MAGAZİN YAYINI YASAKLANMALI SAVIM

Magazin yayını da açık ki moda, özel sektör ve turizım(turizm) gibi ahlak üzerine kurulu idi çünkü ülkelerde ahlaksızlık genel bir durum değil, çok özel, çok ayrıntı bir durum idi; öyle ki bikiniyi bile en başta hiçbir manken giymemiş 'Ayıp, utanç, rezillik, kepazelik' gibi şeyler olarak yorumlayıp ancak gerçek ki en ahlakdışı, en utanç verici, en insanlıkdışı şeyleri bile genetik ve kalıtım nedeni ile, yapacak insanlar bulunabilir; çağımızda akıldışı-ahlakdışı moda, akıldışı-ahlakdışı turizım ve akıldışı-ahlakdışı medya da bunu yapmaya çalışmaktadır.

Gerçek ki birzamanlar ya da önceleri medenilik, masumluk, insanilik olarak başlayan modanın ve turizımın sonraları ahlakdışılık, utanmazlık, insanlıkdışılık halini alması gibi magazin de bu hali almıştır.

Günümüzde, magazin diye, akıldışı-ahlakdışı sözde ünlülerin sütyen-külot ya da açıksaçık ya da çıplak fotoğrafları, görüntüleri; ve akıldışı-ahlakdışı özel hayatları yayınlanmakta çünkü ahlaka aykırılık akıldışı, ahlakdışı küresel ve derin merkezce, özelliklere ahlakçı ülkelere karşı ajanlık etkinliği olarak kullanılmakta yani 21. yüzyılın en büyük, et güçlü, en etkin kitlesel imha silahı 'ahlaksızlık'tır. Bu nedenle ki bu merkez; ülkelerde ahlaka aykırılığı desteklemekte, tahrik etmekte, kışkırtmakta, ve akıldışı-ahlakdışı kişileri ünlü yapmak için çırpınmakta. Bu nedenle ki 200 üniversite olan ülkemizde 2 tane alim, alime ürememiş olmasına karşın onlarca akıldışı-ahlakdışı 'ünlü' üremiş olması rastlantı değildir; akıldışı-ahlakdışı modanın ve ünlülerin okulları ve üniversiteleri yani akademisyenleri, öğretmenleri ve öğrencileri sarması da; bu nedenle ki öğrencilerin odaları alimlerin, alimelerin resimleri ve bilimsel çalışmalar, bilimsel etkinlikler değil de akıldışı-ahlakdışı sözde ünlülerin resimleri dolmakta. Yani sömürü, sömürgecilik ve faşizım(faşizm) ahlaksızlığın en büyük silah olduğunu saptamış durumdadır ve bu silahı kullanmaktadır.

Magazin yayını denilen şeylere bakın; açıksaçık, çırılçıplak; ahlakı, utanması olmayan; cinsel sunumlu, cinsel tahrikli, cinsel tacizci ünlü yayınıları göreceksiniz. Bu iş sözde ünlülerce ve sözde medyaca öylesine abartılmış durumda ki akıldışı-ahlakdışı bir sözde ünlü işsiz, gelirsiz, parasız yani konsersiz, reklamsız, dizisiz kaldığında ya da sevgilisiz kaldığında bunu magazin denilen yayında görebilirsiniz yani magazin yayını hem topluma ve insanlığa düşmanlık, hem de 'sosyal kadın pazarlamak' gibi bir durum içine girmektedir yani magazin denilen şeyin işigücü(işi gücü) akıldışı-ahlakdışı ünlüler, ve onların sırtlarından reyting yapmak, reklam almak, para kazanmaktır; bu nedenle ki bacaklarını ya da memelerini ya da poposunu açan ünlü magazine koşmakta, magazin de onlara koşmaktadır; yani eskiden magazin yayınında ünlülerin yüzleri yayınlanırdı, şimdi ise memeleri, bacakları, popoları, bacak araları, ahlaka aykırılıkları, utanmazlıkları yayınlanmakta. Bu nedenle ki magazinde 'Konser vermeye hazıırım', 'Podyuma çıkmaya hazırım', 'Dizilerde oynamaya hazırım' ve 'Aşksız kaldı', 'Sevgilisiz kaldı', 'Yalnızlıktan sıkıldı', 'Beni anlayacak birini arıyorum', 'Aşktan anlayan birini anlıyorum' gibi haberlere de rastlanılmakta yani açık ki ortada bir 'İş bulma kurumu' gibi ve 'Çöpçatanlık' gibi durumlar da oluşmakta yani magazin demek 'akıldışı-ahlakdışı ünlü marketi/pazarı' gibi birşey durumuna gelmekte; akıldışı-ahlakdışı ne kadar sözde, yoz ünlü varsa, dertlerini, özel sorunlarını, özel hayatlarını magazin köşesilerinde(köşelerinde) bulmak olanaklı.

Açık ki bu yol ile yani magazin yayını ile; akıldışı-ahlakdışı ünlüler yaratılmakta, bunlar da toplumların, ülkelerin tepelerine çıkarılmakta(tepelerine çıkarılmakta) yani ülkeler, toplumlar akıldışı-ahlakdışı moda yanında bir de akıldışı-ahlakdışı ünlüler ile 'uzaktan yönetim' ile yönetilmekteler, o küresel merkezce yani çağımızda ünlülük de, magazin de ahlaksızlık, utanmazlık, insanlıkdışılık ve ajanlık durumu almaktadır.

Bu yüzden ki vatana, topluma, dine, ülkeye ve insanlığa sahip çıkmak akıldışı-ahlakdışı modaya, akıldışı-ahlakdışı turizıma, akıldışı-ahlakdışı medyaya, akıldışı-ahlakdışı ünlülere, ve bunlara serbestlik tanıyan yasalara da, bu yasaları çıkaran siyasetçilere de karşı çıkmayı da içermektedir artık.

Yani magazin 'maganda' durumunu almış durumdadır, medenilik durumundan uzaklaşıp.


Necdet Gürçiftçi
Hiçbir dini inançtan ve hiçbir siyasi partiden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 17.8.20/09.53

(Öteki yazılarım 'siir-defteri.com' sitesinde okunabilir)