DİŞİLEŞMEK HAYVANSILAŞMAKTIR YA DA KADININ MALI MEYDANDA OLUR DURUMU

'Erkeğin malı meydanda olur' derler ancak bu durum erkekler için değil, dişiler için geçerli olmaya başladı artık yani 'Erkeğin malı meydanda olur'dan, 'Dişinin malı meydanda olur'a geçiş olmakta.

'Malın meydanda olması' yetişkin insan erkeği için değil ancak yetişkin insan dişisi için hayvansılaşmaktır çünkü hiçbir yetişkin erkek 'Erkeğin malı meydan olur' deyip ortalıkta külotla, ve cinsel organı meydanda, cinsel organını göstere göstere gezmedi toplumsal alanlarda ki bunu yapanlara zaten deli denilmekte ancak durum yetişkin insan dişisi açısından farklı bir durum almaya başlamış durumda çünkü bir yetişkin insan dişisi kitlesi pılajdan(plajdan) tutun, medyaya kadar pekçok alanda adeta cinsel organlarını göstere göstere yani sanki 'Dişinin malı meydanda olur' deyip toplum içine çıkmakta, 'moda' arkasına saklanıp ya da sığınıp.

Yani, erkek olmak herzaman 'Ben erkeğim' yani 'Bana yakışmaz, ben herşeyi yapmam' gururu oldu oysa dişi olmak akıldışı-ahlakdışı bir yetişkin insan türü kitlesince 'Ben dişiyim, her akıldışılığı ve ahlakdışılığı yaparım, herşeyi yaparım' olarak uygulanmakta. Yani 'erkek' olmak bir onur, gurur işidir oysa 'dişi' olmak için aynı şey söylenilemiyor çünkü ortalıkta sütyen-külot dolaşmak, memeleri/cinsel organı/popoyu/bacakları insanların gözlerine gözlerine sokan fotoğraflar, videolar, modalar sunmak açık ki onura da, gurura da aykırı, zıt şeyler. İnternete bakın; memelerini, bacaklarını, cinsel organ bölümlerini, popolarını insanların gözlerine gözlerine sokan pozlar vermiş yetişkin insan dişisileri dolmakta.

'Erkeğin malı meydanda olur' sözü ancak oğlan çocukları için, cinsel olarak kullanılmakta; yani yetişkin insan erkeği kitlesi için de, 6-7 yaş üstü oğlan çocukları için de kullanılmamakta, ve kullanım biçimi de zaten mizahi. 'Erkeğin malı meydanda olur' sözünün eşanlamlısı da zaten 'Yiğidin malı meydanda olur' yani 'Erkeklik' ile 'Yiğitlik' biraradadır(bir aradadır), 'Erkeğin malı meydanda olur'da. 'Erkeğin malı meydanda olur' sözünün bilinen anlamı cömertliktir ancak bence bir anlamı da korkusuzluktur, cesurluktur yani 'Yiğit erkek malını saklamaz çünkü yiğidin malını çalmak yürek ister' anlamındadır yani 'Erkeğin malı meydanda olur' sözü hem cömertlik hem de korkusuzluk, yiğitlik içerir ancak bir kısım yetişkin insan dişisi akıldışı-ahlakdışı modanın, akıldışı-ahlakdışı turizımın(turizmin) ve akıldışı-ahlakdışı medyanın etkisiyle de olsa gerek, konunun yalnızca 'cömertlik' yönünü almış, ve bu cömertliği de cinsel utanmazlık, cinsel sunum, ahlaka cinsel aykırılık olarak yorumlamış durumda.

Açık ki çağımızda utanmazlığın zirvesi de, simgesi de akıldışı-ahlakdışı modanın ve akıldışı-ahlakdışı turizımın, ve akıldışı-ahlakdışı medyanın kölesi, esiri durumuna gelmiş; cinsel ahlaka aykırılıkta sınır tanımayan, cinsel utanmazlıkta sınır tanımayan yetişkin insan dişisidir.

Yani 'Erkeğin malı meydanda olur'da bile bir erdem, ahlak, edeb vardır ancak açık ki 'Dişinin malı meydanda olur' böyle bir özelliği içermemekte, öyle ki dışlamaktdadır. Yani; 'erkek' olmak herşeye karşın erdem, nitelik içermekte; bu nedenle ki bayanları bile övmek için 'Erkek gibi kadın' tanımı vardır ancak 'Kadın gibi erkek' tanımı erkeği aşağılamak içindir. Yani erkek olmak erdem, hüner de, dişi olmak doğaya, niceliğe, ilkelliğe yönelmek yani 'Erkeğim ben' demek 'Korkusuzum, yiğidim, merdim, güvenilirim, nitelikliyim' demek iken 'Dişiyim ben' demek 'Vaginam var, memelerim var, güzel vücudum var, seks nesnesiyim, doğayım, kütleyim, niceliğim' demek gibi birşey olmakta. Bu nedenle ki akıldışı-ahlakdışı moda da, akıldışı-ahlakdışı turizım da, akıldışı-ahlakdışı medya da yetişkin insan dişisini düşünür, alime, bilge, erdemli, ahlaklı olmaya değil hiçbir utanma tanımayan, sırf cinsel bir kütle olan, sırf cinsel bir organ olan, sırf cinsellik olan dişi olmaya yönlendirmeye çalışmaktadır. Yani dişiler dişi olmak ile, 'erkek olmak'ı aynı dünya içinde sanmasınlar; ve her iki cinsin de amaçı, Muhammed'in de, Atatürk'ün de dediği gibi 'ilim(bilim) ve ahlak' içinde 'insan olmak' olmalıdır; 'Erkekliğini göster' demek 'Yiğitliğini yani insanlığını göster' demektir; 'Dişiliğini göster' demek ise 'Cinselliğini göster' yani 'Hayvani özelliklerini göster' demektir; cinsiyet doğumla gelir de 'insan olmak' doğumla gelmez, emek ister ve beyin ister. Yani 'erkek' ile 'dişi' arasında yalnızca nicelik farkı değil, nitelik farkı da var. Yani, yatak dışında, toplumsal alanlarda 'dişi' olma, 'dişileşme; bedensel, cinsel, utanmazca, ahlaka aykırı değil ahlaklı, edebli, mantıklı, erdemli, beyinsel giyin çünkü dişilik ilkelliktir ve geriliktir, erdemsel, nitel bir özelliği yoktur çünkü doğadır yani yatak dışında, toplumsal alanlarda 'dişi' görünmek kazanç, saygınlık, hüner, erdem olmaz.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 12.6.20/13.49