KADINA HAKARET KİBARİYE VE LİNET

Savım ki akıldışı, ahlakdışı, küresel ve derin bir merkez öteki ülkelerde de olduğu gibi Türkiye'de de akıldışılık ve ahlakdışılık yaymaya; bunu da akıldışı-ahlakdışı moda, akıldışı-ahlakdışı turizım(turizm), astroloji, medyumluk, akıldışı-ahlakdışı bilgisayar oyunu, akıldışı-ahlakdışı medya, sivil toplum örgütü, kadın örgütü, ve akıldışı-ahlakdışı ünlü gibi araçlarla; ve cinsiyet, cinsellik, ve özellikle de yetişkin insan dişisi ve eşcinsellik üzerinden yapmaya çalışmakta; bu nedenle de yetişkin insan dişisini ve eşcinselliği öne çıkarmaya, ve bunlara dalkavukluk medenilik, özgürlük, ilerilik, çağdaşlık gibi durumlar olarak gösterilmeye çalışmakta.

Bu nedenle ki öldürülen bayan türbanlı, tesettürlü ise teki gösterilmemekte; akıldışı-ahlakdışı moda giyim içinde ise tepki gösterilmekte; yani yetişkin insan dişisine denilmekte ki 'Ahlaka aykırılıkta toplan'.

Yani, baştaçı ettikleri yetişkin insan dişisi örneği alime, bilge olsa ne ise ancak bunlara zıt, bunlarla ilgisiz bir örnek. Yani, baştaçı edilen örnek; akıldışı-ahlakdışı modaya köle, akıldışı-ahlakdışı Abd'ye uygun, ahlaka aykırı bir örnekleme.

Bir ilimizde; üçü polis, biri imam görevden alınmış.

Gerekçe ne imiş? Bu üç kişi bayanlara hakaret etmiş, medyadaki habere göre.

'Hakaret' denilen şey de, bu iç kişi demişler ki internette yayınladıkları bir videoda: 'Türkiye'nin en çirkin kadınları nerededir?'. Biri demiş 'Şurada', biri demiş 'Burada'.

Bayanları güzel görmemek ne zamandır suç? Bayanlar güzel iseler neden makyaj yapıyorlar? Güzele makyaj ister mi? İnsanlar bayanlara 'Güzel' demek zorundalar mı? Hep diyorum; dünyanın en güzel bayanının da, dünyanın yakışıklı bayının da içi bağırsak, bok, pis, iğrenç, tiksinç, mide bulandırıcı şeylerle doludur; yani gerçekçi, doğrucu olmak ne zamandır suç?

Peki; yetişkin insan dişisine açıkça hakaret olan, Kibariye'nin 'Hap koydum' müziğindeki
'Kaynanamın adını kuyruklu
Yılan koydum
Hap koydum hap koydum
İçine de hap koydum
Kaynanamın adını kuyruklu
Yılan koydum
Kaynanamın adını kuyruklu
Sıçan koydum' sözleri yetişkin insan dişisine açık hakaret değil mi?

Ve; Linet'in 'Yatsın yanıma' adlı müziğindeki 'Delirdim hasretinden/Sığamadım evler değiştirdim
Diz çöküp Tanrı'dan seni dilendim/Ağlama dediler de
Gözümde yaş mı kaldı güzelim/Ben sen sen diye tükendim
Delirdim hasretinden/Sığamadım evler değiştirdim
Diz çöküp Tanrı'dan seni dilendim/Ağlama dediler de
Gözümde yaş mı kaldı güzelim/Ben sen sen diye tükendim
Yatsın yanıma/Sarılmasın dönsün uyusun/Bir gece kalsın benimle
Kırk yılım onun olsun/Yatsın yanıma/Sarılmasın dönsün uyusun
Bir gece kalsın benimle/Kırk yılım onun olsun
Yatsın yanıma/Sarılmasın dönsün uyusun
Bir gece kalsın yanımda/Kırk yılım onun olsun
Delirdim hasretinden/Sığamadım evler değiştirdim
Diz çöküp Tanrı'dan seni dilendim' sözleri yetişkin insan dişisini, yetişkin insan erkeği karşısında dolaylı yoldan küçük düşürmek değil mi?

Müzik dünyasına bakarsanız, çok sayıda bu tür örnekler bulabilirsiniz.

Yani; baylar bayanları aşağılarsa suç; bayanlar bayanları aşağılarsa suç değil, öyle mi? Yoksa; yetişkin insan dişisi türü azalmakta da koruma altına mı alındı?

O üç kamu görevlisi konusunda 'Kadını/Kadınları aşağılamak' suçlaması yapılması yanlıştır bence; onlar konusunda yapılması gereken tek işlem 'Kamu görevlisine yakışmayan sözler söylemek, işler yapmak'tır.

Peki; toplumsal alanlarda bikini, mayo diye sütyen-külot; mini şort diye külotla; tayt pantolon diye örtülü çıplaklıkla gezen yetişkin insan dişisileri; ve sözde ünlü yetişkin insan dişisilerinin sütyen-külot ya da çıplak fotoğraflarını öve öve, onurlandırıp, baştaçı edip yayınlayan medya hem yetişkin insan dişisini, hem insanlığı, hem Türkiye'yi ve Türkiye milletini aşağılamakta olmuyorlar mı acaba?

Farkında değil misiniz; müzikle de, sinema ile de, moda ile de hem yetişkin insan dişisi yetişkin insan dişisini aşağılamakta, hem de tüm insanlığı.

Yetişkin insan dişisinin ortalıkta sütyen-külot gezmesine; zinaya, eşcinselliğe, eşcinsel evliliğe; sıtrıptiz(striptiz) kulübülerine, pavyonlara, genelevlere izin verenlerin 'Kadını aşağılama'yı suç saymaları oldukça tuhaf bir durum felsefeye, bilime ve dine göre.

Demokrasi salağayatmaz(salağa yatmaz), yatarsa demokrasi olmaz zaten çünkü demokrasi 'Önce bilim ve ahlak' demektir. Demokrasi, laiklik, özgürlük ve insanlık yetişkin insan dişisine dalkavuklukla değil; felsefeye, bilime ve dini tanımlayan, 'Din bilim, ahlak, edeb, vicdan, merhamet, tarafsızlık, medenilik, nefssizliktir' diyen Din hadisileri'ne uymakla olur. Yani bilimsellik ve ahlak olmayan yerde demokrasi de, laiklik de, özgürlük de, doğiru hayat da yoktur.

Bırakın 'Kadındır, ne yapsa yeridir' ve 'Tavşan kaç, tilki tut' kafasını; bilimsel ve ahlakçı olun.

Kötüye kötü, yanlışa yanlış, çirkine çirkin, zararlıya zararlı demedikten, diyemedikten sonra demokrasinin de, laikliğin de, özgürlüğün de, akıl-ruh sağlığının da, ahlakın da, dinin de, eğitimin de, okulların da, üniversitelerin de, devletlerin de, vatanların da, hukukun da, adaletin de gereği, anlamı, değeri, önemi kalmaz.


Necdet Gürçiftçi
Hiçbir dini inançtan ve hiçbir siyasi partiden yana olmayan dinli ve bilge

İnternette yayınlandığı zaman: 17.7.20/09.10


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020