İSTANBUL SÖZLEŞMESİ 2. MONDROS ANLAŞMASI'DIR SAVIM

Konuları önce mantıkla anlamak, sorunları önce mantıkla çözmek gerekir.

Savım ki Avrupa birliği sözleşmesi de, İstanbul sözleşmesi de Türkiye'ye imzalatılan 2. bir Mondros sözleşmesidir.

Neden?

Çünkü Avrupa birliği 14 yaşındaki çocuklarla bile cinsel ilişki serbestliği, zina serbestliği, fuhuş serbestliği, porno serbestliği, çıplaklık serbestliği, esrar serbestliği, boğa güreşi serbestliği olan akıldışı ve ahlakdışı bir dünyadır oysa Atatürk de, Muhammed de 'Önce ilim(bilim) ve ahlak' dedi çünkü bilim akıl sağlığını, ahlak ruh sağlığını oluşturur ve korur çünkü ahlak da bilim gibi mantık demektir yani ahlak felsefede böyle tanımlanır, felsefe ile ilgisiz insanların tanımladıkları gibi değil. Felsefe tarihine bakılırsa felsefecilerin ahlak konusunda hem iyi, güzel şeyler söyledikleri görülür.

Yani, Avrupa birliği'ne girmek akıldışı ve ahlakdışı bir dünyaya girmektir yani Atatürk yani Türkiye öncesi döneme daha cafcaflı ve daha teknolojik olarak geri dönmektir.

İkincisi; Mondros anlaşması ile bu toprakları işgal eden, bu toprakların halkına zulüm eden devletler ile, günümüzdeki Avrupa devletleri aynı devletlerdir çünkü o günden bu güne, o devletler adlarını değiştirmediler yani Mondros anlaşması'nı imzalarken ve bu toprakları işgal ederler ve bu toprakların halkına zulüm ederlerken adları ne ise şimdi de adları odur oysa Türkiye'nin adı değişti yani Mondros anlaşması'nı imzalayan devlet Türkiye değil Osmanlı idi.

Açık ki bilime ve ahlaka aykırı bir dünyaya bir ülkeyi bilimdışı ve ahlakdışı yani insanlıkdışı bir dünyaya, egemenliğe, diktatörlüğe sokmaya çalışmak köleliktir; Mondros'tan beri adları aynı olan devletlerin kurdukları birliğe girmeye çalışmak da gerçekte 2. bir Mondros sözleşmesi imzalamaktır; ve Türkiye'yi bilimdışı ve ahlakdışı bir dünyaya sokmak da 'Önce bilim ve ahlak' demek olan Türkiye'ye ve Atatürk'e düşmanlıktır ve ihanettir.

Bir ülkeye demokrasi, laiklik ya da bilimsellik ve insan hakları getirmek için o ülkenin ille de Avrupa birliği'ne üye olması gerekmez çünkü bu şeylerin efendisi, tekeli, egemeni Avrupa birliği değildir, bu şeyler evrensel şeylerdir yani güneşi görmek için, yağmurun yağması için Avrupa birliği'ne üye olmak mı gerekiyor? Bu ülkede şiddet ve cinayet zaten suç ki bunların suç sayılması için Avrupa birliği'ne girilmesi zorunluluğu olsun.

Yani, Avrupa birliği sözleşmesi de, İstanbul sözleşmesi de hiçbir açıdan akıla, mantığa uygun değildir.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız, hiçbir dinden olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 2.9.20/04.13


Başlık Kategori Yayın Tarihi
TEK DÜNYA SİSTEMİ Felsefe 03.07.2021
İslam niye doğru dindir? İslamofobi Felsefe 20.05.2021
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021