BİR SAVUNMA YAZISI (19)

İslamoğlu ona ayakkabı bulamazken Alparslan Kuytul gibi ehli sünnetim diyen hocalar fetoyu yerden yere vuruyordu. DİYORSUNUZ. İSLAMOĞLU “KURAN EHLİ” OLDUĞUNU SÖYLÜYOR. FETHULLAH GİBİ “EHLİ SÜNNETİM” DEMİYOR. İSLAMOĞLU ONUN CEMAATİNİ ETKİLEMEK VE KENDİ MESAJLARINI VERMEK İÇİN TAKİYYE YAPSA DA FETHULLAH GÜLEN ONA İNANMAMIŞ VE İSLAMOĞLU HAKKINDA “KURAN MÜSLÜMANLIĞI DİYE BİR ŞEY ÇIKTI” DEMİŞTİR. YANİ İSLAMOĞLU MAALESEF FETHULLAH’I KANDIRAMAMIŞTIR. FETHULLAH KANMAZ ÇÜNKÜ KENDİNİ SÜNNET EHLİ OLARAK KABUL EDİYOR. AMA CÜBBELİ GİBİLER FETHULLAH’I ÖVDÜKLERİNDE DİNİ ANLAYIŞLARI DA AYNI OLDUĞU İÇİN DURUM FARKLI CEREYAN EDER. DEMEK Kİ EHLİ SÜNNET OLDUĞUNU SÖYLEYENLERİN DİNİ ALGILAMALARI VE DÜNYALARI AYNI FAKAT İSLAMOĞLU’NUN FARKLIDIR. BU DURUMDA GERİYE ŞU SORU KALIYOR: EHLİ SÜNNET OLDUĞUNU SÖYLEYENLERİN, EHLİ SÜNNET OLDUĞUNU SÖYLEYEN FETHULLAH’I ÖVMELERİNE NE DİYECEKSİNİZ?

O bahsettiğiniz İlber Ortaylı size göre tarafsız olabilir ama bana göre hiçte tarafsız biri değil. Ben İlber Ortaylınin ne dediğine bakmıyorum. Son yüzyıldır bize tevatürle gelen Atatürk'ün uygulamalarına bakarak bu hükmü veriyorum. DİYORSUNUZ. SİZİN DUYMAK İSTEDİKLERİNİZİ SÖYLEMEDİĞİ İÇİN KABUL ETMENİZ ELBETTE ZOR GELECEKTİR. O ADAM DELİLLE KONUŞUR…

Adnan Oktar da feto de hepsi Kamal hayranı... DİYORSUNUZ. FETHULLAH KESİNLİKLE KEMAL HAYRANI DEĞİL… HATTA ATATÜRK’E KARŞI OLUMSUZ SÖZLERİ YOUTUBE’DA DA VAR. ÇÜNKÜ ONUN MENBAI ATATÜRK DÜŞMANI OLMASIYLA DA BİLİNEN SAİD NURSİ’DİR. ADNAN OKTAR’IN KEMAL HAYRANLIĞI İSE ATATÜRK’Ü KORUMA KANUNU KARŞISINDAKİ KORKUSUNDAN KAYNAKLANMAKTADIR. AYNI DEĞİLLER. ÇÜNKÜ ATATÜRK İNÖNÜ’NÜN AÇTIRDIĞI MASON DERNEKLERİNİ KAPATTI, FAKAT ADNAN OKTAR MASON OLDU…

Adnan Oktar da Mustafa İslamoğlu taktiğini kullanıyor. Bizzat muritleriyle çok tartıştığım oldu. Efendim Kur'an'a uyan hadisleri alıyoruz diyorlar. Onlar da kuran müslümanıyim diyenler gibi hiçbiri arapça bilmez. DİYORSUNUZ. ADNA OKTAR KURAN’DA OLMADIĞI HALDE MEHDİ İLE İLGİLİ HADİSLERİ KULLANIYOR. İSLAMOĞLU İSE KURAN’DA OLMADIĞI İÇİN MAHDİ HADİSLERİNİ REDDEDİYOR. BU DURUM İKİSİNİ DE TAMAMEN AYIRIR. BUNU NASIL GÖREMEZSİNİZ? AYRICA ADNAN OKTAR ARABCA BİLEMEZ BU DOĞRUDUR. AMA İSLAMOĞLU ARABCAYI TERSİNDEN BİLE OKUR. HATTA GEREK FETHULLAH’TAN VE GEREKSE SAİD NURSİ’DEN DAHA İYİ BİLDİĞİ DE ORTADADIR... ÇÜNKÜ ONLARIN DA NE YAZDIKLARI VE ARABCALARI ORTADA…RİSALE-İ NUR’UN ARABCASI ZAYIF BİRİ TARAFINDAN YAZILDIĞI HER YERDE KONUŞULMAKTADIR… ONUN SADECE SAMİMİYETİ TARTIŞILMAZ.

İşlerine gelen bir meali alıp ona göre ayete takla attırıyorlar. Sonra da bak bu ayetten Mehdi çıkıyor diyorlar. Kuran müslümanıyım diyenlerin kaçı Arapça biliyor, kaçı tefsir biliyor kaç tanesi siyer biliyor? DİYORSUNUZ. BUNU MEHDİ’YE İNANANLAR YAPARLAR. KURAN EHLİ MEHDİ’NİN GELECEĞİNE İNANMAZ. UYDURMA HADİSLERE İNANANLAR BUNA İNANIRLAR. MEHDİ BİZİM KONUMUZ DEĞİL. EHLİ SÜNNET ALİMİ DEDİKLERİNİZİN HEPSİ MEHDİYE İNANIRLAR. AYETTEN DE ANCAK ONLAR MEHDİ ÇIKARIRLAR. BİZİM MEHDİ GİBİ MİTOLOJİK KAHRAMANLARLA İŞİMİZ OLMAZ. BİZİM KAHRAMANIMIZ RESULULLAHTIR. KURAN MÜSLÜMANLARININ DA BİR GEÇMİŞİ VAR. BU DEDİKLERİNİZİ -Kİ ÇOĞU KURAN’A MUGAYİRDİR- HEPSİNİ BİLİRLER. NE SİYERİ? PEYGAMBERİN AİŞE VALİDEMİZLE 9 YAŞINDA GERDEĞE GİRİDİĞİNİ YAZAN SİYER Mİ? HATTA OYUNCAKLARINI OYNARKEN ÇAĞIRMIŞLAR. YANINA OYUNCAKLARINI ALIP GERDEĞE ÖYLE GİTMİŞ. KAYNAĞINI “GÖNDER” DE HEMEN GÖNDEREYİM. BUNU NİYE SÖYLÜYORUM? “9 YAŞINDA AMA” DEYİP DURUMU KURTARMAYA KALKMAYASIN DİYE… ÇÜNKÜ “ELİNDE OYUNCAKLARI VAR” DİYOR HADİS… İŞTE EHLİ SÜNNET SANDIKLARINIZIN DEİZME VE ATEİZME İTTİKLERİ SİYER…RESULULLAHA İFTİRA SİYERİ… TEFSİRE HİÇ GİRMEYEYİM… ÇÜNKÜ ONLARIN VEBALİ DAHA DA BÜYÜK…ALLAH’A İFTİRA TEFSİRİ…. EĞER ÖNEMLİ OLAN ARABCA BİLMEKSE EN İYİ ARABCAYI VEHHABİLER BİLİYOR GİDİN VEHHABİ OLUN... YOK EĞER ÖNEMLİ OLAN YETERİNCE ARABCA BİLMEKSE ELBETTE BİZİM ALİMLERİMİZ YETERİNCE BİLİYORLAR. BİZİM ALİMLERİMİZİN BİR KISMI ZATEN DİL BİLİMCİSİ ARAB ALİMLERİN ÖĞRENCİLERİDİR… DÜŞÜNÜN HEM ARAB HEM DİL BİLİMCİSİ…

Hemen hemenn hepsi ya islamoğlunun ya Bayındırın kitaplarını okuyup bu sonuçlara ulaşıyorlar.daha geçen de Caner taslaman bile keriz yolma duası diye yazilan muskayi okumayı beceremiyrodu. Daha bir cümle arapça yazı okumayı bilmeyen Caner taslaman insanlara din dersi verirse Adnan Oktar'ın kedicikleri neden vermesin? İskender evrenesoğlu neden vermesin? DİYORSUNUZ. BU SAYDIĞINIZ İSİMLERİN HİÇBİRİ BENİM KADAR BİLE BİLMEZLER. AMA BUNLARDAN SADECE CANER TASLAMAN KURAN EHLİDİR. ZATEN O DA ARABCA BİLEN ALİMLERİMİZDEN ETKİLENEREK VE ONLARI KAYNAK VEREREK KONUŞMAKTADIR. ÇÜNKÜ HURAFECİLER ONU İKNA EDEMİYORLAR. ARABCA BİLMESE DE GEREK KURAN EHLİ OLDUĞUNU VE GEREKSE EHLİSÜNNET OLDUĞUNU SÖYLEYENLERİ DİNLEYİP KURAN EHLİNİ SEÇMEYİ TERCİH EDİYOR. KURAN EHLİ PROFESÖRLERİMİZİN KOCA BİR LİSTESİNİ YAPABİLİRİM. CANER BİR İSTİSNADIR. ZATEN O İLAHİYATÇIDAN ZİYADE FELSEFECİDİR. AMA İKİ TARAF KONUŞUNCA DOĞRU İLE YANLIŞI AYIRACAK BASİERETE DE SAHİPTİR. ADNAN OKTAR MEHDİ HADİSLERİYLE YOL ALMIŞTIR. HİÇBİR ZAMAN ONUNLA İŞİMİZ OLMADI. AMA ADNAN’A HOCASI SORULDUĞUNDA SAİD NURSİ İLE ŞEYH KIBRİSİ’NİN ADINI VERİRDİ. YOUTUBE’A BAKINIZ. O SAHTE BİR MEHDİDİR. MEHDİ HADİSLERİNE EHLİ SÜNNET DE İMAN ETMEKTEDİR ADNAN DA… İSKENDER’E GELİNCE SAHTE PEYGAMBERLİK İDDİASINDA BULUNDUĞU İÇİN O NE SİZE BENZER NE DE BİZE…

Üstad Said Nursi dışında diğer saydığınız şahısların hiçbiri ehli sünnet âlimleri tarafından makul görülmez görülmemektedir. Araştırırsanız nice ehli sunnet hocanın cübbeli den illallah ettiklerini görürsünüz. DİYORSUNUZ. BU İFADENİZ CEVİZİNİ BULAN SAİD NURSİ’Yİ EHLİ SÜNNET YAPIYORSA CEVİZ MESELESİ HALA ORTADA SAHİBİNİ ARAMAKTADIR… EHLİSÜNNET ALİMLERİ GELDİ GEÇTİ… KİMİ NASIL MAKUL GÖRECEKLER? MESELE ŞURADA: SONUÇ OLARAK BU DİNEN SAPKINLARIN HEPSİNİN DİN ANLAYIŞLARINDA HADİSE İMAN VAR. HEPSİ MEHDİ’YE İNANIYOR. HEPSİ KURAN MÜSLÜMANLARINA SAVAŞ AÇMIŞ DURUMDA. HEPSİ UYDURMA HADİSLER YOLUYLA RESULULLAHA İFTİRA ATIYORLAR. HEPSİ ÇELİŞKİLERİ YÜZÜNEN GENÇLERİMİZİ DEİZME İTİYORLAR.

Edip yüksel ve mustafa islamoğlu dertleri ıslah etmek olsaydı daha düzgün bir dil kullanırlardı. Edip yuksel tıpkı müşrikler gibi sürekli herkesle alay eder. Ve herkesi de müşriklikle suçlar. İslamoğlu ise önce bir dönem şahıslara yalakalık yapar o şahıslar güçsüz düşünce de yok efendim ben onları uyardım yok efendim onlar şöyle sapık böyle sapık demeye başlar. Pardon sapık değil müşrik demeye başlar. Şimdi böyle 360 derece dönen bir insana nasıl itibar edilir? Düne kadar cumhurbaşkanına kendinden çok dua ediyordu. Akp de sarsıntı görmeye başlayınca kamala dua etmeye başladı. Muhtemelen akp gidince bu sefer gelecek iktidara dua eder. Şimdi delil isteyeceksiniz. Çok basit . Kankası Saadettin merdinin paylaşımlarına bakarsanız anlarsınız. Adam bildiğin CHP müftüsü... DİYORSUNUZ. EDİP’İN ÜSLUBU ONUN BEZGİNLİĞİNİN YANİ HALA ANLATAMAMANIN VERDİĞİ BIKMIŞLIĞIN SONUCUDUR… ONA BU KONUDA KIZANLARA KENDİ BİLE HAK VERİYOR… ÜSLUPLARININ YANLIŞLIĞI VARSA ELBETTE HAKLISINIZ. ÇÜNKÜ HAKKI HAKKA UYGUN BİR ÜSLUPLA ANLATMAK GEREKİR. FETHULLAH HURAFELERİ AĞLAYARAK ANLATIYORDU. ELBETTE HELE HAKKI ANLATIYORSANIZ SÖZCÜKLER SEÇİLEREK KULLANILMALI.

hocam boşuna tartışıyoruz. DEMİŞSİNİZ. BURADA SİZE KATILIYORUM.

Beynamaz olmayan aleviye bile rastlamadım diyorsunuz. Herhalde bu âlemde ve bu ülkede yaşamıyorsunuz. DEMİŞSİNİZ. GERÇEKTEN ÇOK ALEVİ TANIDIM HİÇBİRİ EĞER BİR SÜNNİ İLE EVLENMEDİYSE NAMAZ KILMAZDI. SİZ NAMAZ KILAN BİR ALEVİYE RASTLADINIZ MI?

Bilerek Şii demedim çünkü şiirlerde alevi olduklarını iddia ederler. DEMİŞSİNİZ. BEN ALEVİ OLDUĞUNU SÖYLEYEN Şİİ’YE DE RASTLAMADIM. AMA “ALİ YANLISI MISIN?” DİYE SORSANIZ “EVET” DERLER. BU İŞLER BÖYLESİNE KARIŞIKTIR. REALİTE FARKLIDIR. ŞİİLER DE ALİ YANLISIDIRLAR AMA KENDİ MENKIBELERİNDEKİ ALİ’DİR O.

Aleviden kastim Ali taraftari iddiasinda olanlar demekti. DEMİŞSİNİZ. ONA BAKARSANIZ SÜNNİLER DE ALİ TARAFTARI. KELİMENİN ANLAMINDAN YOLA ÇIKARSANIZ YANILIRSINIZ. ALİ ONLAR İÇİN SAHABEDEN ÖTESİDİR.

Mustafa İslamoğlunun yalakaliğına takiyye diyorsunuz. Müslüman müslümana takiyye yapar mı? DİYORSUNUZ. BU SORUNUZU FUKAHAYA SORSANIZ YARISI “EVET” DER. DİĞER YARISI “HAYIR” DER. YANİ TARTIŞILIR.

O zaman biz bu durum da İslamoğlunun Atatürkcü bir mason olup olmadığını nerden bilecez? Demek ki bize de takiyye yaptı... DEMİŞSİNİZ. FARKINDAYSANIZ SİZİN SEVDİĞİNİZ ALİMLERDEN HEM DE ŞİRK DÜZEYİNDE GÜNAHLARDAN MİSALLER VERDİĞİM HALDE SİZ TAKİYYE DÜZEYİNDE HATALARDAN BAHSEDİYORSUNUZ. ŞUNU TEKRAR HATIRLATAYIM: BEN İSLAMOĞLU’NU TAKİP EDEN BİRİ DEĞİLİM. SADECE ŞİRKE GİREN BUNCA İSİMDEN BİRİ OLMAMASI BANA YETİYOR. AMA SİZ ŞİRKE GİRENLERİ SAMİMİYETLERİ YÜZÜNDEN ÖVÜYORSUNUZ.

siz anlamak istemiyorsunuz. Siz sevmediklerinizi kusurlarını görürken sevdiğiniz insanların kusurlarını görmemek için tevillere girisiyorsunuz.O yüzden kelimelerle cerbeze yoluna giriyorsunuz. Ben ise uzatmiyorum. Çünkü açık ve net konuşuyorum. DİYORSUNUZ. BENİM SEVDİĞİM-SEVMEDİĞİM İNSAN AYRIMIM YOK. ŞİRKE GİRENLER-GİRMEYENLER AYRIMIM VAR. ŞİRKE GİRENLER İÇİNDE MÜTEVAZİLER YOK MU? ELBETTE VAR. AMA BEN ŞİRKE KAFAYI TAKARIM. ŞİRKE GİRMEYENLER ARASINDA KİBİRLENEN OLURSA DA ALLAH’A HAVALE EDERİM. SİZE GÖRE BENİM UZATMAMIN NEDENİ SÖYLENECEK ÇOK ŞEY OLMASI. FAKAT BENİM AÇIMDAN KISALTMAYA BİLE ÇALIŞIYORUM.

Ve sürekli uç örnekleri verip siyer-i vb. İlimleri baltalamaya ve karalamaya çalışıyorsunuz. Bende hadis ve siyer külliyatınin içinde yanlış şeyler olduğunu biliyorum. Ama o yanlış seyleri ayiklayacak kadar araştırmayı da biliyorum. DİYORSUNUZ. UÇ ÖRNEK OLMASI ŞİRKE GİRMESİNDEN KAYNAKLANIYOR. SİZİN ALİMLERİNİZİN ŞİRK DIŞINDAKİ HATALARINI HİÇ UMURSAMAM. 

Mealciler gibi işime gelmeyeni inkar etme ucuzluğuna gitmiyorum.Merak etmeyinben gulenin kitaplarını da çok okudum, siyeride okudum saydığınız çoğu şeyide okudum. Ama bu azıcık ilmimle dahi fetoye ne yalakalık yaptım ne de takiyye yapma gereği duydum. DEMİŞSİNİZ. BU SİZİN ANLATTIKLARINIZIN DOĞRULUĞUNU DEĞİL, SİZİN ŞAHSİYETLİ OLDUĞUNUZU GÖSTERİR. TEBRİKLER. BU HUSUSTA ELEŞTİRDİĞİNİZ KİŞİLERDEN DAHA TAKVA DAVRANMIŞSINIZ.

Cübbelide İslamoğlu da ve diğerleri de hepsi de fetoye karsi olan korkularından yalakalık yaptılar. Korkaklar öncü olamazlar. Her ne kadar bir çok yerde fikirlerine katilmasam da Timurtaş hoca , Alparslan Kuytul hoca, Ebu Hanzala ve üstad said Nursiye derin saygı duyuyorum. Çünkü onlar inandıkları yolda ağızlarını eğip bükmediler ve yanlışa yanlış dediler ve diyorlar. Ve celladlarina karşı da zerre muhabbet beslemiyorlar. Allah kusurlarını da affeder inşallah. Çünkü onlar samimi insanlar..DİYORSUNUZ. SAMİMİYETLERİNE BEN DE İNANIYORUM... FAKAT ŞİRKE GİRDİKLERİNİ VE BU ZAMANA KADAR BELKİ MİLYONLARCA İNSANI ŞİRKE SOKTUKLARINI DA GÖRMENİZİ İSTİYORUM. SAMİMİ VE CESUR BİR İNSAN ŞİRKE GİREREK BİZİM ÖRNEĞİMİZ OLAMAZ. ŞİRKE GİRMEYEN BİR KORKAĞI DA ÖRNEK ALMAYIN. HEM ŞİRKE GİRMEYEN HEM DE CESUR ALİMLERİ ÖRNEK ALIN. KURAN EHLİNİN TAMAMINI TANIMIYORSUNUZ. ÜSLUBU BOZUK BİR BİRKAÇ KİŞİ VARSA O KADAR HER GRUPTAN ÇIKAR. NİTEKİM KURAN EHLİ OLMAYANLARDA DA BİRKAÇ KÖTÜ ÖRNEK ÇIKIYOR DEĞİL Mİ? BİLDİM BİLELİ “MELEK YÜZLÜ” MÜŞRİKLERDEN, EDİP YÜKSEL GİBİ SİVRİ DİLLİLERE NİSPETEN DAHA ZİYADE UZAK DURDUM. ÇÜNKÜ MELEK YÜZLÜ MÜŞRİK LATİF DAVRANIŞIYLA ŞİRKE ÇEKER, EDİP YÜKSEL HİÇ OLMAZSA KABALIĞIYLA İTERSE KENDİNDEN İTER… KIYASLAYINCA İLKİ DAHA KÖTÜ GELİYOR… AMA ŞİRK DE UKALALIK DA ÖRNEĞİMİZ OLMAMALI… KAPATALIM BU KONUYU GİTSİN

NOT. Büyük puntolu yazılar şahsımın bir kardeşimize verdiği cevaplardır.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
GÜREŞ TEKKELERİNDE TASAVVUF Tarih 07.05.2021
ANLAMI İYİ OLMAYAN HER KELİMEYE GÜNAH DEMEYİN Genel 03.05.2021
SEN KATİLLERİN TORUNU DEĞİLSİN Tarih 28.04.2021
İLK KIBLEMİZ TEK KIBLEMİZDİR Genel 27.04.2021
İMAMIN AZAMI YOKTUR Genel 24.04.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
NEFSİN KIRBACI: HÜRRİYET(!) Genel 16.04.2021
KADIN(2) Genel 23.03.2021
Bir Albatros Hikayesi Genel 07.03.2021
DEPREM HAFTASI Genel 03.03.2021
YASADIŞI YASA DIŞI SIRADIŞI VE SIRA DIŞI SAVIM Genel 07.02.2021