KORONA DENİZ SUYU VE HAVUZ SUYU SAVIM

Bilim kurulu ‘Denizden, havuzdan korona bulaşmaz’ diyor çünkü deniz suyu tuzlu imiş, havuz suyu da kılorlu(klorlu) ise imiş.

Bugüne kadar korona konusunda Dünya sağlık örgütü ile de, Bilim kurulu ile de zıt şeyler söyledim, ve söylediklerimde hep ben haklı çıktım çünkü ben önce felsefe, mantık ile düşünürüm; onlar ise açık ki hem ezbere bilgiler ile konuşmaktalar hem de savları için de, incelemek-araştırmak içinde de deney yapmamaktalar; Dünya sağlık örgütü’nün laboratuvarı var mı, Bilim kurulu’nun laboratuvarı var mı; kaç tıp akademisyeninin, kaç doktorun, kaç tıp öğrencisinin evinde mikroskop var?

Ben korona deniz suyundan da, kılorlu havuz suyundan da bulaşabilir, diyorum.

Mantığım şu:
1- Deniz suyunda hepatit ve Aids virüsüleri yok mu, cansız durumda da yani sıpor(spor) durumunda da olsalar? Balda mikrop olmaz diyorlar ancak balda sıpor halinde virüsler olabilir, ve bal yenildiğinde bedene giren virüs sıporları canlı vürüs durumuna geçebilirler. Asitte, ateşte varlıklarını sürdürebilen virüsler var, virüsler tuzlu suda da varlıklarını neden sürdüremesinler ki her denizin tuzluluk oranı farklıdır da.
2- Kılor korona virüsünü yok ediyorsa, öldürüyorsa ya da etkisizleştiriyorsa; evlerde, ellerin sabun ile yıkanması neden isteniliyor; evlerdeki çeşme(musluk) suyuları(suları) da zaten kılorlu değil mi? Yani bu durumda, evlerde, musluk suyunda, elleri sabunsuz yıkamak yetmeli değil mi?

Evet; bence; deniz suyundan, kılorlu havuz suyundan korona bulaşmaz, demek için deneyler, araştırmalar, incelemeler yapılmalı.

Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız, hiçbir dinden olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 20.7.20/14.15