ALEYNA TİLKİ DE HARCANMIŞ

Ahlaka aykırı moda içindeki ünlüleri de eleştirmek zorundayım çünkü hem onlar hem de akıldışı moda da, ahlakdışı moda da hem toplumun ahlakına zarar veriyor, kötülük ediyor hem de akıldışı modanın ve ahlakdışı modanın Türkiye'de yayılmasına ve egemenleşmesine neden oluyor; ve savım ki akıldışı modanın ya da ahlakdışı modanın olduğu ülkede eğitim, okullar, üniversiteler alimler, alimeler yetiştiremezler; bilimi meslek olan yapan ancak ruh olarak yoz kimseler ve magazin dünyası kişileri yetiştirirler.

Ülkemiz açısından Aleyna Tilki'nin durumu da bu konumdadır bence.

Savım ki akıldışı-ahlakdışı küresel ve derin bir merkez Türkiye'de de, öteki ülkelerde de astroloji, medyumluk, akıldışı-ahlakdışı moda, akıldışı-ahlakdışı turizım(turizm), akıldışı-ahlakdışı medya, akıldışı-ahlakdışı magazin, akıldışı-ahlakdışı mekanlar, akıldışı-ahlakdışı bilgisayar oyunu, akıldışı-ahlakdışı ünlüler, oyuncaklar, reklamlar; ve özellikle moda, yemek, güzellik, müzik ve sıpor(spor) üzerine kurulu akıldışı-ahlakdışı televizyon yarışmasıları akıldışılık ve ahlakdışılık yaymaya çalışmakta; ve kanımca Aleyna Tilki bu tuzağa farkında olmadan alet olmakta belli ki çünkü farkındasınız ki 16 yaşında ünlü olduğundan bu yana hep ahlaka aykırı giyimler, ahlaka aykırı giyimli/erotik kılipler(klipler), ahlaka aykırı/erotik fotoğraflar ile ortalıkta; İngiltere'de heykeli yapılmakta, Abd'ye gidipgelmekte falan; ve bolluk içinde olmasına karşın 'Harcandım' demiş. Neden Aleyna Tilki; çünkü belli ki Türkiye'de çocuklara ve gençlere yönelik ve ahlaka aykırı moda içinde, genç bir sanatçı ya da ünlü yok; var olanlar da çocuklara ve gençlere göre kartlaşmışlar yani çocuk ve genç alanı boş kalmış; düşüncem ki bir güç bu boşluğu Aleyna Tilki ile doldurmaya çalışmakta; bu da göstermekte ki o güç Türkiye'deki medyadaki yarışmaları izlemekte ve onlardan kendine uygun kimseleri seçmeye çalışmakta ki dikkat edilirse televizyondaki yarışmaların alayı yabancı kökenli; bilgi yarışmasıları da dahil olmak üzere; buradan belli ki o güçün(gücün) üç temel çalışma alanı var medyada: Müzik yarışması, yemek yarışması, sıpor yarışması, güzellik yarışması ve moda yarışması yani tuzağını bu beş yarışma türü üzerine odaklamış.

Aleyna Tilki ülkeye 'filozof, bilge' gibi tanımlarla tanıtılmaya, yutturulmaya çalışılan 10 yaşındaki, Atakan Kayalar isimli çocuk konusunda 'Bu çocuğu çok iyi anlıyorum ya. Onun yaşında benim de Fen Laboratuvarım vardı, ilaç yapıyordum. Okul bana yetmiyordu, okulda anlaşılamıyordum. Bir oda dolusu ansiklopedim vardı. Umarım anlaşılamadığın için popülarizme köle olarak atanıp harcanmazsın Atakan. Kristal çocuklar bi şekilde sesini duyurmak zorunda ama kendini korumalısın minik. Popülerlik çoğu zaman bilgini, zekanı, birikimini görünmez kılar. Ruh eşimsin, seninle tanışmak istiyorum' demiş. Buradan anlıyoruz ki Aleyna Tilki harcanmış yani bir lise öğrencisi bilimci olmak isterken erotik bir sözde sanatçı, erotik bir sözde ünlü yapılmış yani bunu kendi istememiş, 'yapılmış' çünkü durumu ortada ki çok ünlü ve çok zengin, bu genç yaşta yani var olan maddi durumu açısından 'harcanma' diye birşey sözkonusu değil yani demek ki bilimden, eğitimden uzaklaşmayı da, uzaklaştırılmayı da 'harcanmak' olarak düşünüyor. Peki onu bilimci olmaktan uzaklaştırıp kim harcamış olabilir; kendi cehaleti ve nefsi mi, pek moda takılan ve öğretmen olan annesi mi yoksa o akıldışı-ahlakdışı küresel ve derin merkez ya da onun uzantıları/ajanları mı? Yani düşünün ki bir öğretmen kadının kız çocuğu bilimci olmak istiyor ancak olamıyor ve erotik bir sözde sanatçı, erotik bir sözde ünlü oluyor, daha 16 yaşında; demek ki Türkiye'deki müzik, yemek, güzellik, moda ve sıpor konulu televizyon yarışmasılarını da, televizyon dışı dünyadaki bu tür yarışmaları da sorgulamak gerekiyor. Aleyna Tilki 16 yaşındaki o ilk kılibinde erotk giyimli olmak yerine erotik olmayan bir giyimle olsaydı olmaz mıydı, ona yani 16 yaşındaki bir kız çocuğuna bu erotik sunum içinde olmayı kimler dayattı?

Aleyna Tilki'nin 'Harcandım' demesi bunun başlangıçta farkında olmadığını ancak artık farkında olduğunu göstermekte.

Aleyna Tilki'nin Atakan Kayalar'a 'Ruh eşimsin, seninle tanışmak istiyorum' gibi akıldışı söz etmesi o akıldışı-ahlakdışı küresel ve derin merkezin küçük çocuklara da yönelmek istediği kuşkusu ya da sorusu yaratmakta; yani 20 yaşındaki bir yetişkin insan dişisinin 10 yaşındaki bir oğlan çocuğuna 'Ruh eşimsin' demesi ahlaka aykırı olmaktan önce akıldışı bir durum yani düşünün ki 50 yaşındaki bir yetişkin insan erkeği 10 yaşındaki bir kız çocuğuna 'Ruh eşimsin' dese ne olur, ortalık birbirine girer değil mi? Acaba o küresel güç çocukların Aleyna Tilki sevgisini kullanmak mı istiyor çünkü Aleyna Tilki'nin sosyal medyasında önemli sayıda çocuk hayran var. Türkiye'yi ve toplumu korumak zorundayız,  nedenle de her olasılığı ve her durumu incelemek gerekir.

Aleyna Tilki bilimden, bilimci olmaktan koparılmakla 'harcandığını' söylüyor; peki Aleyna Tilki Abd'ye üniversite okumak için gitmedi mi, üniversite okumaya Abd'ye gitmedi mi; yani eğer Abd'ye üniversite okumaya, üniversite okumaya Abd'ye gitmişse bilimden ve bilimci olmaktan kopmuş, koparılmış olmuyor değil mi? Yani ortada birçok çelişkili durum da, tuhaf durumda var.

Sözümona Abd'ye üniversite okumaya gitti ancak internete ilk düşen şey erotik fotoğrafları ve erotik danslı videoları; üniversite görüntüleri, bilimsel görüntüleri, eğitimsel görüntüleri, kültürel görüntüleri, beyinsel görüntüleri yerine. Peki ne oldu; Abd'de hangi üniversiteye başlamış? Ve Türkiye'de her konuda bunca paralı, özel üniversite varken neden Abd? Abd'de olup da Türkiye'de olmayan hangi üniversite var?

Olasılık ki farkında olmadan Aleyna Tilki ile Türkiye üzerinde oyunlar oynanmakta olabilir. Eğer böyle bir oyun varsa önerim ki Aleyna Tilki ahlaka uygun giyinsin, ahlaka aykırı giyinmesin ve erotik bir sunum içinde olmasın, öyle ki denize, bara, gecekulübüne, diskoteğe bile gitmesin, ve çocuklardan uzak dursun çünkü eğer böyle bir oyun varsa konu yalnızca kendisi değil Türkiye toplumu da.

Önerim ki hem Türkiye'nin, Türkiye toplumunun çıkarları, yararı açısından hem kendisinin yararı açısından; hem Aleyna Tilki'nin, 16 yaşındaki erotik kılibinden bugüne kadar durumu hem de televizyondaki müzik, yemek, moda, güzellik, sıpor konulu yarışmalar akıldışı-ahlakdışı küresel ve derin bir merkez açısından araştırılmalıdır.

Savım ki çağımızın en büyük kitle imha silahı akıldışı-ahlakdışı modadır; ve akıldışı-ahlakdışı, küresel ve derin bir merkez tüm dünyaya, tüm ülkelere astroloj, medyumluk, akıldışı-ahlakdışı moda, akıldışı-ahlakdışı turizım, akıldışı-ahlakdışı medya, akıldışı-ahlakdışı reklamlar, akıldışı-ahlakdışı yarışmalar, akıldışı-ahlakdışı bilgisayar oyunuları, akıldışı-ahlakdışı ünlüler gibi şeylerle akıldışılık, ahlakdışılık, çıplaklık, utanmazlık yaymaya alışmaktadır, ve bunun için de canlı temel araç olarak da yetişkin insan dişisini kullanmaktadır.

İnternette nereye baksanız Aleyna Tilki'nin erotik bir görünümü; internette hemen hemen hergün bir Aleyna Tilki haberi ve yanında Aleyna Tilki'nin erotik bir görüntüsü, 16 yaşından beri; bu hiç normal bir durum değil bence.

Aleyna Tilki harcanmışsa, bir de öteki çocuklar, Türkiye, Türkiye toplumu harcanmasın.

Bilinmeli ki çağımızda moda, müzik, sanat, dans, reklam, yarışma, turizım, siyaset, özel sektör, ünlülük, yemek ve sıpor dahil hiçbirşey masum değil artık.

Madem sen harcandın; başka çocukların, başka gençlerin harcanmasına izin verme, araç olma; ve 'Önce bilim ve ahlak' diyen Muhammed'in de, Atatürk'ün de dediği gibi bilime ve ahlaka sarıl.

Evet; bilimden ve ahlaktan ayrılmak da, koparılmak da harcanmaktır.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 22.2.20/05.36


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNCELEMEM Felsefe 05.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020