KIM KARDASHIAN HİÇ ÇOCUK SAHİBESİ OLMAMALI İDİ

İnsanları anlamak zor çünkü anlamaları gereken şeyleri doğru anlamıyorlar. Örnek ki dini inançlı olduklarını söyleyip, ortalıkta sütyen-külot gezenlerle dolu dünya.

Ne Abraham(İbrahim), ne Mose(Musa), ne Jesus(İsa), ne Muhammed 'Din bilime ve ahlaka aykırılıktır' dedi. Muhammed 'Din bilim(ilim) ve ahlaktır, bunlar yoksa din de olmaz' dedi. Atatürk de 'Önce bilim(ilim) ve ahlak' dedi. Yani insanlar bunun nesini anlamıyorlar? Hem ortalıkta sütyen-külot dolaşıp hem de boyunda haç kolye nedir.

Kim Kardashian'ın dört çocuğu varmış çünkü beşinci çocuk isteğinden vazgeçmiş.

Kim Kardashian kim?

Ortalıkta ve medyada ahlaka aykırı giyimlerle, görünümlerle dolaşan; dünyaya, insanlığa sekli poposunu ve memelerini teşhir eden; adeta popo ve meme ile eşitlenmiş biri; ancak haç kolye de takıyor.

Yani kim bu insanlara 'Ahlaksızlık dinle uyumludur, peygamberler ahlaksızlığa, utanmazlığa, çıplaklığa karşı çıkmadılar' diyor.

Açık ki hem dini inançlı ya da dinli olduğunu söyleyip hem de ahlaka aykırı giyinmek, ahlaka aykırı yaşamak şizofrenik bir durumdur. Yani durum açık ki 'Ahlaka aykırı giyiniyorum ancak haç kolye takıyorum, Jesus'a inanıyorum, öyle ise sorun yok' durumudur.

Bunlar anlamıyorlar ki Muhammed 'Din bilimdir(ilimdir) ve ahlaktır, bunlar yoksa din de olmaz' dediğinden bu yana din bilim ve ahlaktır; bilim ve ahlak da mantıktır; yani ahlaksızlık mantıksızlık da demektir; ahlaksızlık da, mantıksızlık da dinsizlik de demektir yani dinsizlik ahlaksızlık yani mantıksızlık demektir.

Fuhuşun, zinanın, her türlü ahlakdışılığın Bırezilya'da(Brezilya'da) dünyanın en büyük Jesus heykeli var; yani hem Jesus'a inanıp hem de ahlaksızlık serbestliği içinde olmak nedir. Açık ki bu durumlar din değil puta tapıcılık dini inançı(inancı) türüdür çünkü zaten din bilim olduğu için dinde kutsal heykel da, kutsal bina da olmaz.

Anlaşılmakta ki insanlar hem kafalarına göre dini inanç yaratmışlar hem de yarattıkları dini inançı kafalarına göre yeniden yeniden değiştirmekteler oysa dinin tanımı ve anlamı sabittir: 'Bilim, ahlak, vicdan, merhamet, dürüstlük, adillik, medenilik, tarafsızlık, nefssizlik' gibi şeyler. Dini inançta bilim olsa da insanlar bilimsel değildir yani din yalnızca bilimin varlığı değil, egemenliğidir ve insanlarında ruh olarak bilimsel olmalarıdır.

Kim Kardashian çocuk sahibesi olup da ne yapacak? Kız çocukları alime mi olacak yoksa kendisi gibi ortalıkta ahlaka aykırı giyimlerle, sütyen-külot dolaşıp, memelerini ve poposunu gösteren dişiler mi? Çocukları bilim ve ahlak dünyasına ait kişiler mi olacak yoksa bilimdışılık ve ahlakdışılık dünyasına ait kişiler mi?

İnternette nereye baksanız kadının poposunu ve memelerini sergileyen fotoğrafları, videoları; yani kadın sanki popodan ve memelerden oluşuyor. Kadın sanki yürüyen pavyon gibi birşey durumunda; akılıfikiri(aklı fikiri) poposunda, memelerinde, cinsiyetinde, cinselliğinde, ve bunları teşhir etmekte. Bizde de var böyle tuhaf tipler.

Açık ki genelde nefsin, özelde ise cinselliğin güdümündeki biri.

Dünyanın ve insanlığın bilim ve ahlak içindeki insanlara gereksinimi var; bilime ve ahlaka aykırı kimselere değil.

Ya bir de bu tipler kendilerini dini inançlı göstermiyorlar mı, sanmıyorlar mı; ortalıkta haç kolye takmış bir popo ve iki meme gibi dolaşmıyorlar mı; insan özelde Hıristiyanlık dini inançı adına, genelde ise dini inanç adına kahır oluyor; bilim ve ahlak demek olan din bunları zaten kapsamıyor da.

Yani kadının bilime ve ahlaka uygun çocuk yetiştiremeyeceği; bilime, ahlaka, insanlığa aykırı çocuk yetiştireceği açık. Dünyada yeterinden çok bilime, ahlaka, dine aykırı insan var zaten. Dünyanın, insanlığın bilim ve ahlak içinde insanlara gereksinimi var. Bu nedenle bence değil 5. çocuk, hiç çocuk sahibesi olmasa en iyisi idi.

Yani bu kadın 4 çocuk yapmış da o çocukların bilime, ahlaka, dine, insanlığa ne yararları olacak. Büyük olasılıkla açık ki bu tür şeylere karşı hayata yararları olur.

Yani, bu kadının kendisi bile gereksizken, 4-5 çocuğu da insanlık için kazanç olmaz büyük olasılıkla.

Dünyaya bilim ve ahlak değil popo ve meme gösteren bir kadın.

Yani bu tür insanlar neden çocuk yapıyorlar, anlamak zor çünkü insanlığın gereksiz insanlara değil bilim ve ahlak olarak örnek ve önder insanlara gereksinimi var.

Ve bu kadının bilimsel ve ahlakçı bir dünya ve insanlık için çocuk yapmayacağı açık.

Koca poposu ve koca memeleri var diye ne sanıyor ki kendini. Dünyanın, insanlığın vazgeçilmezi mi.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 7.4.20/01.21

(Soru tümcesi/cümlesi gibi görünen ancak gerçekte soru tümcesi olmayan tümcelerimde soru sormadığım için soru işareti kulanmadım.)


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020