Disney+ Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek? Disney İzle

Disney+ Türkiye’ye ne zaman gelecek? Disney Plus’ı Türkiye’ye gelmeden nasıl izleyebilirsiniz? Disney+ hangi ülkelerde mevcut? Disney Plus’da hangi içerikler var? 

 

Disney Plus şu anda Kanada, Hollanda, Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda, İngiltere, İrlanda, Almanya, İtalya, İspanya, Avusturya, İsviçre, Fransa ve Japonya’da mevcut. Disney Plus ayrıca Hindistan'da da şu anda mevcut. Arjantin, Brezilya, Kolombiya gibi Latin Amerika ülkeleri ve birçok Avrupa ülkesinde de Disney Plus izlemek mümkün.  

 

Disney Plus Türkiye’ye daha gelmedi fakat VPN ile Disney Plus izlemek mümkün.


 

VPN ile Disney Plus

 

Disney Plus’ı Türkiye’den VPN ile izleyebilirsiniz. VPN programları sanal özel ağ teknolojisini kullanır. VPN’in açılımı sanal özel ağdır. VPN ile bilgisayar ve sunucu gibi cihazlar arasında ortak internet altyapısı kullanılarak sanal özel ağ oluşturulur. 

 

VPN programları ile bilgisayar, tablet, akıllı telefonların internet protokol (IP) adresi gizlenir. IP adresi, internet servis sağlayıcılar (İSS) tarafından cihazlara verilen eşsiz bir seri rakamdan oluşur. İSS’ler, internet hizmeti verdikleri cihazların çevrimiçi aktivitelerini IP adresleri üzerinden kaydederler. 

 

IP adresi cihazların fiziksel konumunu belirtir. IP adresi web siteler tarafından kaydedilir ve web siteler hangi fiziki konumdan bağlandığınızı görebilir. 

 

Çevrimiçi içerikler bölgeden bölgeye IP adresine göre değişiklik gösterebilir. Örneğin, Google’da Türkiye’de yapacağınız arama sonuçları ve Almanya’dan yapacağınız arama sonuçları birbirinden tamamen farklı olacaktır. Google arama sonuçlarını IP adresine göre vermektedir. Almanya’dan Google’a girdiğinizde Almanca sonuçlarla karşılaşmanızın sebebi budur.

 

VPN programları gerçek IP adresinizi gizler ve sunucu konumuna göre size yeni bir IP adresi sağlar. Bu sırada bilgisayarınızın çevrimiçi trafiği tamamen şifrelenir. İSS haricinde ağ operatörleri de çevrimiçi aktivitelerinizi göremez. Siber saldırganlar çevrimiçi trafiğinize erişemez. Kişisel veri ve bilgileriniz ağ bağlantınız dahilinde güvende olur.

 

Türkiye’deki IP adresleri Disney Plus tarafından engellendiği için Disney Plus’ın içeriklerini izleyemezsiniz. VPN ile IP adresinizi Disney Plus’ın mevcut olduğu ülkelerden birinde gibi göstererek izleyebilirsiniz. 

 

VPN programları farklı ülkelerde sunuculara sahiptir. VPN programını bilgisayarınıza indirdiğiniz ve aktifleştirdiğinizde IP adresiniz bağlandığınız VPN sunucusunun konumuna göre değişir. 

 

Örneğin, VPN programı ile Almanya’da bulunan sunucu üzerinden internete bağlandığınızda IP adresiniz Almanya’ya ait olur. İnternet servis sağlayıcıları VPN kullanıldığında çevrimiçi aktiviteleri göremez. Sadece VPN kullanıldığını görür. Gerçek IP adresi maskelenir. 

 

İnternette şu anda gördüğünüz içerikler, IP adresiniz ile erişebildiğiniz içeriklerle sınırlıdır. Örneğin, Netflix Türkiye’deki içerikler ile Netflix İngiltere içerikleri aynı değildir. IP adresine göre Netflix içerikleri değişiklik gösterir. 

 

Sadece içerikler değil ürün ve hizmet ücretleri de ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilir. Yurtdışı uçak bileti almadan önce başka ülkeler üzerinden internete bağlanıp biletinizi daha ucuza almayı deneyebilirsiniz.

 

VPN sayesinde Disney Plus izleyebileceğiniz gibi Netflix’in diğer ülkelerdeki içeriklerine de ulaşabilirsiniz. 

 

VPN ile yurtdışından internete bağlanıp Disney Plus'taki Marvel Studios, Pixar, Star Wars, National Geographic içeriklerini izleyebilirsiniz. 

 

Yurtdışına gittiğinizde VPN programı ile Türkiye’deki sunuculara bağlanarak Türkiye’deki çevrimiçi içerikleri izlemeye devam edebilirsiniz.


 

Disney Plus Ne Kadar? Disney Plus Ücreti

 

Disney Plus ücreti ne kadar? Disney Plus ücreti ülkeden ülkeye değişiklik gösteriyor. Kanada’da aylık 8.99 Kanada Doları, yıllık 89.99 Kanada Doları; Avustralya'da 8.99 Avustralya doları, yıllık 89.99 Avustralya doları, Yeni Zelanda’da aylık 9.99 Yeni Zelanda doları, yıllık 99.99 Yeni Zelanda doları, İngiltere’de aylık 5.99 Pound, yıllık 59.99 Pound. Birçok Avrupa ülkesinde aylık 6.99 Euro, yıllık 69.99 Euro fakat ücret yakın zamanda artış gösterebilir. 

 

VPN ile Disney Plus’a kayıt olurken başka ülkeden kayıt yaptıracağınız için o ülkenin para birimi üzerinden faturanıza ücret yansıyacağını unutmayın.

 

VPN ile Netflix ABD izlemek istiyorsanız da Netflix’i önce Türkiye üzerinden açın. VPN ile Netflix hesabını ABD veya başka ülkelerden açtığınızda faturaya o ülkenin para birimi yansıyabilir. 

 

Disney Plus satın aldığınızda aynı zamanda Hulu ve ESPN Plus içeriklerini de izleyebilirsiniz. VPN ile istediğiniz ülkenin çevrimiçi içeriklerine ulaşabilirsiniz.

 

Ücretsiz VPN programlarını mümkün oldukça kullanmaktan kaçının. Ücretsiz VPN programları kolay bir şekilde güvenlik duvarları tarafından engellenebilir.

 


Yazarın daha önce yayınladığı yazı yok
Başlık Kategori Yayın Tarihi
5G nedir ? Teknoloji / İnternet 24.04.2021
MICROSOFT'TAN HAKSIZ KAZANÇ SAVIM Teknoloji / İnternet 27.09.2020
Teknoloji ve Dijitalizm Teknoloji / İnternet 18.08.2020
TEKNOLOJİ ve İLETİŞİM KİRLİLİĞİ Teknoloji / İnternet 25.03.2020
WHATSAAP'TA ERKEKLER ÖPEMİYOR Teknoloji / İnternet 28.02.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.