ATAKAN KAYALAR'IN ALEYNA TİLKİ'YE YANITINI KUTLARIM

16 yaşında, cinsel sunum giysili, cinsel tahrik giysili, 'Sen olsan bari' adlı müzik videosunda sözü edilen 'Sen' bence 18 yaşından büyük, yetişkin biri durumunda çünkü çağımızda çocuklu cinsel sunumlar yetişkin baylara yönelik durumda; örnek ki 'Yedi yaşındaki kız çocukları evlenebilir', diyenler de, 'Dokuz yaşındaki kız çocukları evlenebilir' diyenler de, kocakoca(koca koca) baylar yani çocukların böyle bir istemleri, istekleri olamaz, ve olaylar da çocuk evliliklerinin yetişkin erkeklerle yapıldığını göstermekte. Yani bir çocuk, cinsel tahrikli giyinip 'Sen olsan bari' diye hoplatılıyorsa açık ki hedef çocuklar değil yetişkinlerdir; zaten daha 18 yaşını bitirmeden barlarda konserlere başlatıldı.

Atatürk 'Sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir' dedi ancak daha önce de 'Önce ilim(bilim) ve ahlak' dedi, ve savım ki ahlaktan kopmuş bir sanatın da hayat damarı zaten kopmuş demektir yani Atatürk'ün 'sanat' dediği şey önce bilime ve ahlaka uygunluktur, bilime ve ahlaka aykırı olmamaktır. Sanatçı olduklarını söyleyenlerin önce bu gerçeği ve doğruyu öğrenmeleri ve uygulamaları gerekir.

Açık ki çağımızda ünlü olmak yalnızca akıldışılığa değil, ahlakdışılığa da dayanmaktadır, bunun da nedeni Abd, ve Abd'deki akıldışı-ahlakdışı zavallı ünlüleri kendilerine örnek, amaç alan yerli ünlülerdir.

Oysa Muhammed de, Atatürk de 'Önce ilim(bilim) ve ahlak' dedi, oysa bu ünlülerde ne bilime uygunluk var, ne de ahlaka uygunluk.

Açık ki bilimden ve ahlaktan yoksun olan herşeyin yanlışa ve kötüye gitmeye zorunlu olması yüzünden yalnızca demokrasi ve laiklik değil ünlülük de yanlışa ve kötüye gitmektedir.

Aleyna Tilki. Medyadaki halinden ortada ki soyundukça, ahlaka aykırı giyindikçe ünlü ve zengin olacağını sanan biri durumunda. Hem akıldışılık hem de giyim, ve internetteki fotoğraflarından ve videolarından da görüldüğü gibi medya sunumu olarak ahlakdışılık dünyasına koşan hem de 10 yaşındaki Atakan Çelik'e 'Benim ruh ikizimsin' diyen, tuhaf biri çünkü 20 yaşındaki bir insanın 10 yaşındaki bir çocuğa 'Ruh ikizimsin' demek bilimsel açıdan tuhaf bir durum ancak açık ki Abd'de olduğu gibi Abd etkisi ile ülkemizde de ünlü olmak için önce akıldışılık ve ahlakdışılık gerektiği için Abd etkisi altındaki yoz ünlülük de sonunda insanlığa da aykırı bir dünyaya doğru gitmekte, bu nedenle de akıldışı herşey de, ahlakdışı herşey de 'normal, demokrasi, laiklik, özgürlük, hak, hukuk' sayılmakta ve sanılmakta.

Ahlaka aykırı giyim ve davranış dünyasına ait insanların küçücük çocuklara 'Ruh ikizim' yaklaşımı açık ki bilimsel açıdan da, 'Din bilim ve ahlaktır' diyen Din hadisileri açısından da acı bir durum. Yani düşünün ki sokağınızda 20 yaşındaki bir bay esnaf 10 yaşındaki kızınıza 'Sen benim ruh ikizimsin' diyor. Açık ki demokrasi de, laiklik de, hukuk da ahlak ile akıllarınıbaşlarına toplamak ile görevli durumdalar.

Ancak; 20 yaşındaki Aleyna Tilki'nin 'Ruh ikizimsin' dediği 10 yaşındaki Atakan Kayalar belli ki henüz akıldışı-ahlakdışı dünyadan uzak durumda çünkü Aleyna Tilki'ye 'Ben seni ve benzerlerini de, rap müzik de dinlemiyorum.' demiş.

Atakan Kayalar'ı kutlarım. Akıldışı-ahlakdışı yoz ünlülük dünyasına her yetişkin insanın vermesi gereken doğru yanıtı vermiş, daha 10 yaşında iken.

Belli ki çocuk felsefeye yalnızca dil olarak değil, ruh olarak da hazır, yönelmiş, uygun çünkü felsefe de, bilim de, demokrasi de, laiklik de, özgürlük de önce ahlak ile başlar çünkü ahlak olmadıktan sonra doğru şeyler bile kötülüğe yarar; örnek ki bilim doğru birşeydir ancak ahlaktan uzaklaştırılırsa Hitler'in bile işkenceci, insanlıkdışı bilimcileri olur. Yani yalnızca bilim yetmez, önce ahlak gerekir ki ahlaka vicdan da dahildir; ve ahlaka aykırılık nefstir, nefs de hem en büyük cehalettir, hem kötülüklerin hem nedeni hem amaçıdır(amacıdır), hem de önce akılı, sonra da ahlakı yok eder yani ahlakın olmadığı yere nefs egemen demektir, nefs ise hem insanlığın hem de akıl-ruh sağlığının en büyük düşmanıdır.

Bence, 2020 yılının en iyi sözü 10 yaşındaki bu çocuğun Aleyna Tilki'ye verdiği bu yanıttır.

Atakan Kayalar'ı kutlarım. Bence her çocuk da, her yetişkin de akıldışı-ahlakdışı-yoz ünlü dünyasına bu tür yanıt vermeli, bu tür tutum ve davranış göstermeli.

Evet, Türkiye 'Şeyhler ve müridler' yani bilime aykırılık ülkesi olmamalı ancak ahlaka aykırılık ülkesi de olmamalı yoksa yalnızca Atatürk'e değil, Muhammed'e, demokrasiye, laikliğe, bağımsızlığa ve özgürlüğe de sırtdönülmüş(sırt dönülmüş) olur; özelde Amerikan uşaklığı, genelde ise Batı uşaklığı, daha genelde ise özel sektör yani cehalet ve nefs uşaklığı olur. Demokrasiye, laikliğe, Türkiye'ye, insanlığa ve sanata sahip çıkmak yalnızca bilime sahip çıkmaktan değil, ahlaka sahip çıkmaktan da geçer. Pısikoloji(Psikoloji) bilimi ve hukuk da akıldışılığa ve ahlakdışılığa alkış tutmak yerine tepki göstermelidir ki bu da önce akıldışı-ahlakdışı modaya, akıldışı-ahlakdışı turizıma, akıldışı-ahlakdışı hukuki haklara, ve akıldışı-ahlakdışı ünlülere tepki göstermekten geçer.

Evet, kendini sanatçı, ünlü sanan Aleyna Tilki; bilime, ahlaka, Muhammed'e, Atatürk'e uygun hiçkimse seni, ve senin benzerilerini dinlemez de, sevmez de; seni ve benzerilerini dinleyenlerin, sevenlerin durumlarını anla, ve durumundan övünmek yerine, Muhammed'i ve Atatürk'ü düşün, utan.

Bence, Atakan Kayalar; Aleyna Tilki'ye bu yanıtı ile Türkiye'nin ve dünyanın en iyi çocuk ödülüne aday durumda.

Bu nedenle ki akıla ve ahlaka aykırı bu sözde sanatçının, sözde ünlünün İngiltere'de heykelinin yapılması kötü amaçsız birşey değildir.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 30.6.20/09.47


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNCELEMEM Felsefe 05.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020