MHP'NİN ATATÜRK'E ALPARSLAN TÜRKEŞ'E TÜRKLÜĞE VE DİNE AYKIRI DURUMU SAVIM

Felsefe, bilim ve din siyasete de, özel sektöre yani vatanın ve milletin varlık hakkının kapitalistlere terk edilmesine de, emanet edilmesine de karşıdır çünkü hem siyaset cehalet, nefs ve hükümdarlık hevesi demektir, hem de nefs hem en büyük cehalettir, hem kötülüklerin hem nedeni, hem amaçıdır, ve nefs önce akıla ve mantığa, sonra da ahlak, vicdan gibi erdemlere zarar verir, kötülük eder.  


Bu nedenle ki Atatürk 'Hayatta en doğru yol gösterici ilimdir(bilimdir), benim sözlerimle bilimin sözleri çelişirse ilimi(bilimi) dinleyin, beni bile dinlemeyin' anlamında' dedi; Muhammed de Din ilimdir(bilimdir), ilim(bilim) olmadan din de olmaz; ve sultanlardan da, sultanlarla düşüpkalkan(düşüp kalkan) alimlerden de uzak durun çünkü sultanlarla düşüp kalkan alimler bile hırsızdan farksız olur' anlamında dedi. Yani, yalnızca Atatürk değil, Muhammed de sultanlara, sultanlığa, hükümdarlara, hükümdarlara karşıdır; yani yalnızca felsefe, bilim değil, din de sultanlara, sultanlığa, hükümdarlara, hükümdarlığa karşıdır yani insan Atatürkçü de olsa, Muhammedçi de olsa sonuç aynıdır yani bilimsel ve ahlakçı olmalıdır.  


Bu yazımda; siyasetin ne denli akıla, mantığa, ahlaka, vicdana, merhamete, tutarlılığa, medeniliğe, insanlığa aykırı olduğunu yani Atatürk'ün de, Muhammed'in de ne denli haklı olduğunu göreceksiniz.  


Kendine Milliyetçi' diyen bir siyasi parti yani siyaset var. Milliyetçi' dediği de Türk milliyetçisi. Bu siyasi parti kendine bir de Müslüman ya da dinli diyor; bir de Mhp yani Milliyetçi hareket partisi diyor. Mhp ne? Alparslan Türkeş'in kurduğu bir siyasi parti? Alparslan Türkeş kim; Dokuz ışık'ın lideri, önderi. Dokuz ışık ne; Milliyetçilik, Ülkücülük, Ahlakçılık, İlimcilik, Toplumculuk, Köycülük, Hürriyetçilik ve Şahsiyetçilik, Gelişmecilik ve Halkçılık, Endüstricilik ve Teknikçilik.  


Bakın; Dokuz ışık yani Alparslan Türkeş de 'İlimcilik(Bilimcilik)' ve 'Ahlakçılık' diyor; Muhammed, ve Atatürk gibi.  


Mhp ne yapıyor; Akp ile işbirliği yapıyor. Akp ne; Osmanlı hanedanlığı'cı; zina, eşcinsel evlilik, sıtriptiz(striptiz) kulübü, bikini/mayo yani sütyen-külot pılaj(plaj)-havuz; bay-bayan karışık masaj salonuları; toplumsal alanlarda ahlakdışı moda gibi ahlaka da, dine de aykırı şeylere serbestlik sağlayan bir siyasi parti. Akp başka ne; öz bebek kardeşlerini, öz çocuk kardeşlerini, öz annelerini, öz babalarını bile öldürtmekten çekinmemiş Osmanlı hanedanlığı'nı ve sultanlarını kendine baştaçı, önder, lider, övünç, onur, gurur edinmiş bir siyasi parti. Akp başka ne; özelleştirme adı altında vatanın, milletin, kamunun, devletin fabrikalarını, madenlerini, ekonomi kaynaklarını, servetini kapitalistlere yani sömürgenlere satan bir siyasi parti. Akp başka ne; 'Türkçe ile felsefe ve bilim olmaz, Türkçe terk edilmeli' diyen bir siyasi parti. Akp başka ne; 'Önce bilim ve ahlak' diyen, bu vatanı ve milleti sömürgeci-faşist devletlerin askeri işgalinden kurtarmış Atatürk'e, Kurtuluş savaşı'na, Lozan anlaşması'na karşı bir yoz dünya türü.  


Mhp başkanı Devlet Bahçeli kim? Düşmanı olduğu, hakaret ettiği; 'Her türlü milliyetçlik ayaklarımın altındadır' diyen, milliyetçiliğe 'Kafatasçılık' diyen, böylece Atatürk milliyetçiliği'ni de ayakları altına alan Akp'ye şimdi destek olan, dostluk yapan biri; peki hani nerede, Dokuz ışık'ın 'Şahsiyetçilik'i?  


Yani ortada ki Devlet Bahçeli'li Mhp Atatürk'e de, Alparslan Türkeş'e de, Türklüğe de, dine de aykırı durumda; Osmanlı hanedanlığı'cı, Atatürk düşmanı, Dokuz ışık'a karşıt durumlu, ve ''Din ilimdir(bilimdir), ahlaktır, vicdandır, merhamettir, tarafsızlıktır, dürüstlüktür, medeniliktir, nefssizliktir' diyen Din hadisleri'nin tanımladığı doğru dine göre.  


'Türk' nedir? 'Önce ahlak, vicdan ve merhamet' demektir. Peki nerede kaldı 'Ahlak, vicdan, merhamet'; ülkede ahlakdışılık serbestlik hakkı edinmişken; bebekleri ve çocukları bile öldürten bir hanedanlığı baştaçı etmişken? Hani nerede kaldı Dokuz ışık, ve Alparslan Türkeş?  


Yani; öz bebek kardeşlerini, öz çocuk kardeşlerini, öz annelerini, öz babalarını bile öldürtmekten çekinmemiş, bilime, Türklüğe ve dine aykırı Osmanlı hanedanlığı'nın yanında yeralacaksın(yer alacaksın); zinaya, eşcinsel evliliğe, sütyen-külot çıplaklığa bile serbestlik veren bir siyasi partinin yanında yer alacaksın, sonra da milliyetçilikten, Türklükten ve dinden söz edeceksin öyle mi?  


Görülmekte ki Alparslan Türkeş'li ya da Dokuz ışık'lı Mhp Mersin'e giderken, Devlet Bahçeli Mhp tersine gitmektedir. Ve görülmekte ki Devlet Bahçeli'li Mhp'nin yalnızca Atatürk ve Türkiye cumhuriyeti devleti ile değil Muhammed, İslamiyet, Müslümanlık, din, dinlilik, ve Türklük ile de arasında dağlar kadar fark ve zıtlık bulunmaktadır.  


Alparslan Türkeş; Atatürk ve Türkiye cumhuriyeti düşmanı mı idi? Hayır.  


Sonra da yok bu parti, yok şu parti, yok o parti, çözüm bekliyorsunuz. Gerçekte tüm siyasi partiler aynı kuşun tüyü yani tümü de cehalette, bilimdışılıkta ve dine aykırılıkta birleşmiş durumda; bu nedenle ki siyasi partiler de, siyaset de asla çözüm olamaz; Türkiye'ye de, tüm dünyaya da tek çözüm, Muhammed'in de, Atatürk'ün de dediği gibi yalnızca ve yalnızca ''Bilim ve ahlak'tır.


Öyle ise; yalnızca Türkiye, Türkiyeliler değil, tüm insanlık, tüm dünya bilimde ve ahlakta birleşmelidir yoksa mantıksızlıkta ve tutarsızlık da birleşilmiş olunur ki bunun da sonu ancak ya savaşlara ya da Abd'de ve Ab'de olduğu gibi ahlaksızlığa, ve ahlaksızlığın mutlak egemenliğine gider.  


Türkiye için de, tüm insanlık için de en büyük hazine, dini tanımlayan Din hadisileri'nin tanımladığı dindir ya da kısaca, özetle ''Bilim ve ahlak'tır. Bilimde ve ahlak da birleşilmelidir; bilime ve ahlaka aykırı olan herşeye de karşı olunmalıdır yoksa ne Atatürkçü olabilirsiniz, ne de Muhammedçi; olsanız olsanız ancak fasafiso siyasetçi olursunuz.  


Türkiye'ye de, dünyaya da lider, önder ya da siyaset değil; Din hadisileri gerekli. Din hadisileri yoksa her ülke, her toplum 10 şiddetinde deprem yapabilecek fay hattı üzerine yapılı ev gibi olur; ya savaş kapar ya ahlaksızlık ya salgın hastalıklar.   Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız, hiçbir dinden olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 21.7.20/09.54


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AHLAKSIZLIK (ŞİİR) Şiir 14.05.2021
DİNSİZ AŞK İSTEME (ŞARKI SÖZÜ) Şiir 13.05.2021
TÜRKİYE'NİN VE DÜNYANIN RABİA İŞARETİ YERİNE HAMSE İŞARETİNE GEREKSİNİMİ VAR SAVIM Felsefe 12.05.2021
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020