ANITKABİR'E ANIRANLAR

Atatürk heykeli, büstü, fotoğrafı gördükçe; Atatürk adını duydukça; Atatürk düşmanlığı, Atatürk'e hakaret anıranlar var. Kuşkusuz ki onlar ya akıl-ruh sağlığı sorunlu kişilerdir ya da Türkiye düşmanı ajanlar ve çömezleridir; ve Atatürk'ün 'Bilim ve ahlak' demek olmadığını bilmeyen Atatürkçüler gibi, onlar da hem dini tanımlayan, 'Din bilim ve ahlaktır' diyen Din hadisileri'ni bilmeyen, hem de kendilerini dinli sanan sözde dinlilerdir. Kuşkusuz ki bu ülkedeki akıl-ruh hastası kişi sayısı toplamının en azı, en dip toplamı; Atatürk'e düşman olanların toplamı ile, Muhammed'e düşman olanların toplamının toplamına eşittir.

Türkiye'ye asıl düşmanlık gerçekte ekonomi ve siyaset ile değil Atatürk düşmanlığı ile yapılmakta çünkü Atatürk demek 'Bilimcilik ve ahlakçılık' demektir, bu nedenle ki Atatürk 'Ben sıporcunun(sporcunun) ahlaklısını severim' ve 'Benim sözlerimle bilimin sözleri çelişirse beni değil bilimi dinleyin' dedi yani Atatürk'e düşmanlık gerçekte 'Bilimcilik'e ve 'Ahlakçılık'a düşmanlıktır ki son günlerde Türkiye'ye dayatılmaya çalışılan İstanbul sözleşmesi de bunun kanıtlarındandır ki Türkiye'ye karşı temel saldırı da astroloji gibi bilimdışı şeyler, akıldışı-ahlakdışı moda, akıldışı-ahlakdışı ünlü, akıldışı-ahlakdışı turizım(turizm), akıldışı-ahlakdışı medya gibi ahlakdışı şeyler Türkiye'ye pompalanmaya çalışılmakta. Bu nedenle ki Atatürk düşmanlığı cehalet değil akıl-ruh hastalığı, ve Türkiye'ye karşı yabancı devlet ajanlığıdır. Atatürk de her insan gibi eleştirilebilir ancak Atatürk'e düşmanlık ya akıl-ruh hastalığıdır ya da ajanlıktır. Bu nedenle ki birzamanlar Atatürk heykellerine 'Beton Kemal', 'Beton Mustafa' diyen Betonkafalar(Beton kafalar) vardı, şimdi de Anıtkabir'e 'Ahırkabir' diyen eşekkafalar(eşek kafalar) çıktı ortaya.

Bu nedenle ki toplum sağlığı için, Atatürk düşmanlığı tedavisi zorunlu akıl-ruh hastalığı, ülke varlığı açısından da 'Türkiye'ye karşı ajanlık' sayılmalıdır ki Atatürk düşmanlarının arkalarına kadar gidildiğinde Türkiye düşmanı yabancı devletler görülecektir büyük olasılıkla.

Açık ki Atatürk düşmanlığı yalnızca mantıksızlık değildir; akıl-ruh hastalığının bir türüdür de, bu nedenle ki Atatürk düşmanlığı'nın tedavisi zorunlu akıl-ruh hastalığı kapsamına alınması zorunludur. Atatürk düşmanlığı akıl-ruh hastalığından öte, delilik ve ajanlıktır da çünkü Muhammed gibi 'Önce ilim(bilim) ve ahlak' demiş Atatürk'e, ve bu vatanı ve milleti faşist Avrupa ordularının vahşetinden ve işgalinden, ve öz bebek kardeşlerini, öz çocuk kardeşlerini, öz annelerini, öz babalarını, öz evladlarını, öz çocuk torunlarını bile öldürtmeyi gelenek, töre yapmış bir sultan diktatörlüğünden, sultan sultasından kurtarmış bir insana saygı yerine düşmanlık göstermek ya açıkça bir deliliktir ya da Türkiye düşmanı ajanlıktır.

Anıtkabir'e 'Anırkabir' diyen akıl-ruh hastalığı türü gerçekte kendini tanımlamıştır yani Anıtkabir'e, Atatürk'e, demokrasiye ve laikliğe karşı 'anırmakta' olduğunu tanımlamıştır yani demek ki bu mantık Anıtkabir'e saygıya değil anırmaya gitmektedir, Anıtkabir'i her gördüğü yerden, Anıtkabir'e doğru anırmaktadır.

Yanınızda samanla gezin, yanınızda saman taşıyın; Atatürk'e, Atatürk heykelilerine(heykellerine), Atatürk büstülerine(büstlerine) ve Anıtkabir'e Atatürk düşmanlığı, hakaret, küfür gibi şeyler anıranları görürseniz verirsiniz, sevinirler.

Atatürk düşmanlarının akıl-ruh tedavisine ve eğitimine alınmasını öneriyorum.


Necdet Gürçiftçi
Hiçbir dini inançtan ve hiçbir siyasi partiden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 31.8.20/23.55


Başlık Kategori Yayın Tarihi
TEK DÜNYA SİSTEMİ Felsefe 03.07.2021
İslam niye doğru dindir? İslamofobi Felsefe 20.05.2021
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021