MAGNUM ALGİDA CORNETTO YİYİP DİNLİLİK DE TÜRKLÜK DE OLMAZ SAVIM

Bazılarınca sanılmakta ki 'Din halkın afyonu'dur, ahlak da tabu, töre, akıldışılık, bilimdışılık, insanlıkdışılık, barbarlık, ilkellik gibi şeylerdir oysa dini tanımlayan Din hadisiler 'Din bilimdir(ilimdir), bilim olmadan din de olmaz, bilim Çin'de de olsa gidip öğrenin, alimin uykusu bile cahilin ibadetinden üstündür, alimler peygamberlerin varisleridir' der. Ahlak da savım ki zekanın, akılın, mantığın, beyinin, ruhun, akıl-ruh sağlığının, özgürlüğün, demokrasinin, laikliğin, medeniliğin, medeniyetin, insan olmanın, insanlığın, evrimin ve dünyanın en üst nitel aşamasıdır. Yani din olmayan yerde de, ahlak olmayan yerde de doğru var oluş olmaz.


Savım ki akıldışı-ahlakdışı-küresel-derin bir güç tüm dünyaya akıldışılık ve ahlakdışılık pompalamakla uğraşmakta, ülkemiz de bu saldırı altında. Yine savım ki bu merkezin temel silahları akıldışı-ahlakdışı moda, akıldışı-ahlakdışı turizım(turizm), akıldışı-ahlakdışı ünlüler, ve cinsellik.


Herşeye egemen olan siyaset açık ki herşeyi de kendi kafasına göre yorumlamakta ve değiştirmekte, tüm ülkelerde oysa siyaset hükümdarlığın uzantısı, özel sektörün yani kapitalistlerin elçisidir, ve felsefeye de, bilime de, dine de aykırılıktır, bu nedenle de dini inançların 'Öteki dünya'larında siyaset de, siyasetçi de, özel sektör de, şirket de, kapitalist de, patron da yoktur. Açık ki insanlık dini inanç konusunda 'Dil başka söyler, el başka yapar' durumundadır yani 'Bu ne perhiz, bu ne turşu' durumunda, açık ki bu durum da siyasetin ve özel sektörün işine gelmektedir. Yani, Atatürk düşmanlarının 'Bize cahil bir nesil lazım' demeleri boşuna değildir oysa İslamiyet ya da din dini tanımlayan Din hadisleri ile 'Din bilimdir(ilimdir), bilim yoksa din de olmaz, bilim Çin'de de olsa gidip öğrenin, alimin uykusu bile cahilin ibadetinden üstündür, alimler peygamberlerin varisleridir; din ahlaktır, utanmaktır, edebtir, bunlar yoksa din de olmaz' der. Peki siyaset, siyasetçiler, özel sektör, kapitalistler bilime, bilimselliğe, ahlaka, edebe mi götürmekteler ülkelerini yoksa bunlara zıt yönlere mi; açık ki kapitalistler çalmakta, siyaset oynamaktadır tüm dünyada; bu nedenle ki dünya 21. yüzyılda ve binlerce üniversitenin ve milyonlarca üniversite mezununun, ve binlerce mabedin olduğu çağımızda bilimdışılık, cehalet, mantıksızlık, tutarsızlık, ahlakdışılık, barbarlık, insanlıkdışılık içinde.


Dini tanımlayan Din hadisileri'ne de göre de, Türklüğe göre de gerçek ki Magnum, Algida, ve Cornetto dondurma yemek dine ve Türklüğe aykırıdır. Dine aykırıdır çünkü dini tanımlayan Din hadisileri 'Din ahlaktır, utanmaktır, edebtir; bunlar yoksa din de olmaz' diyor; Türklüğe aykırıdır çünkü 'Türk' demek 'Önce ahlak' demektir, bu nedenle ki Atatürk de Muhammed gibi 'Önce bilim(ilim) ve ahlak' dedi.


Magnum tanıtımlarının(reklamlarının) yetişkin insan dişisi yani cinsiyet, ve cinsellik ve cinsel tahrik üzerine kurulu olduğu ortada ki bu tür tanıtımlar konusunda siyasi iktidar ya da Rtük de uyarı yapmıştı zaten.


Algida tanıtımlar ise yaz mevsimi gelince nedense hemen bikinili, mayolu yetişkin insan dişisine sarılmakta; sanki dondurmayı ya da Algida'yı yalnızca bayanlar, bikinililer, mayolular yani dine aykırı giyimliler yiyorlar, ve Algida dondurma yalnızca pılajlarda(plajlarda) ve otel havuzularında yeniliyormuş gibi.


Cornetto ise tanımında Aleyna Tilki isimli; akıla da, ahlaka da, dine de, Türklüğe de aykırı birini kullanmış; hem kendisi ile, hem sesi ile. Aleyna Tilki'nin ahlaka da, dine de, Türklüğe de aykırı hali internette bolca bulunmakta.


Bu nedenle ki Magnum, Algida, ve Cornetto dondurma yemek dine de, Türklüğe de aykırıdır.


Ve bilinmeli ki tüm dünya sahipsiz kalsa da Türkiye asla sahipsiz kalmayacaktır çünkü Türkiye hem 'Önce bilim ve ahlak' diyen dahi Atatürk'ün hem de dini tanımlayan Din hadisileri'nin tanımladığı dahi akılın sonsuz koruması altındadır; yeter ki zina, genelev, eşcinsellik, eşcinsel evlilik, akıldışı-ahlakdışı moda, akıldışı-ahlakdışı turizım, akılkdışı-ahlakdışı medya, akıldışı-ahlakdışı mekan gibi yerlere izin veren siyaset gölge etmesin.


Yani tek yol ne devrim ne siyaset; tek yol 'Bilim ve ahlak'tır; Muhammed'in de, Atatürk'ün de dediği gibi, öyle ki bilim ve ahlak yoksa demokrasi de, laiklik de, özgürlük de, doğru hukuk da, doğru devlet de, doğru ülke de, doğru dünya da, doğru din de yok demektir zaten.


Tüm Türkiye de, tüm İslam dünyası da, tüm insanlık da, akıl-ruh sağlığı da Muhammed'in ve Atatürk'ün de dediği gibi 'Bilim ve ahlak'ta toplanmalıdır yani ya 'Bilim ve ahlak başa, ya kuzgun leşe'.


Dinli insan da, Türk de yalnızca ahlaklı olmamalıdır; ahlaka aykırılıktan da, ahlaka aykırılardan da uzak durmalıdır.

 

Necdet Gürçiftçi
Hiçbir dini inançtan ve hiçbir siyasi partiden yana olmayan dinli ve bilge

İnternette yayınlandığı zaman: 17.7.20/0.04


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNCELEMEM Felsefe 05.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020