DEVLET BAHÇELİ NEDEN HİÇ GENELEVLER PLAJLAR BARLAR KAPATILSIN DEMİYOR

Devlet Bahçeli kimdir? İsiminin önüne 'Dr' yazıldığına göre üniversite mezunu, ve 'doktor' ünvanlı akademisyen demek, yani 'Dr' yazıyor diye ille de tıp doktoru olmak gerekmiyor.

Üniversite nedir? Evrensellik, bilime, insanlığa, gerçeğe ve doğruya hizmet demektir.

Akademisyen nedir? Bilim demektir.

Bilim nedir? Yalnızca bilgi değil; insanlığa, gerçeklere ve doğrulara hizmet sorumluluğu ahlakı da demektir.

Muhammed ne dedi? 'Önce bilim(ilim) ve ahlak'; 'Bilim Çin'de de olsa gidip öğrenin; alimler peygamberlerin varisleridir; dinsiz de olsalar alimlerin yeri Cennet'tir; alimin uykusu bile cahilin ibadetinden üstündür' dedi.

Atatürk ne dedi? 'Önce bilim(ilim) ve ahlak'; 'Hayatta en doğru yol gösterici bilimdir; benim sözlerimle bilimin sözleri çelişirse beni değil bilimi dinleyin' dedi.

Dini tanımlayan Din hadisileri ne diyor? 'Din bilim, ahlak, vicdan, tarafsızlık, dürüstlük, medenilik, nefssizliktir' diyor.

Devlet Bahçeli kimdir? Müslümandır da. Din hadisileri'ne göre Müslümanda olması gereken özelliklerden birisi  nedir; bilimdir yani bilimsel olmaktır. Biri nedir; ahlaktır.

Devlet Bahçeli kimdir? Türktür de. Türk nedir? Önce ahlak demektir.

Peki, Devlet Bahçeli ne istiyor? Türk tabipler birliği'nin, ve Anayasa mahkemesi'nin Cumhurbaşkanlı hükümet sistemi denilen sisteme uygun olmasını yani Akp yanlısı olmasını yani 'Bilime ve ahlaka göre doğru olanın yapılması'nı değil. Peki, Akp ne? Öz bebek kardeşlerini, öz çocuk kardeşlerini, öz annelerini, öz babalarını, öz evladlarını, öz torunlarını bile öldürtmekten çekinmemiş Osmanlı sultanlarını, ve onların hanedanlığını baştaçı eden; adı sürekli olarak haksızlık, adaletsizlik, yolsuzluk, usülsüzlük, hukuka aykırılık, bilime aykırılık gibi şeylerle gündem edilen bir siyasi parti. Türk tabipler birliği ne? 'Önce bilim ve ahlak' diyen Atatürk'ü önder edinmiş biryer ki tıp da zaten 'Önce bilim ve ahlak' der. Anayasa mahkemesi ne? O da 'Önce bilim ve ahlak' diyen Atatürk'ü önder edinmiş biryer.

Muhammed ne diyor; 'Bilimi ve ahlakı arayın' diyor yani gerçeği ve doğruyu. Atatürk ne diyor; 'Bilimi ve ahlakı arayın' diyor yani gerçeği ve doğruyu. Türklük ne diyor; 'Önce ahlak' diyor.

Dokuz ışık ne diyor? 'İlimcilik(Bilimcilik) ve 'Ahlakçılık' diyor.

Türk tabipler birliği ne? Doktorların yani tıpçıların yani bilimcilerin bir kuruluşu. 

Anayasa mahkemesi ne? Hukukçulardan oluşan, ve hukuk konusunda gerçeği ve doğruyu uygulamaya çalışan yer.

Peki öyle ise Devlet Bahçeli neden hiç 'Genelevler, ahlaka aykırı pılajlar(plajlar), barlar, pavyonlar, gazinolar, diskotekler, sıtriptiz(striptiz) kulübüleri(kulüpleri), gece kulübüleri, sex shoplar, bay-bayan karışık masaj salonuları kapatılsın; eşcinsellik, eşcinsel evlilik, zina, akıldışı-ahlakdışı moda, ahlakdışı medya, astroloji, cinsiyet değiştirmek yasaklansın' demiyor?

Yani ya milliyetçilik kötü, yanlış, zararlı, akıldışı, vicdansızca, mantıksızca birşey ya da Devlet Bahçeli milliyetçilik diye yanlış yolda.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız, hiçbir dinden olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 1.10.20/00.14

 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020