Milli Yol

                                                                           Milli Yol

          Anadolu insanının yaşam tarzı ve binlerce yıllık tarih kokan misyonu ile yakın tarihte yüce milletimizin bağrından çıkan göklerdeki istikbalin yol göstericisi yüce Atatürk'ün vizyonu, bugünkü Türkiye’mizin milli ve yerli insan gücü ve öz kaynaklarıyla imal edilerek hayata geçirilen ve tüm dünyaya örnek olan insansız hava araçlarımız ve daha bir çok alanda araştırma ve geliştirme safhasındaki gayretlerin, yüksek sanayi teknolojisinin gelişmesi noktasında dünyada yıldızı parlayan ülkemizin, millileşme yolundaki ileri teknoloji çağını yakalama hedefini kendine düstur edinilmesinden başka bir yol da yoktur.

          Geçmişte nice savaşlar kazanarak ve birçok isyanları bastırabilmiş güçlü bir devlet geleneği ile şanlı tarihe sahip bir millet olarak, ülkemizde yaklaşık kırk yıldır devam eden terör faaliyetlerinin olması, saldırgan sırtlan sürülerinin varlığı ve bu terörün kökünün kazınamaması da oldukça manidardır.

Ekonomik ambargolarla ve lokal şiddet uygulayarak, milletimizi sindirme gayretleriyle ele geçirmeye çalışan bedhahlar, oyunlarını, her daim batı hayranlığı hissiyatının yüksek olduğu dönemlerde bu tür belaların başımızdan eksik olmayacağı aşikardır. Teknolojik yeniliğe hayranlık duymak, öğrenme çabası ile çalışarak kendini geliştirme amacını gütmesi tabi ki doğaldır. Ancak, hiç emek harcamadan, yan yatıp durduk yere yeni icatlara karşılıksız özenti duymak, elde, avuçta ne varsa geleceğini düşmana kaptırmanın ve sonun başlangıcının başlıca yollarından olduğu unutulmamalıdır.

Üretim olmadan, emek harcamadan, sanayisi gelişmiş milletlere durduk yere hayran olmak, bedhahlara köle olma yolunu açmak demektir. Milli şuur ışığında, üst seviyelere çıkmak ve yerli malı üretiminde farkındalık kazandırarak dünya ülkelerine örnek olmak, yıldızı parlayan, sözü dinlenir, saygın millet, bölgesel güç olma yolunun açılmasıyla birlikte değerimize değer katacağı muhakkaktır.

           Tarihimizin misyonu ile gelecekteki vizyon sahibi bireylerin varlığı ile kültür toplumunu kazanarak teknolojik medeniyeti yakalama yolundan asla vazgeçemeyiz.

          Esen kalın değerli okuyucularım…………

 

            İsmail KALAL

            i.kalal@hotmail.com

 

                Her hakkı izne tabidir, alıntı yapılamaz, kopyalanamaz, çoğaltılamaz ve yayımlanamaz Aksi bir durumda T.C. Mahkemelerine başvurulacaktır.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Üst Akıl Faaliyeti Politika 31.05.2021
İftira Siyaseti Politika 01.05.2021
Bölünmüş Çember Politika 16.09.2020
Yaşam Tarzının -Eksi ve +Artısı Yaşam 14.08.2020
Vay Canım Ülkem Vay !!!! Politika 26.05.2020
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Sel Zararı Devletin Sorunu Değil Yaşam 27.07.2021
İçimizdeki Yeşermeye Çalışan Filiz Yaşam 03.07.2021
Rahat Bir Günümüz Olacak mı ? Yaşam 13.06.2021
Bisikletimle Beyşehir’e Yaşam 03.06.2021
İstanbulun Öteki Yüzü Yaşam 31.05.2021

Yazıya yapılan bütün yorumlar

İsmail KALAL (Bozokbeyi) 28.03.2021

Miili yoldan hareket, mazluma güven, zalime korku verir.

kalal ismail 21.02.2021

CcC CcC CcC C* C* C*

ismail kalal 10.02.2021

*CCC*

ismail kalal 05.02.2021

Yeli malı, Türk'ün malı, herkes bunu kullanmalı.

kalal ismail 02.02.2021

Yerli malı her Türk bunu kullanmalı.

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.