BERKAY ŞAHİN VE YOZ SANATÇI CEHALETİ VE BARBARLIĞI

Ahlaka aykırılık saldırganlık, barbarlık da gerektirir çünkü ahlaka aykırılık mantıksızlıktır ve tutarsızlıktır, mantıksızlık ve tutarsızlık ise saldırganlığa ve barbarlığa gereksinim duyar çünkü ahlak tabu, gelenek, görenek, töre değil zekanın, akılın, mantığın, beyinin, ruhun, özgürlüğün, medeniliğin, insan olmanın en üst nitel aşamasıdır yani ahlaka aykırılık doğru, iyi, olumlu, yararlı, insani, mantıklı birşey değildir, ve ahlak da önce toplumsal alanlarda ahlaka uygun giyimlilikle başlar, çıplaklıkla değil. Dine aykırılık da saldırganlık, barbarlık gerektirir çünkü din de 'Bilim, ahlak, edeb, vicdan, merhamet, medenilik' gibi erdemlerdir. Bu nedenle ki barbarlık, şiddet, vahşet, saldırganlık gibi şeyler ya dini tanımlayan Din hadisileri'nin bilinmediği toplumlarda ya da ahlaka aykırı toplumlarda egemenleşir, yayılır, çoğalır.

200 üniversite olan ülkemizde 2 alim, alime olmadığı için topluma akılhocasılığı(akıl hocasılığı) akıla ve ahlaka aykırı ünlülere, ve akıla-ahlaka aykırı medyaya kalmış durumda gibi görünmekte. Bu nedenle ki, farkındasınızdır, son günlerde sanatçılar, ünlüler toplumsal konularda alim, alime, akılhocası(akıl hocası) olmak etkinliği içine girdiler; öyle ki ortalıkta bikini, mayo diye sütyen-külot dolaşan, internet açıksaçık fotoğrafları, videoları ile dolu ünlüler bile, her konuda, topluma önderlik, liderlik yapmaya başladılar. Açık ki bu durumun birinci nedeni, ülkenin, Muhammed'in de, Atatürk'ün de dediği gibi 'Bilim/İlim ve ahlak' üzerine kurulu olmamasıdır, ikinci nedeni de yoz medyanın bu tür ünlüleri yayınlamaktan çıkar sağlamasıdır. Ancak savım ki akıldışı, ahlakdışı, insanlıkdışı, küresel, derin, ve Abd merkezli bir merkez tüm ülkelere akıldışılık ve ahlakdışılık pompalamak için didinmektedir; bunun için de akıldışı-ahlakdışı moda, akıldışı-ahlakdışı turizım(turizm), akıldışı-ahlakdışı ünlü, akıldışı-ahlakdışı bilgisayar oyunu gibi şeyleri kullanmaktadır yani açık ki 21. yüzyılda, bilime ve ahlaka aykırı herşey, o küresel merkeze, farkında olunmasa da ajanlıktır.

Gelelim, Berkay Şahin isimli sözde sanatçıya, sözde ünlüye. Bu kişinin dün medyada yayınlanan şu sözleri hem onun cehaletini ve yozluğunu, hem sanatçıların cehaletini ve yozluğunu, hem sanatın yozluğunu, hem de bu kişinin şiddete eğilimini göstermektedir: 'Kadınlar bizlere Allah tarafından gönderilmiş hediyelerdir, meleklerdir. Benim iki tane kızım var; dolayısıyla saçının teli yere düşse dünyayı yakarım.'.
Bu sözlerdeki:
1- 'Kadınlar bizlere Allah tarafından gönderilmiş hediyelerdir' sözü yetişkin insan dişisinin yetişkin insan erkeğine hediye, nesne, mal, köle, edilgin sayılma durumunu ve yetişkin insan erkeğinin yetişkin insan dişisinden üstünlüğünü anlatır. Yani bu sözde, bu kişi cehaletinden dolayı farkında değil ki yetişkin insan dişisini övmek isterken aşağılamış durumda.
2- Allah 'Hangi kadınları' göndermiş; ortalıkta bikini, mayo diye sütyen-külot, mini şort diye külotla dolaşanları mı, toplumsal alanlarda ahlaka uygun giyimle dolaşanları mı?
3- Bu kişi; kolları dövme dolu bir kişi. Allah'tan, dinden, imandan, İslam'dan, Müslümanlıktan öz eden bu kişi demek ki dövme, pirsing gibi şeylerin İslam'a, dine aykırı olduğunu bilmiyor olmalı.
4- Bu kişinin şu sözü ise hem sanat adına, hem sanatçılık adına, hem insanlık adına daha da vahim(korkunç): 'Dünyayı yakarım'. Yani içinde Kabe, camiler, insanlık örgütüleri, sağlık kuruluşları, ilaç-aşı fabrikasıları, açlar, yoksullar, bebekler, çocuklar, hamileler, hayvanlar, Türkiye, Türk bayrağı, mezarlar, şehidler olan dünyayı yakarmış; hem de ne için yakarmış, 'Kızının bir tel saçı' için, bu nasıl bir cehalettir, bilinçsizliktir, mantıksızlıktır, bencilliktir, sorumsuzluktur, gözdönmüşlüğüdür(göz dönmüşlüğüdür), vahşiliktir; sonra da bu kişi kendisine 'sanatçı, Müslüman, Türk, insan' diyor olmalı. Yani bu sözde sanatçı da açık ki şiddete eğilim ve yetenek var olmalı; bence pısikologlar bu konu ile de, öteki sanatçılar ve ünlüler ile de ilgilenmeli yoksa açık ki balıkbaştankokar(balık baştan kokar) ki açık ki toplumda 'ünsel gündem olmak'ın başı da bunlar.

Açık ki karısı da ondan farksız olmalı çünkü karısı, 2018 yılında, kızı Arya için okuttuğu mevlidte mini etek giymiş bu nedenle de haklı olarak eleştirilmiş çünkü mevlid yani İslam ya da din ile ahlaka aykırı giyimi yanyana getirmek hem İslama, hem ahlaka hem mantığa aykırıdır; karısı da kendisini bu konuda haklı olarak eleştirenlerden kadına da şöyle yazmış: 'Allah'ta sana şu söylediğinin aynısının bin katını versin. Pis kalpli, annesin bir de terbiyesiz. Sen biliyor musun Kur'an okunurken ne giydin ne yaptım? Senin o yorum yazan parmaklarını koparırım! Senin yaptığın şu yorum, benim giydiğimden de günah. Allah çocuğunu korusun senin gibi anadan bence! Sen kimsin ki Rabbimizi sorguluyorsun? Seni bulursam çok kötü yaparım Hadsiz! Haddini bil! Özür dile!'. Öncelikle açık ki bu bayanda Türkçe bilgisi eksikliği var çünkü 'Allah'ta' yazmış 'Allah da' yazmak yerine. Öteyandan(Öte yandan); hem 'Allah' diyor, din-iman taslıyor hem de mevlidte bile mini etek yani ahlaka da, dine de, İslam'a da aykırı şey giyiyor hem de kendini Müslüman, dinli sanıyor, hem de kendisini haklı olarak eleştiren bir Müslümana hakaretler ve tehditler yapıyor; acaba bu ikisi İslamiyet'i, Müslümanlığı nerede, kimden, nasıl öğrenmiş? Yani 'Benim yaptığımdan daha günah' diyor yani 'Mevlidte mini etek giymemden daha günah' diyor hem de mini etek giyiyor, ve bu da hem Müslüman hem sanatçı karısı öyle mi?

Hem bikini ile tatil yap, hem Mevlid okut, hem de mini etekle mevlid okut; hem bikini ile denize gir, hem Müslümanlık tasla. Hem karın bikini ile denize girsin, medyada bikinili fotoğrafları, videoları yayınlansın, hem de Müslümanlıktan, Allah'tan, dinden, imandan söz et, öyle mi? Sana öğreteyim din ya da dinlilik nedir; dni tanımlayan Din hadisileri diyor ki 'Din ilimdir(bilimdir), ahlaktır, edebtir, utanmaktır, nefssizliktir, medeniliktir, vicdandır, merhamettir, tarafsızlıktır, dürüstlüktür.'.

Ortalıkta hem ahlaka, dine, İslam'a aykırı sözde giysilerle dolaşıp hem de dinlilik taslayanlara dini kim öğretiyor acaba yoksa Hıristiyanlar(Hristiyanlar) böyle yapıyorlar diye mi öyle yapıyorlar?

Hem ruhsal barbarlık, hem dine aykırılık; sonra da adı 'sanatçı', 'Müslüman, dinli', öyle mi?

Hem barbarlık, hem cehalet, hem kibir; buna sanatçılık deniliyor olmalı 21. yüzyılda.

Kimi Roma'yı yakar, kimi dünyayı yakar; sonra da toplumda şiddet, cinayet neden çoğalıyormuş; kadına şiddet, kadın cinayetleri neden artıyormuş, yahu sizin sanatçınız bile böyle iken gerisi ne yapmaz? Bunları kim ünlü yapıyor, bunlara kim sanatçı diyor? Eğitim şart da anlaşılan ki toplumu eğitmeden önce sanatçıları, ünlüleri ve onları baştaçı eden medyayı eğitmeli.

Toplumun sanatçısı, ünlüsü böyle ise toplumda şiddete karşı çıkmak ne kadar anlamlı olur acaba?

Bırakın dini, İslam'ı cehalete ve nefse ya da kafanıza göre yorumlamayı da dini tanımlayan Din hadisilerini öğrenin de görün, anlayın din, dinlilik, Müslüman ne imiş.

Size kim sanatçı, ünlü diyorsa Allah tümünün belasını versin.

Evet, toplumu sanatçıları ve ünlüleri eğitmeye davet ediyorum; Muhammed'in de, Atatürk'ün de dediği gibi 'Bilim ve ahlak' ile. Atatürk 'Sanatsız kalmış bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuş demektir' dedi ancak ''Bilime ve ahlaka aykırı sanatçısız kalmış bir toplumun hayat damarı kopmuş demektir' demedi, ve Atatürk ''Önce bilim(ilim) ve ahlak' demekle 'Ahlaksız kalmış bir sanatın en önemli hayat damarı kopmuş demektir' de demek istedi.

Ey sanatçılar ve ey ünlüler; yönünüzü ahlaksız, edebsiz, utanmaz, barbar, vahşi, ilkel, nefs kölesi, beden kölesi, dünya kölesi, haz kölesi, utanmazlık kölesi, insanlıkdışı, şizofren, fahişemsi Amerikalı ünlülere değil; dini tanımlayan Din hadisileri'ne dönün.

Peki, Diyanet nerede?


Necdet Gürçiftçi
Hiçbir dini inançtan ve hiçbir siyasi partiden yana olmayan dinli ve bilge

İnternette yayınlandığı zaman: 4.7.20/07.03


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020