HADİSE'NİN AHLAKA AYKIRI DANSI İLE HOPLAYAN İNSANLIKDIŞI YÜREKLER

Cehalet, cehalettir ancak ahlaka aykırılık nefstir; nefs ise hem en büyük cehalettir, hem kötülüklerin hem nedeni hem amaçıdır, hem de önce akılı, mantığı yok eder, sonra da ahlakı ve utanmayı. Ahlak bilinen, töre, tabu, gelenek, görenek gibi anlamı dışında bir de, yine savım ki 'Zekanın, akılın, mantığın, beyinin, ruhun, özgürlüğün, demokrasinin, laikliğin, medeniliğin, medeniyetin, insanlığın, insan olmanın en yüksek nitel aşamasıdır, en üst nitel özelliğidir. Bu nedenle felsefe de, bilim de, din de, demokrasi de, laiklik de, özgürlük de, medenilik de, medeniyet de nefse ve ahlaka aykırılığa karşıdır.

Yani bir ülkeyi ya da bir toplumu ya da bir devleti yıkmanın en kolay yolu genelde nefse yönlendirmektir, özelde ise ahlaka aykırılığa, daha özelde ise cinselliğe ve cinsellikte utanmazlığa yönlendirmektir, alıştırmaktır ki akıldışı-ahlakdışı moda, akıldışı-ahlakdışı turizm, akıldışı-ahlakdışı medya, akıldışı-ahlakdışı sanat, astroloji, akıldışı-ahlakdışı ünlü türü, akıldışı-ahlakdışı mekan gibi şeyler de bunu yapmaya çalışmaktadır ki Sıparta'yı(Sparta'yı) da, Sodom'u da, Gomora'yı da, Pompei'yi de yıkan, gerçekte budur, ve corona salgınının nedeni de budur, ve insanlığı sonunda yok edecek olan da budur ki 'Dünyanın sonu' gibi Amerikan filımları(filmleri) ile insanlık hem o yöne doğru götürülmeye hem de o duruma alıştırılmaya çalışılmaktadır.

Yani cehalet bedeni yok edebilir ancak nefs ya da ahlaka aykırılık ruhu yani akıl-ruh sağlığını yani insanca olmayı yok eder.

Bu nedenle ki Türkiye de, tüm dünya da nefsten, bilime aykırılıktan, ve ahlaka aykırılıktan arınmak, kurtulmak, uzaklaşmak zorundadır.

Ülkemize de, dünyaya da akıldışılık ve ahlakdışılık pompalayan akıldışı, ahlakdışı, küresel ve derin bir merkez var dünyada bence. Ve bu merkez savım ki akıldışı-ahlakdışı moda, akıldışı-ahlakdışı turizım(turizm), akıldışı-ahlakdışı medya, akıldışı-ahlakdışı bilgisayar oyunuları, akıldışı-ahlakdışı sinema, akıldışı-ahlakdışı Tv dizisileri, akıldışı-ahlakdışı oyuncaklar ve akıldışı-ahlakdışı ünlüler ile bu işi yürütmeye çalışmakta.

İnternette, sözde sanatçı, sözde ünlü Hadise ile ilgili bir haber: Hadise danslarıyla yürek hoplattı. İstanbul'daki bir otelin açılışında Hadise, yeşil mini elbisesi ile yaptığı seksi danslarla geceye damgasını vurdu.'.

Haberin fotoğraflarından birinde, cinsel organ bölgesine kadar gösteren bir mini etek; fotoğraflardan birinde aynı mini etek ile bir bayın dizinde; yani konser değil sanki cinsel teşhir var.

İşin acı bir yönü de ne biliyor musunuz; sorsanız, Atatürkçü, Müslüman olduklarını söylerler oysa Atatürk için de, din de önce gelenlerden biri de 'ahlak'tır.

Yani, Hadise'nin ahlaka, dine aykırı dansı, görünümleri ile; utanmak, üzülmek, acı duymak yerine hoplayan, mutlu olan, zevk alan, haz alan, eğlenen yürekler de, ruhlar da felsefeye de, bilime de, dine de, özgürlüğe de, akıl-ruh sağlığına da, Türklüğe de, dinliliğe de, bilimselliğe de aykırı yüreklerdir ve ruhlardır.

Sanat değil, mantıklı ve ahlaklı sanat; sanatçı değil, bilimsel ve ahlaklı sanatçı; hayat değil, bilimsel ve ahlaklı hayat; dünya değil, bilimsel ve ahlaklı dünya; ülke değil, bilimsel ve ahlaklı ülke; eğitim değil, bilimsel ve ahlakçı eğitim; hukuk değil, bilimsel ve ahlakçı hukuk; demokrasi değil, bilimsel ve ahlakçı demokrasi; laiklik değil, bilimsel ve ahlakçı laiklik; özgürlük değil, bilimsel ve ahlakçı özgürlük; medya değil, bilimsel ve ahlakçı medya; turizım değil, bilimsel ve ahlakçı turizım.

Doğruya giden yol; Muhammed'in de, Atatürk'ün de dediği gibi yalnızca 'Bilim ve ahlak'tan geçer.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 2.6.20/11.05