KIZ ÇOCUĞU HER ÜLKEDE YETİŞMEZ SAVIM

Bilinmeli ki Abd'de de, Ab'de de nitel yani gerçek demokrasi yok çünkü bilime ve ahlaka aykırılığın yasak olmadığı ülkede nitel, gerçek demokrasi de olmaz çünkü demokrasi demek bilim ve ahlak demektir.

Devlet demek sorumluluk demektir. Sorumluluk da önce bilim ve ahlak ile olur. Bu nedenle ki Muhammed de, Atatürk de 'Önce ilim(bilim) ve ahlak' dedi. Yani gerçek, doğru, sorumlu, iyi bir devlet bilime ve ahlaka göre davranır; toplumu tersini istese de. Unutmayın ki Muhammed'in yaşadığı toplum da putlara tapmayı sürdürmek istiyordu. Gerçek önder, gerçek lider toplumunu da, insanlığı da, ülkesini de, dünyayı da bilime ve ahlaka götürendir ya da götürmeye çalışandır; yani bilme ve ahlaka aykırılığa değil. Hiçkimse çocuğunu timsahlarla, piranhalarla dolu bir gölde yüzdürmek istemez çünkü özgürlük bilime ve ahlaka göre doğru olan şeylerin toplamıdır, bilime ve ahlaka aykırı şeylerin toplamı değil.

Savım ki kız çocuğu her ülkede doğru yetişmez.

Cehalet ve nefs 'Doğru da nedir, herkese göre değişen birşeydir' diyebilir ancak öyle değil çünkü doğrunun tanımını 'Önce ilim(bilim) ve ahlak' diyerek 'Muhammed 1400 yıl önce, Atatürk de 100 yıl önce yaptı: Doğru=Bilime ve ahlaka uygunluk.

Yani açık ki 'Doğru herkese göre değişir' demek hem bilimdışılığı hem de ahlakdışılığı savunmaktır.

Yine savım ki akıldışı, ahlakdışı, küresel ve derin bir güç dünyaya yani her ülkeye bilimdışılık ve ahlakdışılık yaymak için didinmekte; bunun için de astroloji, medyumluk, uzaylı savı, moda, turizım(turizm), medya, bilgisayar oyunu, ünlü, sivil toplum örgütü, zina, eşcinsellik, fuhuş, porno, ünlü gibi şeyleri yani hertürlü ahlaka aykırılığı, ve yetişkin insan dişisini hem araç hem hedef olarak kullanmakta yani bu gücün hedefi dünyaya cinsel utanmazlık ve akıldışılık egemenleştirmek. Dikkat edilirse bazı medya organları hem astroloji hem çıplaklık hem moda yayını yapmaktalar; bu rastlantı değildir, farkında olunmasa da o küresel güç için ajanlıktır; o küresel güç ülkelerin, toplumların başlarına akıldışı-ahlakdışı ünlüleri ve şeyler egemen yapmak istemekte.

Yani genelde tüm toplumlar, özelde ise yetişkin insan dişisi hedef.

Neden yetişkin insan dişisi? Çünkü cinsellik insanlığın henüz aşamadığı ve anlayamadığı birşey durumunda; yani toplumların erkekegemen/erkek egemen oldukları düşünülürse erkekleri de en etkileyen şeyin yetişkin insan dişisi yani cinsellik olduğu düşünülürse, ve toplumun temelinin de aile, ailenin temelinin de yetişkin insan dişisi olduğu düşünülürse; bir toplumun temelinden yetişkin insan dişisinin çekilmesinin o toplumun yıkılması demek olduğu anlaşılır; düşünün ki siyasetçilere, dünyanın en zengin yetişkin erkeklerine bile yetişkin insan dişisi yani cinsellik ile şantaj yapılmaktadır; dolandırıcılar bile paraları kadınlarla yemeye koşmaktalar; turizım bile reklamlarını çıplak bayanlarla yapmakta, moda bile bayanları soymak, çıplaklaştırmak, utanmazlaştırmak peşinde; sinema sektörü bayanları soymak peşinde; bayanların para harcama eğilimleri baylarındakinden daha çok, bayanlar kirpikleri, tırnakları, dudakları için para harcamaktalar, bayanlar onlarca ayakkabı, onlarca çanta, onlarca üstbaş alabilmekte yani çağımızda en çok para yetişkin insan dişisi üzerinden kazanılmakta yani açık ki bayanları yönetmek toplumları da yönetmektir.

'Kadın hakları'ı, 'Kadınlara özgürlük', 'Kadın hareketi'i 'Kadın örgütü' denilen şeylere bakın; hiçbirinde 'Bilimsel ve ahlaklı olmak' diye bir amaç yoktur; özgürlükten, haktan anladıkları, savundukları şey ahlaka aykırı moda giyinmek, ahlaka aykırı hayat biçimi gibi şeylerdir. Yani; Muhammed'in de, Atatürk'ün de dediği gibi 'Bilim ve ahlak' diye bir amaçları yok çünkü açık ki o akıldışı, ahlakdışı, küresel ve derin güçün egemenliğindeler.

Aile toplumun nicel temelidir, yetişkin insan dişisi de ailenin nicel temelidir. Nitel temel ise Muhammed'in de, Atatürk'ün de dediği gibi 'Bilim ve ahlak'tır.

Düşünün; Türkiye'ye akıldışı-ahlakdışı moda, akıldışı-ahlakdışı turizım, akıldışı-ahlakdışı medya, akıldışı-ahlakdışı ünlüler, akıldışı-ahlakdışı örgütler ile dörtbiryandan(dört bir yandan) saldırı var; ve ilk hedefleri genelde ahlak, özelde ise kız çocukları. Bu durumda açık ki devlet ya da siyasi iktidar ülkede ahlaka aykırılığı yasaklamazsa; kız çocukları o örgütün eline terk edilirlerse bundan hem onlar hem toplum hem ülke hem insanlık zarar ve kötülük görür. Yani bir ülkede kız çocuğu yetiştirmek ya da doğurmak için o ülkenin herşeyden önce ahlaka uygun olması zorunludur yani arka kapısı ahlakdışılığa ya da bilimdışılığa açılan bir eğitimden hayr gelmez.

Ülkemizde; zina, genelevli fuhuş, eşcinsellik, eşcinsel evlilik, bikini/mayo diye ortalıkta sütyen-külot dolaşmak, mini şort diye külotla ortalıkta dolaşmak, tayt pantolon diye giyinik çıplaklıkla ortalıkta dolaşmak, sıtriptiz(striptiz) kulübü, bar, pavyon, gecekulübü, diskotek, ahlakdışı ünlülük, ahlakdışı medya yani ahlaka aykırı herşey serbest; okullarda, üniversitelerde moda bile serbest ki moda o akıldışı-ahlakdışı küresel gücün en büyük silahıdır.

Demokrasi, laiklik ve özgürlük bilime ve ahlaka uygunluktur ki ahlak da zekanın, akılın, mantığın, beyinin, ruhun, özgürlüğün, demokrasinin, laikliğin, akıl-ruh sağlığının, insan olmanın, medeniyetin ve dinin en üst nitel aşamasıdır yani bilime ve ahlaka aykırı şeylerin yasaklanması demokrasiye, laikliğe, özgürlüğe aykırı şeyler değil uygun şeylerdir; demokrasiye, laikliğe ve özgürlüğe aykırı olan şeyler bilime ve ahlaka aykırı olan şeylerdir.

Çocuk istemek güzel ancak çocuklar için doğru ortamı da istemek zorunlu.

Demokrasi siyasi partilerin ya da seçmenlerin egemenliği değil bilimin ve ahlakın egemenliğidir. İnsanın da, bir ülkenin de özgürlüğü bilime ve ahlaka sarıldığı ölçüde var olur. İnsanların ahlaklı olmasını isteyenler toplumun, hukukun, ekonominin, medyanın, siyasetin, sanatın, eğitimin ve ülkenin de ahlaklı olmasını istemek zorundalar.

Erkekler üstsüz dolaşsalar kimse peşlerine takılmaz, olsa olsa 'Deli, berduş' falan derler ancak bayanlar üstsüz dolaşsalar arkalarında kuyruk oluşur, ortalık birbirine girer. Kelebek etkisi'ni anlayanlar bunu da anlamalılar; bayanlar Kelebek etkisi yaratırlar toplumlarında.

Bakın hep 'Kız çocukları dokuz yaşında evlenebilirler', 'Kız çocukları yedi yaşında evlene bilirler' diyorlar; peki hiç oğlan çocukları için bunu söylüyorlar mı?

Gerçek ki gerçek insan olmak doğayı, hormonları, genetiği, kalıtımı, bedeni, dünyayı felsefe, bilim, ahlak ve nefssizlik ile aşmakla olur; bunlara köle, uşak olmakla değil.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 22.6.20/10.36


Başlık Kategori Yayın Tarihi
DİNSİZ AŞK İSTEME (ŞARKI SÖZÜ) Şiir 13.05.2021
TÜRKİYE'NİN VE DÜNYANIN RABİA İŞARETİ YERİNE HAMSE İŞARETİNE GEREKSİNİMİ VAR SAVIM Felsefe 12.05.2021
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020