EY SÖZCÜ NICKI MINAJ'IN SERVETİNE DE ADINI YAZDIRDIĞI AHLAKSIZLIK TARİHİNE DE TÜKÜREYİM

Modanın ya da akıldışı-ahlakdışı hayatın kölesi olmuş ülkeler doğru ülke değildir; modanın ya da akıldışı-ahlakdışı hayatın kölesi olmuş toplumlar doğru toplum değildir; modanın ya da akıldışı-ahlakdışı hayatın kölesi olmuş medya doğru medya değildir; modanın ya da akıldışı-ahlakdışı hayatın kölesi olmuş eğitim doğru eğitim değildir; modanın ya da akıldışı-ahlakdışı hayatın kölesi olmuş sanatçılık doğru sanatçılık değildir; modanın ya da akıldışı-ahlakdışı hayatın kölesi olmuş demokrasi doğru demokrasi değildir; modanın ya da akıldışı-ahlakdışı hayatın kölesi olmuş laiklik doğru laiklik değildir; modanın ya da akıldışı-ahlakdışı hayatın kölesi olmuş özgürlük doğru özgürlük değildir; modanın ya da akıldışı-ahlakdışı hayatın kölesi olmuş hukuk doğru hukuk değildir; modanın ya da akıldışı-ahlakdışı hayatın kölesi olmuş devlet doğru devlet değildir; modanın ya da akıldışı-ahlakdışı hayatın kölesi olmuş insan doğru insan değildir çünkü moda cehalet ve nefs üzerine kuruludur, akıldışı-ahlakdışı moda ise iyice kötülük üzerine kuruludur, öyle ki delilik ya da çıldırmışlık üzerine kuruludur oysa toplumlara, devletlere, insanlara Muhammed'in de, Atatürk'ün de dediği gibi gerekli olan ilk şeyler 'Bilim ve ahlak'tır yani akıldışı-ahlakdışı moda yalnızca ahlakı değil akıl-ruh sağlığını da yok etmektedir ki bir ülke, devlet, toplum, vatan, çocuklar ve gençler için bu durum en büyük tehditlerden biri olur.

Tuhaf, ayıp ve acı birşey ki Abd'de hangi ünlü kıçını ya da memelerini ya da bedenini açmışsa Türkiye'deki nefs kölesi yoz medyada hemen görmek olanaklı.

Nefs hem en büyük cehalettir hem de en büyük suçludur çünkü nefs önce akılı, sonra ahlakı yok eder, ve kötülüklerin hem nedeni hem amaçıdır(amacıdır).

Ahlak da önce ahlaka uygun giyimle başlar; ve savım ki ahlak zekanın, akılın, mantığın, beyinin, ruhun, felsefenin, bilimin, dinin, demokrasinin, laikliğin, medeniyetin, medeniliğin, insanın, insanlığın, dünyanın en üst aşamasıdır, en üst evrimidir yani ahlakı dışlamak bunları da dışlamaktır.

Savım ki akıldışı modanın ya da ahlakdışı modanın serbest olduğu ülkede eğitim etkisizleşir, anlamsızlaşır, özsüzleşir, erdemsizleşir, yozlaşır, çürür, kokuşur; ve gerçeklere, doğrulara, insanlığa hizmet eder duruma değil yanlış ve kötülüğe hizmet eder hale gelir. Medyanın da, siyasetin de, sanatın da, modanın da, devletin de, toplumun da bunu anlaması gerekir artık yani bu işler Laylaylom ile olmaz, 'İsteyen istediğini yapsın' ile olmaz. Tarih köstebek gibidir de, siz görmeseniz de biryerleri sürekli kazar yani bilme ve ahlaka aykırı ise mutluluğunuz akıllıca bir mutluluk değildir, kafayıbulmuşluk(kafayı bulmuşluk) benzeri birşeydir.

Felsefe, bilim ve 'Din bilim ve ahlaktır; bilim ve ahlak yoksa din de yoktur' hadisi açısından ve Atatürk'ün 'Önce bilim ve ahlak' sözü açısından sanatın da, ünlülüğün de, medyanın da, toplumun da, ülkenin de çivisi çıkmış durumdadır. Öyle ki Amerikan akıldışı-ahlakdışı modası ve Amerikan akıldışı-ahlakdışı hayatı ne istiyorsa demokrasi, laiklik, özgürlük ve hukuk haline getirilmektedir; bu nedenle ki zina, eşcinsel evlilik, ortalıkta sütyen-külot dolaşmak gibi; bilimselliğe ve dine aykırı şeyler yasal hale gelmiştir. Yani bir Amerikalı ünlü ne giymişse ülkemizde serbest, yasal, hukuka uygun olmaktadır yani toplumun ve ülkenin vicdani red hakkı, bilimsel red hakkı ve ahlaki red hakkı törpülenmiştir; akıldışılık, bilimdışılık ve ahlakdışılık ise dibine kadar serbest bırakılmıştır. Açık ki bu durum ne Türkiye'dir, ne Atatürk'tür, ne Muhammed'tir, ne bilimdir, ne dindir; bu durum olsa olsa Amerika'yı taklit etmektir, Amerika'ya kölelik hevesidir.

Savım ki rap müziği berduşluk, serserilik, cehalet, yozluk müziğidir. Yani akıl-ruh sağlığı ya da kişiliği yerinde olanlar bu müzik türünden uzak dururlar çünkü müzik herşeyden önce ruh iken bu müzik türü bedene kölelik kültürüdür yani medenilik müziği değil ilkellik müziğidir; bu nedenle ki kamuda, örnek ki kamu kurumlarının ve kuruluşlarının tanıtımları için bu müzik türünün kullanılmasını bilim adına da, din adına da anlamak zor, onaylamak ise olanaksız.

Chp başkanının 'Türk basınının amiral gemisi' dediği sözcü gazetesi tuhaf bir gazete; ve açık ki Chp başkanı Türklüğü de, Türk basınını yanlış denizlerde aramakta.

Neden?

Çünkü Sözcü gazetesinin internet sitesinde başta Amerika'nın ahlakdışı sözde ünlüleri olmak üzere ahlakdışı ünlüler hem haber yapılmakta hem de onurlandırıcı, övücü, baştaçı edici, gündem yapıcı, topluma tanıtıcı, topluma öğretici ve ahlaka aykırı fotoğraflarla haber yapılmakta; öyle ki o fotoğraflar bundan 30 yıl önce müstehcen bile sayılırlardı.

Nicki Minaj diye; ahlakdışı giyimli bir yetişkin insan dişisi, rapçi, sözde sanatçı, sözde ünlü biri varmış; haberim bile yoktu; Sözcü sayesinde görmüş, öğrenmiş oldum.

Sözcü'nün bu yoz kadın hakkındaki yazısı şöyle: 'SERVETİYLE ADINI TARİHE YAZDIRDI- Nicki Minaj, 100 milyon dolarlık servetiyle en zengin rapçi oldu. Nicki Minaj, en zengin kadın rapçi olarak tarih yazdı ve net servetinin 100 Milyon doların üzerinde olduğu açıklandı. Dünyaca ünlü rapçi Nicki Minaj, 100 milyon doların üzerindeki serveti ile en zengin ilk kadın rapçi oldu. Uzun yıllardır müzik piyasasının içinde olan Minaj, konu ile ilgili henüz bir yorum yapmasa da, haber, ünlü rapçinin plak şirketi Young Money tarafından onaylandı. Şirket, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Nicki Minaj, 100 milyon dolarlık net servetiyle, tarihteki ilk kadın rapçi oldu, dedİ.'.

Övündüğü şeye bakın.

Yazıya bu yoz kadının iki de fotoğrafı koyulmuş; ikisi de erotik, akıldışı, ahlakdışı, cinsel sunumlu, cinsel tahrikli ve insanlık adına utanç verici; sanırsınız kadın müzikçi değil pornocu ya da seks filımcısı(filmcisi) falan.

Bu tür haberler özellikle çocuklar ve gençler başta olmak üzere toplum üzerinde olumsuz, yanlış, kötü ve zararlı etki bırakır. Şöyle ki çocuklar ve gençler okuyup alim, alime olmak yerine paraya, maddiyata, maddi zenginliğe ve ünlü olmaya yönelebilirler; anneler ve babalar da para ve ün için çocuklarını buna yönlendirebilirler.

Türk basınının amiral gemisi imiş, pöh. Bu hali ile o olsa olsa ahlakdışılık, kötülük, yozluk, kokuşmuşluk ünlülerinin amiral gemisi olabilir ancak çünkü Türk demek önce 'Ahlak' demektir, ve ahlak yoksa eğitim bile insani olmaktan çıkar ki unutulmamalı ki faşist, insanlıkdışı, hayvan Nazi Almanyası'nda da eğitim vardı.

Önce ahlak; sonra bilim, sonra eğitim ve özgürlük.

Evet Sözcü; Nicki Minaj'ın servetine de, adını yazdırdığı akıldışı-ahlakdışı-insanlıkdışı tarih türüne de tüküreyim.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 19.3.20/00.53


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020