükümet kanadı (Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan’ın bildiriye dönük olarak yaptığı ilk açıklama ve değerlendirme gayet makul ve akılcıyken) giderek sertleşen açıklama ve uygulamalar yapmaktadır!
     Hükümeti hedef alıyormuş gibi görünen ve başarısız olan (!) 15 Temmuz darbesi sonrasında devlete ve onu temsil eden değerlere düşmanlaşmış; pkk ve Yunanla kol kola hareket eden bir kitle ortaya çıktı!
     Acaba, darbe öncesi ve sonrası süreç kontrollü gerilim strateji ve dolduruşuna gelmeden daha akılcı olarak yürütülseydi; en azından cemaat tabanı devlet ve millet lehine kazanılamaz mıydı?
     Irak, Afganistan, Libya, Yemen ve Suriye’de uygulanan ve bize de dayatılan bu şeytani şablonu ya akılcı politika ve uygulamalarla yırtar atarız yada göz göre göre şeytanın tuzağına düşeriz!

     
     


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Şeytanın Oyunu Politika 03.05.2021
Yalancı Bahardan 15 Temmuz'a ve Günümüze Kontrollü Gerilim! Politika 16.04.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
ŞİRİNLER Politika 02.05.2021
İftira Siyaseti Politika 01.05.2021
DÖNÜŞÜM Politika 23.04.2021
EVRENSEL OLMAK VARKEN Politika 19.04.2021
AZERBAYCAN ve DAĞLIK KARABAĞ Politika 24.03.2021

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.