GÖZLÜKLER VE İPLERİ DE KORONA YAYIYOR SAVIM

Korona(Corona) salgını genelde toplumların, daha genelde insanlığın, özelde ise siyasetin bilimden, dinden, mantıktan ve akıl-ruh sağlığından ne denli uzakta olduğunu; ne denli cehalet ve nefs bataklığı içinde olduğunu da kanıtladı. Bu nedenle corona yalnızca nicel ve bedensel bir sorun değil, nitel ve beyinsel bir sorundur da.

Öyle ki koronaya karşı alınması gereken bilimsel önlemlere bile karşı çıkan, tepki gösteren; korona konusunda kendilerini uyaran kişilere bile saldıran insanlar görülmekte; öyle ki ülkelerini yöneten bazı siyasetçiler, devlet başkanıları, hükümdarlar bile korona salgını konusunda gerçekten bilimdışı, ahlakdışı ve insanlıkdışı durumlar sergilemekteler.

Yani açık ki bilimin,teknolojinin ve tüketimin tarihsel zirvesi olan 21. yüzyılda dünya gerçekte medeni bir dünya değil, açıkhava(açık hava) akıl-hastahanesi gibi biryermiş(bir yermiş).

Ben korona virüsü havada en az 20 dakika kalabilir, bu nedenle korona havadan yayılabilir, bu nedenle herkes maske takmalı' derken; Dünya sağlık örgütü de, Türkiye'deki Bilim kurulu da, Türkiye'de televizyona çıkan tıp akademisyenleri de tersini söylediler; yani insanlık, dünya açık ki 21. yüzyılda bile, en dininden, en tepesine, cahilinden akademisyenine kadar büyük bir cehalet içinde imiş; korona bunu da; siyasetin ve özel sektörün yanlış olduğunu, yasaklanmaları gerektiğini, dünyanın/insanlığın Muhammed'in de, Atatürk'ün de dediği gibi yalnızca 'Bilim ve ahlak' ile yönetilmesi gerektiğini, ve abartılan ülke ekonomilerinin ne denli güçsüz, çürük olduğunu da gösterdi.

Sağlık da, temizlik de yalnızca göz işi değildir, mantık işidir de, yani yalnızca gözle davranmamak gerekir, mantıkla da davranmak gerekir.

Açık ki korona insanlığın en büyük akıl savaşı olacaktır çünkü açık ki korona virüsü bileşgesel, evrimli ve ısrarcı bir virüstür yani aşısı da, ilaçı(ilacı) da yapılsa sonsuz koruyucu olmayabilir. yani korona sanki insanlığa 'Artık akılınızı(aklınızı)başınızaalın/Aklınızı başınıza alın; artık bilimsel, ahlaklı ve nefssiz olun; cehalet, mantıksızlık, bilimdışılık, ahlakdışılık, nefs, bencillik, sorumsuzluk içindeki bu kafa ile 21. yüzyılda ve sonrasında yaşanamaz' der gibi yani Muhammed'in de, Atatürk'ün de, dinin de dediği gibi 'Önce bilim ve ahlak' der gibi. Bu açından koronaya 'İnsanlığın bilimdışılık, cehalet, nefs ve ahlakdışılık içindeki kötü, yanlış, çirkin, zararlı, iğrenç ruhunun yarattığı virüs' olarak da bakılabilir. Konuya bu açıdan bakılırsa koronaya karşı başarı sağlanır, yoksa sağlanamaz bence, ya da koronadan sonra daha da kötü bir virüs türeyebilir yani insanlığın artık mantıklı, bilimsel, akıllı, ahlaklı ve nefssiz olmak zamanı.

Savım ki koronayı yayan şeylerden biri de gözlükler ve gözlük ipileri(ipleri). Bu nedenle bunlar da düzenli olarak dezenfekte edilmelidir, ve kimse kimsenin gözlüğüne, gözlük ipine, gözlük kılıfına dokunmamalıdır.

 

Necdet Gürçiftçi
Hiçbir dini inançtan ve hiçbir siyasi partiden yana olmayan dinli ve bilge

İnternette yayınlandığı zaman: 26.7.20/08.03


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNCELEMEM Felsefe 05.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Corona Günlerinde AKP (2) Sağlık 20.04.2021
Pandemi, seni mi zihnini mi esir aldı? Sağlık 16.01.2021
Teknik Düşünceler 27- FETTÖ 4.0- MikroPiyolojik İncelemeler Sağlık 13.01.2021
MS Hastalığı, Teşhis ve Tedavisi Sağlık 30.12.2020
Teknik Düşünceler 21- Topal Sağlık 12.12.2020