ÖYKÜ GÜRMAN İNANÇLILIK KONUSUNDA YANILIYOR SAVIM

Açık ki özel sektör de denilen kapitalizım(kapitalizm) vatanları, toplumları ve işçileri sömürmek aşamasından sonra bir de hem cinsellik hem de giyim olarak ahlaka aykırılık ile birlik aşamasına geldi. Bu nedenle ki 21. yüzyıl ahlaka aykırılığın da zirvesi oldu. Bu nedenle ki şirket reklamları da ahlaka aykırı ünlülerle dolmakta, akıldışı-ahlakdışı moda dünyayı sarmakta.

Hep derim; bir toplumu eğitmek istiyorsanız önce siyasetçilerini ve ünlülerini eğitmekle işe başlayın çünkü onların arkalarından milyonlarca insan gider yani 'Bir toplum siyasetçilerinin ve ünlülerinin arkalarından gidenlerin toplamıdır' denilebilir. Bu nedenle ben siyasetçilerin ve ünlülerin dini tanımlayan, 'Din bilim, ahlak, vicdan, merhamet, dürüstlük, adillik, tarafsızlık, medenilik, nefssizlik demektir' diyen Din hadisileri ile eğitilmelerine büyük önem veriyorum, ve bu nedenle onlara yönelik yazılar da yazıyorum yoksa hiçbiri umurumda olmazdı.

Açık ki merkezi Abd-İngiltere-İsrail üçgeninde olan akıldışı, ahlakdışı, küresel ve derin bir güç insanlığa akıldışılık ve ahlakdışılık pompalamak için didinmekte; bunun için de akıldışı-ahlakdışı moda, akıldışı-ahlakdışı bilgisayar oyunu, akıldışı-ahlakdışı medya, akıldışı-ahlakdışı sinema, akıldışı-ahlakdışı müzik, ve akıldışı-ahlakdışı ünlülük gibi şeyleri öncelikle kullanmaya çalışmakta.

Yine açık ki bu güçün(gücün) temel araçlarından en temeli cinsellik ve yetişkin insan dişisi, amaçlarından biri de akıldışı-ahlakdışı ünlüleri ülkelerinin ve insanlığın ruh önderi, lideri yapmaktır. Bu nedenle ki Abd'den, ülkemize kadar tüm dünyada son zamanlarda hem akıldışılık ve ahlakdışılık içinde olup hem de insanlığa ve toplumlarına akılhocasılığı(akıl hocalığı), liderlik, önderlik yapmaya çalışan, üstelik de hem ahlaka, dine aykırı giyim içinde olup hem de kendilerini dinli gösteren yoz ünlüler türemekte; bu nedenle ki ahlaka da, dine de aykırılık içinde olup, kendini dinli sanan Madonna gibiler bu durumun ürünüdürler ki aynı durum ülkemizde de yaratılmaya çalışılmakta ki bu konuda ilk örnek olarak, ahlaka, İslam'a, dine, Müslümanlığa, dinliliğe aykırı Zeki Müren'in Müslümanlara 'Sanat güneşi', baştaçı yapılmaya çalışılması gösterilebilir; bikinili, mayolu pılajları(plajları) dolaşın, yüzde kaçı 'Ben dinsizim' diyecek acaba?

Öykü Gürman isimli bir yetişkin insan dişisi müzikçi/şarkıcı de/da ki Yavuz Bingöl isimli türkücünün eski eşi; 'İnançsız birinin merhametli ve vicdanlı olabileceğine inanmıyorum. İnançsızlık egoizm ve bencillik getirir. Babam da öyleydi.' demiş, yani özetle 'İnançsız biri merhametli ve vicdanlı olamaz' demiş.

Vicdanın ve merhametin inançlı olmakla ya da Müslüman ya da dinli olmakla ilgisi yoktur çünkü zaten hem inançsız yani birşeye ya da birşeyin varlığına ya da yokluğuna inanmayan insan yoktur hem de dinsizler de vicdanlı ve merhametli olabilirler.

Öykü German isimli bu yetişkin insan dişisi kişisi şunları düşünmeli:
1- Herkes inançlıdır; kimisi ilaha inanır, kimisi inanmaz yani ilaha inanmak da, ilaha inanmamak da inançtır; yani inançsız insan yoktur.
2- Eğer 'inanç'tan kasıtı(kastı) din ise önce dini tanımlayan Din hadisileri'ni öğrenmeli. Din hadisileri diyor ki 'Din ahlaktır da, ahlak yoksa din de olmaz; din utanmaktır, utanmak yoksa din de olmaz' ancak internette Öykü Gürman'ın ahlaka, dine aykırı yani açıksaçık, cinsel sunumlu, cinsel tahrik içerikli fotoğrafları var. Öyle ise bu nasıl dinlilik; inançlılık demek Müslümanlık demekse bu nasıl Müslümanlık?
3- Peki, Cehennem denilen yer vicdana ve merhamete uygun biryer mi?
4- Peki, Suudi Arabistan'daki idamlar, İran'daki idamlar vicdana ve merhamete uygun şeyler mi?
5- El kaide, Işid, Boko haram, Taliban örgütü vicdana ve ahlaka uygun şeyler mi?
6- Hitler de, Franco da dini inançlı idi. Yani dini inançsız faşist diktatör yok çünkü dini inanç olmadan milliyetçilik olmuyor, ve tüm faşist diktatörler milliyetçidir de.

Üstelik dinde yalnızca vicdan ve merhamet zorunlu değil; ahlak, utanmak da zorunlu. Dini tanımlayan Din hadisileri der ki 'Din bilimdir(ilimdir), ahlaktır, vicdandır, merhamettir, dürüstlüktür, adilliktir, tarafsızlıktır, medeniliktir, nefssizliktir, inzivadır', yani Din hadisileri'nin koşullarından herbiri(her biri) dinlilik için zorunludur yani örnek ki yalnızca vicdanla ya da merhametle dinli olunmaz yani örnek ki ortalıkta bikini diye sütyen-külot, mini şort diye külotla dolaşıp vicdanlı ve merhametli olunsa da, yoksullara yardım edilse de dinli olunmaz yani 'Ben Din hadisileri'nden yalnızca vicdanı ve merhameti seçiyorum, gerisine uymayacağım' denilip dinli olunmaz oysa Öykü German'ın internette açıksaçık, bikinili yani ahlaka aykırı yani dine aykırı fotoğrafları, halleri var; hele bir de, öz bebek kardeşlerini ve öz çocuk kardeşlerini bile öldürtmekten çekinmemiş Osmanlı sultanlarını, ve o sultanları baştaçı eden siyasi partileri baştaçı ediyorsa vicdandan ve merhametten de söz edemez.

Ortalıkda açıksaçık, cinsel sunumlu-tahrikli; ahlaka, Müslümanlığa ve dine aykırı giysilerle dolaşıp din, iman, inançlılık taslamak da ne?

Dinde önce 'Bilim, bilimsellik, akıl, mantık ve ahlak' gelir, vicdan ve merhamet sonra gelir ki bu nedenle Muhammed de 'Din bilim ve ahlaktır, bunlar yoksa din de olmaz' dedi, Atatürk de 'Önce ilim(bilim) ve ahlak' dedi.

Öykü German'ın babası tikel bir durumdur, genelleme yapılamaz. Örnek ki ben de hem dinsiz yani ateist iken de tavuk bile kesemezdim, hem de şimdiki hiçbir dini inançtan olmayan dinli halimle de tavuk bile kesemem.

Zaten neden asıl vicdan bilim ve ahlak yani Muhammed de, Atatürk de neden 'Önce bilim ve ahlak' dedi? Çünkü bilim insanlığın ve toplumun sorunlarına çözüm aramaya çalışmak vicdanıdır, ahlak da insanlığa ve topluma yanlış, kötü örnek olmamak vicdanı ve merhametidir yani bilimdışı şeylere inanıp vicdanlı ve merhametli olmak yani bilime ihanet edip vicdanlı ve merhametli olmak eksik bir vicdan ve merhamettir, ahlak da başkalarına kötü, yanlış örnek olmamak vicdanı ve merhametidir yani bilimselliği ve ahlakı dışlamış vicdan ve merhamet eksik vicdan ve merhamettir yani gerçek vicdanlı ve merhametli insan bilimsel ve ahlakçı olan insandır; en merhametli insan da dini tanımlayan Din hadisileri'ne tümden uyan insandır.

Yani hem ortalıkta sütyen-külot dolaşıp hem de 'Ben vicdanlıyım, merhametliyim, dinliyim, Müslümanım' demeye ahlak da, din de, bilim de, mantık da güler.

Bu topluma 'Din' diye neler öğretiliyor acaba bu topluma kimler 'Din' diye birşeyler öğretiyor acaba?

Açık ki kapitalizımda yeni moda 'Hem ortalıkta sütyen-külot ya da ahlaka/dine aykırı moda ile gez, hem de dinliyim de' modası olmalı.

Bilime ve ahlaka aykırı sanatçılar yalnızca sanatçıdır; topluma da, insanlığa da akılhocası değil.


Necdet Gürçiftçi
Hiçbir dini inançtan ve hiçbir siyasi partiden yana olmayan dinli ve bilge

İnternette yayınlandığı zaman: 23.11.20/02.07


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020