BEYONCE VE AMERİKAN HALKI AHLAK DA İSTEMELİ

Bilime, ahlaka, Türklüğe ve dinde aykırı, yoz Sözcü gazetesinde 1.6.2020 tarihinde br haber: 'Beyonce, George Floyd için bir imza kampanyası başlatarak adalet istedi… Beyonce, gerçek adaletin yerini bulabilmesi için, sosyal medya hesabından bir çağrı yaptı ve 'George Floyd için adalete ihtiyacımız var' dedi... Dünyaca ünlü şarkıcı Beyonce, ABD’de beyaz bir polis tarafından boğazı sıkılarak öldürülen siyahi George Floyd için bir imza kampanyası başlattı… Gerçek adaletin yerini bulması gerektiğini söyleyen Diva, sosyal medya hesabından çağrıda bulundu. Beyonce, paylaşımında, Floyd’un ölümünden sorumlu tüm yetkililer hakkında daha ağır suçlamalarda bulunulmasını talep eden dilekçenin imzalanması çağrısı yaptı ve kampanyanın linkini verdi.'

Habere ise Beyonce'un memelerinin yarıları açıkta bir fotoğrafı koyulmuş.

Böylece 'Diva' olmanın yolunun ahlaka aykırılıktan geçtiğini öğrenmiş olmaktayız.

Gerçekte kadın o derin göğüs dekolte ile o açıklamayı yapmamış; o ahlaka, dine aykırı fotoğrafı yazıya Sözcü gazetesi, keyfi olarak koymuş. Yani 'Kasap et derdinde, koyun can derdinde' hesabı bir durum. Yani kadın ne diyor, 'Kadın, öldürülmüş bir insan için adalet istiyor'; habere nasıl bir fotoğraf koyuluyor; açık açık bir cinsel sömürü ve cinsel haz durumu.

Abd. Zinanın, fuhuşun, çıplaklığın, pornonun, ensestliğin, eşcinselliğin, eşcinsel evliliğin, esrarın yani hertürlü akıldışılığın ve hertürlü(her türlü) ahlakdışılığın serbest olduğu; ve serbestliğin özgürlük, özgürlüğün serbestlik sanıldığı; cehalet ve ahlaka, dine aykırılık içinde bir ülke. Ancak nedense bunlara tepki yok.

Beyonce. İnternette bu kadının da ahlaka, dine aykırı pekçok fotoğrafı ile dolu. Bu kadın kalkmış 'Adalet istiyorum' diyor.

Peki neden hiç 'ahlak' istemiyorsunuz? Ahlakın olmadığı yerde demokrasi de, laiklik de, özgürlük de, adalet de olmaz çünkü ahlak sanıldığı gibi bir dinin inanç, tabu, gelenek, görenek, akıldışılık değil; zekanın, akılın, mantığın, beyinin, ruhun en üst nitel aşaması; yani ahlak olmazsa mantık da olmaz, mantık olmazsa demokrasi, laiklik, özgürlük, doğru eğitim, doğru hukuk, doğru sanat, doğru hayat, doğru ekonomi, ve adalet de olmaz.

Jesus(İsa) ortalıkta çıplak mı geziyordu, hayır; zina, fuhuş, eşcinsellik, çıplaklık, ahlaksızlık serbestliğini mi savunuyordu, hayır; öyle ise bunların hali ne böyle? Gerçek ki nefs en büyük cehalettir ve kötülüklerin hem nedeni hem amaçıdır çünkü nefs önce akılı yok eder, sonra da ahlakı yani insanca herşeyi. Yani insanca herşeyi yok ediyorsun, sonra da ahlak istiyorsun, tuhaf birşey; Amerikan narsist megalomanlığı mı acaba? Bilin ki Jesus siz ahlaka aykırıların yanında değil, ahlaklıların yanında. Bakın, kiliselerde haç var, tanga değil.

Adaletsizlik ahlaksızlıktır; ahlakı istemeyip adaleti istemek ya cehalettir ya manyaklıktır yani hem paket paket sigara içip hem de sağlıklı olmayı istemek gibi birşey. Yani gerçekte ahlaksızlık serbestliği de, ahlaksızlık da adaletsizliktir yani ahlak olmadan adalet de olmaz; yani hem ahlaksızlık içinde olacaksın, hem de adalet isteyeceksin, mantıksız birşey. Demek ki Amerikan toplumunun da, insanlığın da temel sorunu şu: Bilimsellikten ve ahlakçılıktan yoksunluk ya da uzaklık.

Adalet, demokrasi, laiklik, özgürlük, din, doğru eğitim, doğru ekonomi, doğru sanat, doğru hukuk mu istiyorsunuz; öyle ise Muhammed'in de, Atatürk'ün de dediği gibi 'Önce bilim ve ahlak'.

Adalet ahlakla ise adalettir; ahlaksız adalet, adalet değildir.

Adaletin yuvası genelevler, çıplak pılajlar(plajlar), çıplaklık, utanmazlık. ahlakdışılık, bilimdışılık değil bilim ve ahlaktır.

Ahlaka aykırılık ile cepdoldurmak(cep doldurmak) adalet midir; adalet demek insanlık demektir, peki ahlaka aykırılık ile cepdoldurmak insanlık mıdır, ve adalet midir? Devlet, hukuk, yasalar izin veriyor diye akıldışılık yapmak, ahlakdışılık yapmak doğru mudur; peki devletini bilim ve ahlak mı yönetiyor? Unutmayın ki devlet, hukuk, yasalar birzamanlar Engizisyon işkencesilerine(işkencelerine) de izin veriyordu. Gerçek ki insanın ve insanlığın en doğru devleti, hukuku, yasası Muhammed'in de, Atatürk'ün de dediği gbii yalnızca 'Bilim ve ahlak'tır, öyle ki Atatürk bile 'Benim sözlerimle bilimin sözleri çelişirse beni değil bilimi dinleyin' dedi yani Atatürk bile diktatörlüğe heveslenmedi, bilimi ve ahlakı önder, lider, kurtarıcı gösterdi.

Ey utanmazlık, ey ahlaksızlık; utanman yoksa neden adalet istiyorsun; utanman yoksa adaleti ne yapacaksın; zaten en büyük adaletsizliğin uşağı olmuşsun; hem ahlaksızlık istiyorsun hem adalet istiyorsun, adaletten anlasan utanman da olurdu zaten.

En doğrusu Abd'nin bilim ve ahlak ile enlemesine de boylamasına da ikiye bölünmesi.

Ülkeler bilimde ve ahlakta birleşmedikçe ülkelerde; insanlık bilimde ve ahlakta birleşmedikçe dünyada adalet asla olmaz; işin içinde çıkamayınca da ya diktatörlüğe geçerler ya savaşa.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 1.6.20/10.05