Bizim Hata Payımız Yok Mu?

"Bu yanına kalmaz!" dediğimiz herşey, "Bunu senin yanına bırakmayacağız!" dediğimiz herkesin yanına kaldı! Ortak doğruyu aramadığımız, 'Bilgi olmadan fikir olmaz.' deyimini anlayamadığımız için de birbirimize karşı saygı, sevgi, anlayış gösterme erdemlerinden uzaklaştık. Uzaklaştıkça yalnızlaştık. Bugün, 'Türkiye Halkı' olarak oradan oraya savruluyoruz sadece. Güç hangi kesimin eline geçerse (es kaza), diğerini ezmeye çalıştığımız için, çocuklarımızı eğitmeden önce kendimizi eğitmeyi başaramadığımız için de bu böyle devam ediyor, edecek!

 

Bütün Türkiye Halkı olarak elimizi vicdanımıza koyup bir düşünmemiz gerekiyor. Ne zaman bir olabildik en son? Olduysak da ne kadar sürebildi? 15 Temmuz darbe girişimi, Türkiye olarak bir olduğumuz son süreçti sanırım! O da yine malum nedenlerden çok kısıtlıydı ve kısa sürdü! Ne öncesinde ne de sonrasında, neden hiçbir şeyde bir olamadık peki? Çünkü herkes kendini düşünüyor, cahillik diz boyu, insana saygı sıfır! Çocuklara taciz, tecavüz edildi bir olamadık! Kadına tecavüze, şiddete karşı bir olamadık! Kişisel özgürlük, inanç özgürlüğü, vatan konularında bir olamadık! Kişisel gelişim dahil, içerisinde 'Gelişim' kelimesi geçen hiçbir konuda bir olamadık! Siyasetçilerin ne dediğini bir kenara bırakıp vatandaşlar olarak, aynı vatanda eşit haklarla bir arada yaşamayı başaramadık!

 

Peki sonuç?

Sonuç sıfır falan demek isterdim de gün ve gün geriye, eksiye gittik. Artık insanlar boşlukta, intiharın ya da adam öldürmenin eşiğinde geziyor ülkemizde. Bunlar bizim ailemiz, akrabamız, komşumuz, arkadaşımız ya da bizzat kendimiziz. Bu hale gelene kadar hiçbir şey yapmadık bile diyemiyoruz! Bu hale gelmemizde hepimizin parmağı var malesef. Resmen katkı sunduk olanlara! Artık Suriye, Filistin olmayalım ya da 80'lere dönmeyelim diye uğraşan insanlar da yıldı, yıldırdık onları! Hepimize tebrikler! Umarım ben aşırı tepki veriyorumdur. Umarım sadece benim psikolojim bozulmuştur da gördüklerimi abartıyorumdur! 

Peki, sizce öyle mi? 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Geleceğimizi Yok Ediyoruz! Sosyal 24.07.2020
Gittikçe İlkelleşen Erkek Sosyal 21.07.2020
Ayasofya Neden Cami Yapıldı? Sosyal 11.07.2020
Nefes Almak İstiyoruz Sosyal 02.07.2020
Ayasofya Sorunu Sosyal 15.06.2020
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Vira Ya KUTSİ AŞK Sosyal 15.04.2021
Teknik Düşünceler 28- Soğuğa Sürgün Sosyal 19.01.2021
Medeniyet Sosyal 22.12.2020
İnsan ve Toplum Sosyal 19.09.2020
DİLİPAK, AKPARTİ VE KADEM. Sosyal 18.08.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.