TÜRK SANAT MÜZİĞİ VE TÜRKÜ KURTARILMALI

'Müzik ruhun gıdası' ise barlarda, pavyonlarda, gazinolarda, diskoteklerde, içki masalarına söylenilecek şey de olmamalıdır, ahlaka aykırı giysilerle söylenilecek şey de, akıldışı-ahlakdışı kişilerle yapılacak birşey de olmamalıdır çünkü bu tür durumlar 'ruh'a zararlıdır, eğer 'ruh' doğru, iyi, güzel birşey demek ise.

Akıldışı, ahlakdışı, küresel, ve derin bir merkez dünyaya akıldışılık, ahlakdışılık, ve barbarlık egemenleştirmek için uğraşmakta. Bu nedenle de akıldışı-ahlakdışı moda türü, akıldışı-ahlakdışı ünlü türü, akıldışı-ahlakdışı sanat türü gibi şeyleri dünyanın, insanlığın, ve ülkelerin önderleri, liderleri, baştaçları yapmaya çalışmakta.

Bu merkez amaçı için öncelikle Abd'yi kullanmakta.

Akıldışı, ahlakdışı Abd'nin dünyaya egemen olmak uğraşısı nedeni ile Türkiye'de de heryeri pop, rock, rap türü akıldışı-ahlakdışı Amerikan müziği, akıldışı-ahlakdışı Amerikan ünlüleri, ve onlara hayran akıldışı-ahlakdışı ünlü türü sarmakta; öyle ki durumları yalnızca ahlaka ve akıl-ruh sağlığına değil Türkçeye de zarar vermekte, kötülük etmekte, yani durum 'Hep toplumdan ve Türkiye'den cebi doldurmak, hem de topluma ve Türkiye'ye zarar vermek, kötülük etmek' durumudur.

Gerçek ki çağımızda Amerikan kültürü dostluk, iyiniyet, insanlık durumu değil ülkeleri sömürmek yanında bir de ülkeleri elegeçirmek için siyasi silah olarak kullanılmakta. Açık ki müzik artık 'Ruhun gıdası' olmaktan çıkarılmakta, ve akıldışı-ahlakdışı-insanlıkdışı bir kitlenin geçim dünyası, ve bir küresel silah durumuna getirilmekte.

Bu nedenle ki Türk sanat müziği'ni ve türküyü korumak Türkiye'yi ve insanlığı da korumaktır.

Atatürk'ün 'Sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir' sözündeki 'sanat' da, 'sanatçı' da 'Bilim ve ahlak'a uygun sanat ve sanatçı türüdür çünkü Atatürk 'Önce bilim ve ahlak' diyen bir insandır.

Bu durumu önlemek; Türk sanat müziğini, türküyü, ve Türkiye'yi akıldışı-ahlakdışı Amerikan kültürü saldırısından korumak zorunludur.

Bu nedenle savım ki şunlar yapılmalıdır:
1- 'Türk sanat müziği' de, 'Türkü' de 'Türk' demektir; 'Türk' de önce 'ahlak' demektir. Bu nedenle; bikini, mayo, mini etek, mini şort, tayt pantolon, göğüs dekolte, bacak dekolte gibi ahlaka aykırı modalı; sigara, içki gibi bilime aykırı zevkli; pirsing, dövme gibi akıldışı modalı; ahlaka aykırı özel hayatlı; topluma ahlak olarak yanlış, kötü örnek kişilerin Türk sanat müziği, ve türkü sanatçısılığı(sanatçılığı) yapmaları da, ahlaka aykırı yerlerde Türk sanat müziği de, türkü de söylenilmesi yasaklanmalıdır; Türk sanat müzikçisi de, türkücü de her açıdan topluma ve insanlığa doğru ve iyi örnek olmalıdır.
2- Mantıklı, tutarlı, ahlaka uygun, aşkı kölelik-uşaklık-akıldışılık-insanlıkdışılık yapmayan Türk sanat müziği ve türkü sözleri yazılması desteklenmelidir, bu konuda yarışmalar yapılmalıdır.
3- Özellikle açık alanlarda Türk sanat müziği, ve türkü konserleri düzenlenmelidir.


Necdet Gürçiftçi
Hiçbir dini inançtan ve hiçbir siyasi partiden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 15.3.21/04.57


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AHLAKSIZLIK (ŞİİR) Şiir 14.05.2021
DİNSİZ AŞK İSTEME (ŞARKI SÖZÜ) Şiir 13.05.2021
TÜRKİYE'NİN VE DÜNYANIN RABİA İŞARETİ YERİNE HAMSE İŞARETİNE GEREKSİNİMİ VAR SAVIM Felsefe 12.05.2021
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020