Yaşam Tarzının -Eksi ve +Artısı

         Yaşam Tarzının - Eksi ve +Artısı
         Gayri nizamı harp sanatından yoksun, kadın ve erkek ayrımı yapmadan tehdit, şantaj ve zor kullanılarak hayatlarının baharından kopartılan çocuk yaşlardaki insanların savaş alanlarına sürülerek ölüm kalım mücadelesi sahnesini oynatıp, ''ölen ölür, kalan sağlar bizimdir'' sorumsuzluk mantığı ile medeniyet kisvesi adı altında hesap vermezlik rahatlığı ile insan kıyımını yapabilmekte ve Ortadoğuya ayar vermeye çalışan terör sevici çıkarcı dünya insanlığının algı yönünü açıkca ortaya koymaktadır. Konjektürel kaypak savaş anlayışı ile icat ettikleri terör örgütleriyle iş tutarak ülke politikası belirlemek isteyen ufku görmekten uzak, içi boş, kuru kafatasına sahip politikacılar,  ecelini kendi elleriyle  yaklaştıran basit yaratık olduklarının farkında dahi değillerdir. Kendi çocuklarını kıymetli kılarak el bebek gül bebek yetiştirenler, çocuklarından sonra gelecek olan nesillerin, medeni insan yaşamına hak tanımayan, anti demokratik politika ve hukuk kurallarını yok sayan, popülizm yaparak, kendi çocuklarından sonraki gelecek hayatların, terörizm yaşam tarzını benimsemiş nesiller olacağı gebeliğinin şimdiden doğuma hazırlanmakta olduğunu  görmekten uzak, kendi mezarlarını yine kendi elleriyle kazmakta olduklarını ve ne yaptıklarından bi haber, insan müsveddesi, müptezel azınlık gurubu oldukları aşikardır.

Dünyadaki bazı devletlerin birlik olmaya, yakınlaşmaya, çatı kurmaya, bütünleşmeye değil, parçalanmaya, dağılmaya eğilim göstererek  gidişatın emirlik veya aşiretler topluluğu olma yolunda işaretler verdiği  görülmektedir. Bu gidişat, terör devletçiklerini oluşturma yolunda, terör sevicilerin gayretleriyle gebe bıraktıkları yaşamın doğacak çocuklar olması kuvvetli ihtimaldir.

          Bu nedenle, güncel yaşam tarzının eksi ve artı yönü tespitinin yapılması ile ortak paydası Ayyıldızlı al bayrağın gölgesindeki yaşam tarzının devamı olma noktasında, vatan savunmasındaki milli şuur ile hareket eden herkes Anadolunun kahraman, birinci sınıf, asil milletini oluşturan ve yaşamakta olduğu vatan toprağının adına Türkiye Cumhuriyeti Devleti diyebilen Türk, kürt, zaza, çerkez, gürcü, göçmen vb. birlikteliği ile aşağılık emellere imkan ve fırsat vermeyeceğinin göstergesi, hür inancının gereğidir. Hür ve sade bir yaşam tarzını benimsemiş bu necip milletin gücünü hak inancından aldığını anlayamayan mihrakların daima yenilgiye mahkum olacakları ve geleceğe ışık tutan şanlı tarihimiz ise bunun en iyi ispatıdır.


          Esen kalın değerli okuyucular.............


          İsmail KALAL
          i.kalal@hotmail.com

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Üst Akıl Faaliyeti Politika 31.05.2021
İftira Siyaseti Politika 01.05.2021
Milli Yol Yaşam 02.02.2021
Bölünmüş Çember Politika 16.09.2020
Vay Canım Ülkem Vay !!!! Politika 26.05.2020
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Sel Zararı Devletin Sorunu Değil Yaşam 27.07.2021
İçimizdeki Yeşermeye Çalışan Filiz Yaşam 03.07.2021
Rahat Bir Günümüz Olacak mı ? Yaşam 13.06.2021
Bisikletimle Beyşehir’e Yaşam 03.06.2021
İstanbulun Öteki Yüzü Yaşam 31.05.2021

Yazıya yapılan bütün yorumlar

Bozokbeyi İsmail KALAL 17.08.2020

C* C* C*

Bozokbeyi İsmail KALAL 15.08.2020

CcC* CcC* CcC*

Bozokbeyi İsmail KALAL 14.08.2020

Anadolunun kahraman asil milleti, aşağılık emellere imkan vermeyeceğinin göstergesi, hür inancının gereğidir.

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.