AHLAKA DA DİNE DE AYKIRI CARDI B AYASOFYA'YA GELİYORMUŞ

'Ahlaka da aykırı', 'Dine de aykırı' diyorum çünkü ahlak dinin bir parçasıdır yani 'din=ahlak' değil, 'ahlak=din' değil çünkü dini tanımlayan Din hadisileri 'Din bilimdir(ilimdir), ahlaktır, vicdandır, merhamettir, dürüstlüktür, adilliktir, tarafsızlıktır, medeniliktir, nefssizliktir, inzivadır' diyor yani dinin bileşenleri çok sayıda, ahlak da o bileşenlerden yalnızca biri yani yalnızca tesettür ya da yalnızca ahlaka uygun giyimle din de, dinlilik de olmuyor, din o kadar kolay birşey değil yani.

Açık ki akıldışı, ahlakdışı, küresel birileri akıldışı-ahlakdışı Amerikan ünlüsülerini(ünlülerini) de, Türkiye'deki akıldışı-ahlakdışı, yerli ünlüleri de Türkiye'nin ve Türkiye toplumunun başına egemen, hükümdar, akılhocası(akıl hocası), lider, önder, örnek insan, amaç insan örneği, doğru insan örneği, medeni insan örneği, özgür insan örneği yapmak; böylece genelde akıldışı-ahlakdışı bir yola, özelde ise Abd kuyrukçuluğuna yönlendirmek istiyor olmalı; Atatürkçü geçinen bazı yayın organıları(organları) da dahil olmak üzere, medya da makyajsız halleri ruhları, kişilikleri, hayatları gibi çok çirkin olan bu akıldışı-ahlakdışı, Amerikalı, sözde ünlülerin Türkiye'de baştaçı olmaları için, hemen hemen her gün, onlar hakkında, onları öven magazin haberleri yayınlamakta ki emin olun ki Anadolu bayanı makyajsız halleri ile, hem bu Amerikalı ünlülerden, hem de yerli ünlülerden güzeldir yani toplumun hem akıl sağlığı, hem ahlak sağlığı, hem de güzellik algısı bozulmaya çalışılmakta yani siyasetçiler yalnızca ekonomi ve terör ile uğraşmak yerine; Türkiye'ye akıldışı-ahlakdışı moda, akıldışı-ahlakdışı turizım, akıldışı-ahlakdışı medya, akıldışı-ahlakdışı ünlüler ile, bu çok büyük, çok tehlikeli ve çok zararlı akıldışılık ve ahlakdışılık saldırısına karşı da çalışmalılar yani açık ki 'düşman' 'Canbaza bak' derken cüzdanı çalan kişiler durumundadır yani açık ki Türkiye'ye 'Ekonomiye ve teröre bak' denilirken, Türkiye'deki ahlak yok edilmeye çalışılmaktadır ki savım ki ahlak zekanın, akılın, mantığın, beyinin, ruhun, akıl-ruh sağlığının, demokrasinin, laikliğin, özgürlüğün ve insanlığın en üst nitel aşamasıdır ki bu nedenle de amaçları arasında 'Ahlakçılık' olmayan siyasi partilere oy verilmemesi de hem Türkiye'nin hem de insanlığın yararınadır ki Muhammed de, Atatürk de hem 'Önce ilim(bilim)' dedi, hem de 'Önce ahlak' dedi ancak ülkemize gelen yabancı ünlülere, ve ülkemizdeki yerli ünlülerin hallerine bakın bir de; sorsanız 'Dini inançlı' olduklarını da söylerler büyük olasılıkla, hangi dini inançta ahlaksızlık, çıplaklık, sapkınlık, zina, astroloji serbest ise?

Savım ki akıldışı, ahlakdışı, küresel ve derin bir merkez öteki ülkelere olduğu gibi Türkiye'ye de akıldışılık ve ahlakdışılık yaymak istiyor; bunun için de akıldışı-ahlakdışı moda, akıldışı-ahlakdışı medya, akıldışı-ahlakdışı turizım(turizm), akıldışı-ahlakdışı bilgisayar oyunu, akıldışı-ahlakdışı ünlü, akıldışı-ahlakdışı sivil toplum örgütü, ve eşcinsellik gibi araçlarını kullanmakta.

Bu nedenle ki Abd'den Türkiye'ye gelen ünlülere 'ünlü' ya da 'sanatçı' gözü ile değil de bu küresel ve derin merkeze 'ajanlık' gözü ile bakmakta büyük yarar vardır.

Ülkemizde biryandan(bir yandan) eşcinsellik, biryandan İstanbul sözleşmesi çıkışmaları durumu varken; biryandan Gazi Antep'e(Gaziantep'e) Charlize Theron isimli akıldışı-ahlakdışı, Amerikalı, sözde ünlü kadının gelmesi, biryandan da Ayasofya'ya yine akıldışı, ahlakdışı, Amerikalı, sözde ünlü Cardi B isimli kadının gelecek olması; daha önce de böyle başkalarının gelmiş olması; ve böyle başkalarının daha da gelecek olması, açık ki ne rastlantıdır, ne masumluktur, ne sanattır, ne iyiniyetliliktir ki dikkat edilirse bu tür kadınlar akıldışı-ahlakdışı giyinen kadınlardır ilginç ki.

Cardi B isimli, akıldışı, ahlakdışı, sözde ünlünün amaçı 'Osmanlı Devleti sevdası nedeniyle Türkiye'ye gelerek müzeleri gezmek' imiş. Bu akıldışı-ahlakdışı kadın 'Muhteşem yüzyıl' dizisinin hayranı imiş. Büyük olasılıkla Abd derin devleti onu 'Muhteşem yüzyıl dizisi hayranlığı' bahanesi ile Türkiye'ye yamamak istiyor. Osmanlı hanedanlığı Müslüman ise; ortalıkta neredeyse çıplak gezen bu kadının Osmanlı ile ne ilgisi olabilir; bu kadın medeni ise öz bebek kardeşlerini, öz çocuk kardeşlerini, öz annelerini, öz babalarını bile öldürtmekten çekinmemiş Osmanlı hanedanlığı devleti ile ne sevgi, ilgi bağı olabilir; açık ki durum hem Osmanlıcı Akp üzerinden, hem de Türkiye'yi Osmanlıcı sanmak sanısı üzerinden Türkiye'ye yönelik bir ajanlık durumu içermek olasılığına büyük ölçüde sahiptir; Atatürk düşmanlığının zirve yaptığı Akp döneminde Türkiye'ye Atatürk sevgisi, ilgisi ile gelecek ya da gönderilecek değil ya?

Bu akıldışı-ahlakdışı, sözde ünlü kadın; hayranı olduğu Hürrem sultan'ı şöyle tanımlamış: 'Kösem sultan birilerini öldürmek için fazla zaman kaybediyor, Hürrem sultan ise öldürmekte daha hızlı'; yani açık ki kadının yalnızca ahlak sağlığında değil, ruh sağlığında da insanlık açısından çok önemli bir durum var; zaten olmasa idi, öz bebek kardeşlerini, öz çocuk kardeşlerini, öz annelerini, öz babalarını bile öldürtmekten çekinmemiş sultanların arkalarından koşmazdı; yani bu kadının bu tür tuhaflıkları bu kadının Türkiye'ye kötü amaçlı ajanlık için gönderileceği konusunda büyük kuşkular yaratmakta.

Yani nedir, nedendir; bu akıldışı-ahlakdışı Amerikalı ünlülerin Türkiye ilgisi; 'Bayram değil, seyran değil, eniştem beni neden öptü?' durumu benzeri?

Akıldışı-ahlakdışı biri Gazi Antep'den yani doğudan; akıldışı-ahlakdışı biri Ayasofya'dan yani batıdan. Sarmal tuzak mı yoksa?

Ahlaka da, dine de aykırı bu kadının Türkiye'ye gelmesindeki amaç gerçekte ne olabilir? Açık ki 'Abd'nin yani Trump'ın Akp yandaşlığını göstermek', 'Ayasofya üzerinde Amerikan ve Hıristiyan(Hristiyan) etkisinin sürdüğünü yani Ayasofya'nın Türklere bırakılmadığını, Abd'nin Ayasofya için uğraştığını göstermek' ve 'Akıldışı-ahlakdışı modaya, eşcinsellere, akılışı-ahlakdışı yerli sözde ünlülere moral vermek', 'Türkiye'deki, Yabancı hayranlığı kölesi bir yoz kitledeki Amerikan hayranlığı'nı daha da körüklemek' ve 'İstanbul sözleşmesi yandaşlarına moral vermek' gibi şeyler olabilir.

Anımsarsınız; Venezuela devlet başkanı Maduro da Trt'deki bir Osmanlı dizisi hayranlığı ile Türkiye'ye gelmişti. Türklerdeki Maduro hayranlığını görünce anlaşılan ki Abd de aynı yönden yaklaşmak istiyor olabilir.

Bilin ki Abd hiçbirşeyi asla artniyetsiz yapmaz.

Dileğim ki Türkiye'ye bilimsel ve ahlaklı ünlüler gelsin; Türkiye'de, bilimsel ve ahlaklı insanlar ünlü olsunlar tıpkı 'Önce bilim ve ahlak' diyen Muhammed'in de, 'Önce bilim ve ahlak' diyen Atatürk'ün de dediği gibi.

Ne hale geldi, getirildi Türkiye. Ve bu ülkeye Abd'yi de Adnan Menderes hükümeti soktu.

Uyanık ol Türkiye!


Necdet Gürçiftçi
Hiçbir dini inançtan ve hiçbir siyasi partiden yana olmayan dinli ve bilge


İnternette yayınlandığı zaman: 12.8.20/10.31


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020