TÜM SİYASİ PARTİLER EVLERİNE DÖNSÜNLER SAVIM

İyi parti'ye 'Evine dön' yani 'Mhp'ye dön' diyor Mhp.

Açık ki önce Mhp kendi kişisel evine dönmeli çünkü kendi özel evi olan 'Dokuz ışık'ta 'Ahlakçılık' da yazıyor oysa Mhp zinayı, eşcinselliği, eşcinsel evliliği, toplumsal alanlarda ahlaka aykırı giyimi yasaklamayan, ve her türlü ahlaka aykırılığın serbest olduğu Avrupa birliği'ne girmek için çalışmakta; ve hem demokrasi ahlakına, hem siyasi ahlaka aykırı davranmakta, ve yalnızca demokrasinin ve laikliğin değil Atatürk düşmanlığının da kalesi olmakta. Ahlak demek mantık ve tutarlılık da demektir ancak Mhp başkanının da Akp başkanı gibi siyasete ve ülkeye gerilim ve düşmanlık pompalamakta olması da zaten ahlaka aykırı bir durum ki zaten siyaset cehalet demektir, cehaletin de en üst aşaması nefstir, nefsin de en üst aşaması ahlaka aykırılıktır, ahlaka aykırılığın  en üst aşaması da mantıksızlık ve tutarsızlıktır; bu nedenle ki siyaset Türkiye için de, insanlık için de çözüm değildir.

Bence tüm siyasi partiler tek gerçek ve tek doğru evlerine dönmeliler.

O ev de; Muhammed'in de, Atatürk'ün de dediği gibi 'Bilim(İlim) ve ahlak'tır.

Evet tüm siyasi partiler, tüm siyasetçiler, ve tüm dünya; Muhammed'in de, Atatürk'ün de dediği gibi gerçek ve doğru evinize dönün: 'Bilim ve  ahlak'a. İnsanlık da, Türkiye de, dünya da başka türlü kurtulmaz.

Kapansın tüm siyasi partiler; bitsin siyasetin insanlığa ve dünyaya egemenliği; Türkiye'yi ve dünyayı Muhammed'in ve Atatürk'ün dediği gibi 'Bilim ve ahlak' yönetsin.


Necdet Gürçiftçi
Hiçbir dini inançtan ve hiçbir siyasi partiden yana olmayan dinli ve bilge


İnternette yayınlandığı zaman: 11.8.20/06.41

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020