TÜRKİYE'Yİ AVRUPA BİRLİĞİ Mİ YÖNETİYOR?

Avrupa birliği felsefe, bilim ve insanlık açısılarından(açılarından) artık bitmiş, çökmüş, yıkılmış bir dünyadır; örnek ki 21. yüzyılda, dünyaca ünlü bir Avrupalı sinema oyuncusu ya da müzik sanatçısı ya da düşünür(filozof) ya da bilimci ya da mucit biliyor musunuz? Avrupa birliği; zinanın, fuhuşun, eşcinsel evliliğin, pornonun, esrarın, çıplaklığın, kadın sütü ve kadın peyniri satılan, kadınların müşteri oldukları genelevler olan; akıldışı, bilimdışı, ahlakdışı, insanlıkdışı bir dünya yani artık eskisi gibi dünyaca ünlü düşünür(filozof), alim, alime yetiştiren bir dünya değil, bu nedenle ki Hitler'i yarattı, Bosna katliamını yarattı.

Avrupa birliği boğa güreşi denilen vahşetin serbest olduğu bir dünya da.

Böyle akıldışı, ahlakdışı, insanlıkdışı bir dünya kalkmış; 'Önce bilim ve ahlak' diyen Atatürk'n kurduğu Türkiye'ye akılhıocasılığı(akıl hocalığı), önderlik, liderlik yapmaya kalkmakta; bunun nedeni kim; açık ki Atatürk'ten sapmış yoz siyasetçiler, yoz kapitalistler, yoz medya ve yoz ünlüler.

Türkiye'deki suçları önleyecek şey Avrupa birliği ya da İstanbul sözleşmesi değil; Muhammed'in de, Atatürk'ün de dediği gibi Türkiye'nin bilim ve ahlak üzerine kurulmasıdır.

Açık ki Türkiye'de 'siyaset' bağımsızlık ve özgürlük anlamında değil; kapitalistler, dış kapitalistler ve öteki ülke siyasetçileri ile Türkiye arasında, Türkiye'nin kötülüğüne olarak aracılık yapmak biçiminde gerçekleşmektedir; bu nedenle ki ülkemizde bilimsellik değil bilimdışılık, ahlak değil ahlaka aykırılık; alim, alime değil fahişe sayısı çoğalmaktadır oysa Muhammed de, Atatürk de 'Önce ilim(bilim) ve ahlak' dedi yani bu durumda Türkiye'de bilimsellik, ahlakçılık, alimlik ve alimelik çoğalmalı idi; düşünün ki Türkiye'de bir de 200 üniversite var, ne yetiştiriyorlar, ne işe yarıyorlar ise.

Türkiye'yi akıldışı ve ahlakdışı Avrupa birliği mi yönetiyor? Avrupa birliği Türkiye'nin önüne sözleşmeler, anlaşmalar, kağıtlar getirip getirip 'Bunları imzala' diyor. Akıl, mantık, zeka, bilim, beyin yalnızca Avrupa'da mı var? Avrupa birliği bilimin, ahlakın, mantığın, bilgeliğin, alimliğin, alimeliğin, insanlığın merkez mi?

Avrupa birliği Türkiye'nin efendisi mi de Türkiye'nin önüne kağıtlar koyup 'Bunları imzala' deyipodurmakta(deyip durmakta)?

Hertürlü ahlakdışılığın serbest olduğu Avrupa kim ki Atatürk'ün kurduğu ülkeye bunu dayatabiliyor?

Türkiye Avrupa birliği'nden bilim ve teknoloji alabilir ancak akıl alamaz çünkü Türkiye'ye en büyük akılı 'Önce bilim ve ahlak' diyen Atatürk; dünyaya da 'Önce bilim ve ahlak' diyen Muhammed zaten verdi.

Neden hiç Türkiye Avrupa birliği'nin önüne; 'Önce ilim(bilim) ve ahlak' diyen Muhammed'in de, 'Önce ilim(bilim) ve ahlak' diyen Atatürk'ün de dediği gibi bilimsel ve ahlakçı  bir dünya için sözleşmeler hazırlayıp 'Bunu imzala' demiyor? Diyemiyor çünkü Türkiye'yi yöneten siyasi partiler öylesine beceriksizler, başarısızlar ki Avrupa birliği'nin parasına muhtaçlar. Yani sözleşmeleri borçlular değil alacaklılar yaparlar, hazırlarlar.

Açık ki Avrupa birliği'nin parasını almak isteyen siyasetçiler ve kapitalistler Avrupa birliği'nin her istediğini yapmaya çalışmaktalar çünkü Atatürk'ten saptıkları için Türkiye'yi dünya önderi olmak yerine Batıya soyut ve nitel köle yaptılar.

Avrupa birliği'nin de, İstanbul sözleşmesi'nin de canı cehenneme. Türkiye'nin ve insanlığın tek bir doğru birliği vardır, o da 'Bilim ve ahlak'tır; Türkiye'nin tek bir sözleşmesi vardır, o da 'Bilim ve ahlak' sözleşmesidir.

Türkiye'de; hertürlü ahlaka aykırılık yasaklanmalı, ve hertürlü ahlaka aykırı mekan yasaklanmalıdır.

Bağımsız, özgür, ve dünya önderi Türkiye ancak, yalnızca 'Bilim ve ahlak' ile kurulur, yaratılır.

Avrupa birliği'ne de, sözleşmesilerine de hayır; yaşasın bilim ve ahlak!


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız, hiçbir dinden olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 4.8.20/18.02


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020