SESİMİZİ DUYAN VAR MI ?

2019 yılı ile kara bela gelmişti.Belki de biz fark edememiştik. Covid-19  cümlesi kulaklarımıza gelmeye başladı.

Fakat her zaman ki gibi eğlence sektörü de ilk faydasız olarak görülen bir takım insanların gıy gıy yaptığı ,lay lay lom gibi şarkı söylediği , gelsin içkiler kalksın kadehler gibi lanse edildiği bir sektör gibi düşündürüldü. Aslında öyle değil di.

Müzik emekçisi günlük kazanır , günlük harcar ve kıra , fatura ,kredi borçları için para biriktirmeye çalışan kimselerdi. Belki de kimsesizler demek yanlış lanse edilmez.

Sadece müzik emekçileri değil. Garson , ahçı , barmen , vale , komi , mekan sahibi vb. Eğlence sektörü bu boru değil.

Ama gelelim bu sektöre neler yapıldı ,yapılmak istendi yada insanlar neler düşünüyor tartışalım desek " şeytanın bekçisi , şeytan aleti , ayyaş savar , müzisyene kız mı verilir , onlar çapkın , onlar yollu , dekolte giyinir açar orasını burasını yolunu bulur " vs gibi cümleler kurulan ve bu cümlelere aldırış etmeden alın terini kazanan kimselere müzisyen deniyor.

Neden düşüncelerinizi törpülemiyor ve bizim ile birlikte 1 gün geçirmiyorsunuz ? 

Bizler keyif aldığımız ve keyf verdiğimiz enstrümanları çalarken oynuyor gülüyor ve ağlıyorsunuz ama neden 1 gün sonra Bağlama çalan arkadaşın enstrümanına takdığın paraya " Allah kahretsin " cümlersini kuruyorsun ?

Milyonlarca madde yazabilirim.

Arap şeyh'i ölür 3 gün yas ilan edilir ve müzik susturulur. Şehit olur müzik sussun denir . Kritik her anda müzik sus , müzik sus , müzik sus deniyor.

Peki biz enstrüman çalarak veya gırtlak patlatarak para kazanıyoruz bizim öyle sosyal güvencemiz de yok neden bizleri düşünmüyorsunuz ?

Ama bizim de hatamız var neden biliyormusunuz ? 

Çünkü biz normal zaman da birlik olamıyoruz ki zor zamanımız da birlik olalım.normal zaman da herkez bir birisinin arkasından kuyular kazıyor.Çünkü kötü düşünceli müzisyenler biraz aç gözlü.

Evet biz de de hata var.Ama bu demek olmuyor ki siz haketmiyorsunuz.10 ay geçti neredeyse 100 e yakın müzisyen arkadaşımızı kaybettik hiç birisini tanımıyorum evet , fakat onlar müzik emekçisi.Tanimasak da ,bilmesek de onlar bizim arkadaşlarımız.

Lütfen  birileri duymalı sesimizi ÖLÜYORUZ.

MESAM,MUYOMBİR,MSG bu arkadaşlar 15.000 müzisyene yardım edecek.Ama kayıt olan müzisyenlere ,kayıt dışı olanlar aç,susuz,ekmeksiz gezecek yine değişen bir şey olmadı. Yine paralar tanıdıklara gidecek.

3.000.000 dan fazla müzisyen var artık duymalısınız sesimizi.

SESİMİZİ DUYAN VARMI?


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Torus Nefesi Nedir ? Torus Nefesi Teknikleri'ni Nasıl Uygularız ? Genel 20.05.2020
Müzik Terapi Nedir ? Genel 19.05.2020
şaman kimdir ? Felsefe 18.05.2020
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Lebalep Corona Kültür / Sanat 25.03.2021
Müzik Artık Susmaması Gerekir Kültür / Sanat 24.03.2021
Covid-19 mu bitmiş yoksa insanlık mı ? Kültür / Sanat 15.02.2021
Müzisyenler Spotify de kiralanacak Kültür / Sanat 01.02.2021
Sanat camiasından bir kayıp daha Kültür / Sanat 31.01.2021

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.