CHP DE DOĞURMALI SAVIM

Biryerde mantık yoksa o yerde çözüm de olmaz yani önce mantık.

Chp gerçekte mantıksızlıklar dünyasıdır ki zaten siyasetin kendisi böyledir yani insanlığa da, Türkiye'ye ye da siyasetten çözüm, umut, gelecek olmaz.

Chp'nin birinci mantıksızlığı hem Atatürkçü olduğunu söylemesi, hem de Atatürk'e aykırı olmasıdır çünkü Atatürk demek 'Önce bilim, ahlak, Türkiye, ve Türk birliği' demektir; Chp'yi de alim, alime insanlar değil siyasetçiler yönetmektedir oysa Chp de Avrupa birliği yandaşlığı'nın, ve onun dayatması olan İstanbul sözleşmesi'nin arkasına takılmış, hem Atatürk'ü, hem kendisini, hem de Türkiye'yi küçükdüşürmekte(küçük düşürmekte) çünkü Avrupa birliği şey bilimsel de değildir, ahlaklı da değildir oysa Atatürk bilimsel ve ahlaklı bir ülke ve dünya istemektedir; Avrupa birliği sözleşmesi'ni kim imzaladı, Amerikancı Tansu Çiller hükümeti, yani Chp de bu hükümetin imzaladığı Avrupa sözleşmesi'nin peşine düşmüş; Chp de bu mantıksızlığın olması olağan çünkü Chp'yi 'bilim ve ahlak' değil siyaset, siyasetçi yönetmektedir, öteki siyasi partilerde de olduğu gibi. Yani, Chp herşeyden önce 'Bilim ve ahlak'ı kendisine lider, önder, ışık, pusula, harita yapmamakla Atatürk ile zıtlık içinde yani mantıksızlık içinde.

Chp'deki ikinci mantıksızlık ise 'Liste' konusu. Yok 'Çarşaf liste' imiş, yok 'Kılıçdaroğlu'nun listesi' imiş falan. Mantık açısından 'Liste' demek 'Ötekilere güvenmiyorum' demektir. Yani bu durumda; Chp başkanı kişi listesi dışındakilere güüvenmiyor demektir; bu durumda toplum neden Chp'ye güvensin? Yani Chp başkanları liste hazırlamamalı, ve 'Delegeler kimleri seçerlerse onlarla çalışmaya hazırım' demeli. Yani hem topluma 'Chp'ye güven' diyorsun, hem de Chp başkanı bile Chp adaylarına güvenmiyor, kendisine özel bir aday listesi hazırlıyor.

Akp ve Mhp doğurdu, ve Akp'nin ikizleri oldu ancak ne Akp doğruyolda(doğru yolda) idi, ne Mhp çünkü ikisi de 'Müslümanız' demelerine karşın, 'Önce bilim ve ahlak' diyen Muhammed'le zıtlık içindeler, bu nedenle ki hem bilime de, ahlaka da aykırı Avrupa birliği'ne girmek için didinmekteler, hem de 'Bilimsellik ve ahlak' ile anılmıyorlar, tanımlanmıyorlar ki doğurdukları da öyle ancak yenilerinde en azından 'medenilik' diye birşey var ki medenilik de bilimin ve dinin temel koşullarından.

Görünmekte ki Chp'de de Akp'de ve Mhp'de olduğu gibi 'Bilim ve ahlak' açısından yanlışlar var, Chp de ne kadar bilime ve ahlaka aykırılık varsa destekte, örnek ki Chp de akıldışı-ahlakdışı modaya, toplumsal alanlarda ahlakdışı giyime, akıldışı-ahlakdışı pılajlara(plajlara), eşcinselliğe, eşcinsel evliliğe, zinanın suç olmamasına, fahişeliğin emekçilik sayılmasına, çıplaklığa, bay-bayan karışık masaj salonularına, sıtriptiz(striptiz) kulüblerine, astrolojiye, medyumluğa, pirsing modasına, dövme modasına, genelevlere, barlara, pavyonlara, diskoteklere, akıldışı-ahlakdışı ünlülere, Ab'ye karşı çıkmıyor, yani bu tür yanlışları dışlayan bir doğum olabilir, yapılabilir, olmalıdır, yapılmalıdır Chp'de.

Yani, eğer; Chp Atatürk'ün de, Muhammed'in de dediği gibi 'Bilim ve ahlak'a sarılmayacaksa doğurmalı ancak 'Bilim ve ahlak' doğurmalı, akıldışılık ve ahlakdışılık değil yoksa Chp bu mantıksızlıklarla çözüm de, umut da, kurtuluş da olamaz zaten.


Necdet Gürçiftçi
Hiçbir dini inançtan ve hiçbir siyasi partiden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 18.8.20/06.46

(Öteki yazılarım 'siir-defteri.com' sitesinde okunabilir)