İKİZ KULELER'İN ÇÖKMESİ ABD'NİN BİLİMSEL VE ÖRGÜTLÜ OLMADIĞININ KANITI SAVIM

Newyork'daki(Newyork'taki), Dünya ticaret merkezi'ndeki İkiz kuleler'in mimarı Detroit kökenli Minoru Yamasaki ve mühendisi Leslie Robertson idi.

Yamasaki, alüminyumun renginden memnun olmadığı için cephede ilk olarak çelik kullanmak istemiş ancak gümüş alaşımlı alüminyum daha ucuz olacağı için cephe malzemesi olarak alüminyumu tercih etmiş.

Dünyanın iki temel yanlışı da Abd'yi bilimsel, Japonları ise çok zeki sanmasıdır oysa Abd'de bilim var ancak bilimsellik yok bence yani bilime sahipler ancak bilimselliğe sahip değil, bilimselliğe sahip olsa zaten ahlaksızlık ülkesi değil ahlak ülkesi olurdu çünkü bilime ahlak da dahildir çünkü ahlak zekanın, akılın, mantığın, beyinin, ruhun, felsefenin, bilimselliğin en yüksek aşamasıdır; Japonlar da çok zeki sanılınsa da abartıldığı kadar zeki değiller bence; buna en az 18-20 yıl önce karar verdim çünkü bir radyo-kasetçalar cihazında, tamir(onarım) anında en önce çıkarılması gereken yani en üstte olması gereken yani en kolay ve en çok bozulan bir parçayı en alta koymuşlar; nükleer santrallerinin patladığını da gördük; İkiz kuleler'i alüminyum yerine çelikten yapsa idi, belki İkiz kuleler çökmeyecekti ve can kayıbı o kadar çok olmayacaktı? Yani açıkçası; ben bir bina yaptıracak olsam Japonlara yaptırmam; maliye bakanlarının 'Yaşlılar ölmekte acele etsinler' dediğine de tanık olduk, geçenlerde de insan eti lokantası açılmış Japonya'da. Yani bu Japonların gidişatları pek iyi görünmüyor. Yani adam 'Ucuza gelsin' deyip para hesabı yaparken, alüminyumun zaaflarını dikkate almamış; öteyandan alüminyum kolay ısınan bir metaldir, yazları çok sıcak olur bina, ve bu da serinlemek için daha çok para harcamak demektir.

Belli ki Japonlar küçük küçük konutlarda yaşadıklarından büyük bina yapımında pek başarılı değiller.

İkiz kuleler. 541 Mt yükseklikte iki kule.

08.46. Birinci uçak birinci kuleye saldırıyor.

09.03. ikinci uçak ikinci kuleye saldırıyor.

Arada 17 dakika fark var.

09.59. Birinci kule çöküyor.

Yani birinci kuleye saldırı ile, birinci kulenin çökmesi arasında 73 dakika yani 1 saat 13 dakika fark var.

10.28. ikinci kule çöküyor.

Birinci kule ile ikinci kulenin çökmesi arasında 29 dakika fark var.

Birinci kuleye saldırı ile, ikinci kulenin çökmesi arasında 102 dakika yani 1 saat 42 dakika fark var, ve ortada ne yangın söndürme uçakları ne de yangın söndürme helikopterleri var ancak Abd'nin her ülkeyi bombalayabilecek uçakları var; Abd gerçekten olağanüstü, güçlü bir devlet ya da ülke olsaydı 1 saat 42 dakikada o yangınları rahatça söndürürdü. Yani koskoca Abd için büyük bir düşünsel ve eylemsel hantallık. Newyork avuçiçi(avuç içi) kadar bir yer; Newyork'da yangın söndürme uçakları ve itfaiyeleri olsaydı, 5 dakikada olay yerine giderlerdi.

Saldırıya uğrayan ve yanmakta olan kulelere yerden itfaiye gönderiliyor. İtfaiye 541 Mt yüksekliğe ne yapabilir; 541 Mt yükselikteki yangını nasıl söndürebilir? İtfaiyenin 541 Mt'lik hortumu bile yoktur ki bir de suyu 541 Mt yükseğe fışkırtacak itfaiye aracı gerekli. Yani o binalar ancak uçaklar ile söndürülebilirdi ancak tuhaf ki havada ne yangın söndürme uçağı ne de yangın söndürme helikopteri var.

 Minoru Yamasaki 1986 yılında ölmüş yani İkiz kuleler'e saldırıdan çok önce. Leslie Robertson ise adı bayan adı gibi görünse de bir bay, ve İngiltere'de yaşamakta imiş ve 91 yaşında imiş yani İkiz kulelere saldırı sırasında da hayatta imiş; peki bu mühendis İkiz kuleler'in zaafları konusunda örnek ki yangın konusunda neden bir koruma sistemi hazırlamadı ve yetkilliere vermedi daha önceden; ve saldırıdan sonra da hemen gerekli uyarıları yapmadı; yani bina alüminyumdan ve ortada korkunç bir alev kütlesi var, bir mühendis o alevin alüminyum kuleleri eriteceğini nasıl düşünememiş?

Açık ki Abd anlık saldırılara karşı savunmasız, hantal, beceriksiz, yeteneksiz; ve Abd'nin savunma taktiği 'Bana saldırırsan bedelini ağır ödersin' mantığı yani önlenemeyenden hesap sormak mantığı yani cehalet mantığı, mafya mantığı, kabadayı mantığı, pısikopat(psikopat) mantığı, sosyopat mantığı; onlar da sonradan hesap sormaya bayılırlar; bu da onların bilimsel olmamalarından kaynaklanır.

Binanın zaafı alüminyum, alüminyum zaafı ateş; ancak tuhaf ki bu zaafa karşı hiç önlem, korunma alınmamış, üretilmemiş. Yani bu durumda bu durum ya Abd'nin bilimsel olmamasının ve örgütsüzlüğünün sonuçudur(sonucudur) ya da bazılarının dediği gibi Abd o kulelere saldırı yapılmasına gözyumdu ancak alüminyum oldukları için kulelerin çökeceğini düşünemedi yani Abd'yi vuran gerçekte El kaide değil, alümünyum yani ucuza kaçmak yani bilimsel olmamak ve örgütsüzlük.

Biliyorsunuz, televizyonda görüyorsunuz; Türkiye'de bile ormanlar yalnızca yerden itfaiye ile değil; havadan da itfaiye uçakları ve itfaiye helikopterleri ile söndürülür.

İkiz kuleler'in yani Newyork'un yanında da koca bir okyanus var yani uçaklarla, helikopterlerle doldur doldur boşalt.

Demek ki Abd düşünsel açıdan, mantık açısından, akıl açısından gerçekte koca bir balon ki bunun  böyle olması da kaçınılmazdır çünkü hertürlü ahlaksızlığın yani nefsin serbest olduğu Abd'de akıl zaafının, mantık zaafının, bilimsellik zaafının da olması kaçınılmazdır çünkü hem ahlak zekanın, akılın, mantığın, beyinin, ruhun, felsefenin, bilimin, insanlığın en üst aşamasıdır hem de nefs önce akılı yok eder, sonra da ahlakı. Yani düşünün bir de Abd'de ahımşahım, gösterişli, şatafatlı, dünyaca ünlü birçok üniversite, akademisyen, bilimci var. İkiz kulelerin birini sağ beyin, birini sol beyin olarak düşünürsek; gerçekte asıl çöken İkiz kuleler değil Amerikan beyinidir, ve dolayısı ile Amerikan ruhudur.

Anlaşılıyor ki Abd kendini korumayı değil; orayaburaya(oraya buraya) saldırmayı biliyor ancak.

Yani Abd bilimsel ve örgütlü olsa idi; olaya anında çözüm oluşturulur, ve İkiz kuleler çökmezdi bence.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 11.9.19/06.58


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020