HAMANEY YANILIYOR ÇÜNKÜ İSLAMİYET'E TÜM İSLAM DÜNYASI İHANET İÇİNDE SAVIM

İran lideri Hamaney demiş ki 'İsrail ile normalleşme içine giren Birleşik Arab emirlikleri devleti İslam dünyasına ihanet etti'.

Savım ki Hamaney yanılıyor.

Çünkü yalnızca BAe devleti değil tüm İslam dünyası İslamiyet'e ihanet içinde.

Çünkü İslam dünyası; dini tanımlayan, 'Din ilimdir(bilimdir), mantıktır, ahlaktır, vicdandır, merhamettir, dürüstlüktür, adilliktir güvenilirliktir, tarafsızlıktır, dostluktur, medeniliktir, nefssizliktir, inzivadır' diyen Din hadisileri'ne aykırılık içinde.

Kaç İslam devleti bilimsel, yani bilim ile yönetiliyor, kaç İslam ülkesi bilimde ve teknoloji icadında dünya önderi; 'Sultanlarla düşüpkalkan alimler bile hırsızdır' hadisine karşın kaç İslam ülkesinde kırallık(krallık), sultanlık, hükümdarlık yok ki siyaset de zaten bir hükümdarlık türüdür; 'Din vicdan ve merhamet' olmasına karşın kaç İslam ülkesinde vahşice idamlar yok; 'Din ahlak' olmasına karşın Türkiye'de zina, eşcinsellik, eşcinsel evlilik, genelev, sıtriptiz(striptiz) kulübü, ahlakdışı moda, toplumsal alanlarda ahlaka aykırı giyim, sütyen-külot pılaj(plaj), bar, pavyon, sex shop serbestliği neden var, ve kaç İslamcı devlet ahlakdışı Abd ile dost değil?

Gerçek ki 'İslamiyet'e ihanet' konusunda her Müslüman devletinin önce kendisi aynaya yani dini tanımlayan Din hadisileri'ne bakmalı.

Zaten İslam ülkeleri, İslam dünyası dini tanımlayan Din hadisileri'ne uysalardı günümüzde 'İslamofobi' yani 'İslam korkusu' değil 'İslamolavi' yani 'İslam sevgisi' olurdu; binlerce sözde İslamcı terörcü(terörist) yerine, binlerce alim, binlerce alime yayılırdı, çıkardı İslam dünyasından bilime, dünyaya ve insanlığa.

Açık ki İslamiyet'in, İslam dünyasının gerçek düşmanları Batı değil; dini tanımlayan Din hadisileri'ne uymayan sözde Müslüman devletlerdir.

Tüm dünya dini tanımlayan Din hadisileri'nde birleşmedikçe dünyaya, insanlığa barış, huzur, güven, kardeşlik, doğruluk, ilerilik, gerçek demokrasi, gerçek laiklik, gerçek insanca dünya gelmez; bu nedenle ki Atatürk de 'Önce ilim(bilim) ve ahlak' dedi.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız, hiçbir dinden olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 2.9.20/04.16

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
TEK DÜNYA SİSTEMİ Felsefe 03.07.2021
İslam niye doğru dindir? İslamofobi Felsefe 20.05.2021
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021