VICTORIA BONYA YA DA MODANIN AKIL-RUH SAĞLIĞINA VE İNSANLIĞA KÖTÜLÜĞÜ

'Ahlak bacak arasında olmaz' demek açıkça bir geri zekalılık ya da düşük zekalılıktır çünkü ahlak bacak arasında da olmalıdır, cepte de olmalıdır, işte de olmalıdır, evlilikte de olmalıdır, arkadaşlıkta da olmalıdır, mutlulukta da olmalıdır, ekonomide de olmalıdır, ülke yönetiminde de olmalıdır, sanatta da olmalıdır, demokraside de olmalıdır yani insan olan heryerde olmalıdır. Ve gerçek ki ahlak ahlaka uygun giyimle başlar öncelikle yani hem ahlakdışı giyinip hem de ahlaklı olunamaz ki ahlakdışı giyim de zaten 'bacak arasına hizmet, sunum, arz' demektir.

Dünyanın ya da insanlığın sorunu insan sayısının fazla olması değil ahlaksızlıktır yani bilimsel ruha sahip olmamaktır çünkü bilime, bilimsel olmaya, mantıklı olmaya, insan olmaya ahlak da dahildir çünkü ahlak zekanın, akılın, mantığın, beyinin, ruhun, insanın ve insanca hayatın en üst aşamasıdır; ve vatanları, toplumları, ülkeleri sömürmek olan özel sektör biçimi de; toplumları, ülkeleri Muhammed'in ve Atatürk'ün de dediği gibi bilim ve ahlak yerine bunların karşıtı olan siyaset ile yönetmek biçimi de, ahlakdışı moda da, ahlakdışı turizım da bu nedenle ahlaksızlıktır.

Yani bir ülkede sorun varsa bilinmeli ki orada önce ahlaksızlık vardır. Bu nedenle ki Muhammed de, Atatürk de 'Önce bilim ve ahlak' dedi çünkü ahlak yoksa bilim de ahlaksızlığa, insanlıkdışılığa, utanmazlığa, vicdansızlığa, barbarlığa, sömürüye hizmet eder.

Modacı diye, manken diye, moda diye, ahlakdışı giyiniyorlar, utanması yok diye kendisini zeki, akıllı, lider, önder sanan tuhaf, akıldışı, ahlakdışı bir kütle yükselmekte dünyada oysa insanı alim, alime yapan şey moda değil felsefe, bilim ve ahlaktır.

Savım ki genelde ahlaksızlık, utanmazlık, edebsizlik; özelde ise akıldışı-ahlakdışı moda, daha özelde ise çıplaklık nitel zekayı, nitel akılı, nitel mantığı önler; beyini ve ruhu aptallaştırır, ve sonunda da yalnızca akıl-ruh sağlığından değil insanlıktan da uzaklaştırır, yoksunlaştırır; bu nedenle ki akıldışı-ahlakdışı moda yasaklanmalıdır.

Bu savıma bir kanıt da, ortalıkda ahlakdışı giyimlerle, adeta yarıçıplak dolaşan, manken diye kendini bir halt sanan, içi bağırsak-bok-iğrenç şeyler dolu bedenini moda giyiniyor ve makyaj yapıyor diye güzel sanan, kendinibeğenmiş(kendini beğenmiş), geçimini moda diye bedenini, cinselliğini sergileyip sağlayan, Rus manken ünlüsü Victoria Bonya'da geldi. Ahlaka ve nitel ruha aykırı bu yetişkin insan dişisi demiş ki 'Üzgünüm ama bunu paylaşmak zorundayım. Hepimizin iyiliği için. Gezegenimiz mahvoldu. Ben, gezegeni kaybetmektense insanlığın yarısını kaybetmeyi tercih ederim. Bir bütün olarak insanoğlu, çevresindeki herşeyi yiyerek yok eden bir çekirgeden farksız hale geldi. Son 50 yıl içerisinde, gezegenimizi daha önce hiçbir neslin yapmadığı kadar öldürdük. Corona virüsü belki bizi biraz sarsar ve kendimize geliriz.'.

Kendine gelmek istiyorsan insanların ölmesini isteme; git, dini tanımlayan, 'Din bilimdir, ahlaktır, vicdandır, merhamettir, medeniliktir, nefssizliktir' diyen Din hadisileri'ni öğren; ve ortalıkta çıplak ya da ahlaka aykırı dolaşacak kadar kendindengeçme(kendinden geçme). Yani sanki kendisi kendinegelmiş de sorun dünyadaki insanların yarısında.

Sav ki Rus mafyası dünyanın en vahşi, en vicdansız mafyasıdır; bu sav doğru ise bu bayanın halinin de normal olması anlaşılır birşeydir; yani bir de 'Kadınlar çiçektir, melektir' falan filan derler; anlaşılmakta ki akıldışı-ahlakdışı moda onları bile bozmakta, insanlıkdışılığa doğru itmekte. Bu nedenle ki yeni doğmuş bebeğini çamaşır makinasına koyup, makinayı çalıştırıp öldüren Rus kadına da; 4 aylık bebeğini 14. kattan atıp öldüren Rus mankene de; 'Corona herkese kontrollü bulaşmalı' diyen Rus kökenli İngiltere başbakanı Boris Johnson'a da şaşırmamak; gerekir; belli ki bunlar genelde kitap okumayı sevmeyen, özelde ise Dostoyevski okumamış Ruslar. Bu durumda; işçi-köylü emekçi Sovyetler birliği'ni yıkanların kimler olduğu ya da kimler için yıkıldığıdı da açık.

Hep derim; Rusya, Çin, İran gibi zorbalık, zalimlik, barbarlık dünyası ülkelerle dost olacağına git Abd ile, Abd ile dost ol; Amerika ve Avrupa ahlaksızdır ancak hiçdeğilse biraz demokrasicidir, medenidir, bilimseldir. Bakın Abd'nin, Avrupa'nın ahlakdışı ünlülerinden bile böyle insanlıkdışı bir istekte, arzuda bulunan henüz çıkmadı; bu kadın unutmamalı ki Sovyet devrimi kendisi gibileri öldürmüşdü, 'gereksiz' ya da 'asalak' görüp.

Gerçekte bu yetişkin insan dişisi ve benzeri insanlar önce şunu anlamalı: Dünyayı bir çekirge gibi yiyenler insanlar değil kapitalistler ve akıldışı-ahlakdışı ünlülerdir; bunlar en başta, insan ve insanlık için en, ilk önemli olan ahlakı yiyip bitirmekteler.

Çözüm insanlığın yarısını ya da birazını yitirmekte değil; çözüm bu tür bayanların ve bu tür bayların anlayamadıkları şey olan 'Bilim ve ahlak'tır.

Ancak ortalıkta yarıçıplak ya da cinsel sunumlu giysilerle yani yetişkin insan dişisini yetişkin insan erkeğine köle yapan akıldışı-ahlakdışı moda ile dolaşan bu bayana şu konuda hak veriyorum: Eğer Corona öldürecekse insanların yarısını değil; ahlakdışı, ahlak-edeb-utanmak tanımayan; toplumlara yanlış-kötü-çirkin-zararlı örnek olan, kendilerini dev ve seyyar bir vagina haline getirmiş olan; işleri güçleri medyaya popolarını, bacaklarını, memelerini, cinselliklerini, cinsiyetlerini, çıplak bedenlerini göstermek olan; ahlakdışı, sözde ünlüleri öldürmeli ki dünyanın ve insanlığın en önemli gereksinimi olan şey yani ahlak yani akıl-ruh sağlığı sonsuza kadar sürebilsin; ve bir garibanın aylık masrafı ile o ahlakdışı ünlülerin aylık masrafları arasında dağlar kadar fark var, böylelerinin bir aylık geliri ile binlerce gariban bir ay geçinebilir, dünyaya kim yük oluyor görsün; ekonomiler ahlakdışı ünlüler için değil ahlaklı insanlar için üretim yapmalıdır.

Ahlakdışı modaya hizmet ahlaksızlığa hizmettir; ahlaksızlığa hizmet akıldışılığa hizmettir; akıldışılığa hizmet bilimdışılığa hizmettir; bilimdışılığa hizmet insanlığın hem sorunlarının çözümlenmesini önlemektir hem de insanlığın önüne gereksiz, yeni sorunlar çıkarmaktır; çünkü ahlak zekanın, akılın, mantığın, beyinin, ruhun, akıl-ruh sağlığının en üst halidir yani insanlığa en büyük kötülük ahlaksızlıkla yapılmaktadır ki özel sektör denilen kapitalistlerin de toplumların, insanların vatanlarını ve emeklerini sömürmeleri de ahlaksızlıktır, ve moda sektörü da özel sektördür yani ahlakdışılıktan para kazanıp, ekmekyiyip(ekmek yiyip) insanları suçlamak ya da insanlığa akıl hocasılığı yapmak mantıksız bir haldir.

Gerçek ki dünyada; insanca yaşamak isteyen her insan için yer vardır.

Evet bu durum akıldışı-ahlakdışı modanın insan için de, ülkeler için de, insanlık için de ne büyük bir düşman olduğunun bir başka kanıtıdır. Bu nedenle savım ki 21. yüzyılda her suçun arkasında ya siyaset vardır ya moda; öyle ki akıldışı-ahlakdışı moda ile zina, fuhuş, eşcinsellik, uyuşturucu yakın dostlardır, yakın komşulardır, aile dostlarıdır çünkü hadisin de dediği gibi utanmazlık, ahlaksızlık herşeyi yaptırabilir.

Victoria Bonya 'gereksiz' insanlar arıyorsa moda dünyasına, siyasete, özel sektöre, kendisine, kendi gibilere ve zalim insan kitlesinin içine bakmalıdır çünkü ahlaka uyan hiçbir insan gereksiz değildir dünyaya ve insanlığa.

Yazık ki o gariban emekçiler böyle ahlakdışı zavallılar için de üretmek zorunda kalıyorlar.

Evet; bu zavallı kadını da örnek gösterip modaya 'Oha, çüş, kendine gel, insan var, aile var, çocuk var' gibi şeyler demenin zamanı artık.

Hep derim; idam cezası isteyenleri idam edin idamlık suç işleyecek olan kalmaz çünkü sorunları çıkaranlar vahşi, barbar, insanlıkdışı şeyler isteyenlerdir öncelikle.

Evet; 'İnsanların yarısı ölsün' diyenler ölürlerse istekleri gerçeklemiş olur ve insanların yarısı ölmüş olur!

Yani gerçek ki 'Modadan akıl, erdem çıkmaz' çünkü akıla ahlaka uymak da dahildir.

Bir de bayan olacak; 'Dünya, insanlıksal bilimsel ve ahlakçı olmalı' demiyor da 'İnsanların yarısı ölsün' diyor; ve açık ki o 'yarısı'na, çok gerekli ya, kendisi dahil değil!


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 19.3.20/00.59


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020