RIHANNA GİBİLERDEN BAĞIŞ ALMAK AHLAK VE ADINA ONURSUZLUKTUR ALÇAKLIKTIR SAVIM

Ülkemizde de, dünyada da 'Dini, ahlakı, insanlığı para ile sağlayabileceğini sanan; ünsüz kişilerden başka bir de aynı şeyi düşünün ünlü kişiler de var.

Onlar sanıyorlar ki ortalıkta ahlaka, dine, akıla aykırı moda, giysiler, haller ile dolaşıp para ile ahlakı, dini, insanlığı satın alabilirler çünkü onların alayı dini inançlı olduklarını belirten kimseler. Yani ahlaka aykırılık, çıplaklık, ortalıkta sütyen-külot dolaşmak, utanmazlık ne zamandır dine ile dost oldu acaba? Anlaşılıyor ki akıl altı hayatın dine yaklaşımı da demokrasiye, laikliğe ve özgürlüğe olduğu gibi gerçeğe, doğruya aykırı bir durumda.

Rihanna yoksul ülkelere corona test kiti sağlanması için 5 milyon Dolar(dolar) bağışlamış.

Abd'de de Türkiye'deki gibi, yapılan yardımlar-bağışlar vergiden düşülüyorsa zaten kurnazlık kapsamına girme eğilimi ya da olasılığı içindeki bu durum açık.

Ancak ben konunun ahlaki yani insani yönüne değineceğim.

Rihanna kimdir?

Akıldışı, ahlakdışı; ahlak, edeb, utanmak bilmeyen, kendini sanatçı sanan, yoz bir müzik 'sanatçı'sıdır. Akıla, mantığa öylesine aykırıdır ki hem ahlaka, dine aykırı giyimlerle ortalıkta dolaşır, medyaya görüntüler verir hem de boyununda haç kolye taşır. Ben henüz Bible'ın(İncil'in) neresinde 'Çıplaklık, ahlaka aykırılık, utanmazlık Hıristiyanlık(Hristiyanlık) ile uyumludur' yazıyor, bulamadım; din ile zaten uyumlu değil de, kaldı ki Hıristiyanlık zaten din değil dini inançtır, yani 'Bilime ve ahlaka göre değil kafana, cehalete ve nefse göre takıl'dır.

İnternet onun da ahlaka aykırı fotoğrafları ve videoları ile dolu.

'Bir çocuk daha doğurmak istiyorum' demiş. Bence bir tane bile doğurmamalı çünkü o ahlaka uygun çocuk yetiştiremez; o önce kendini ahlaka göre yetiştirmeli.

Ahlaklı ya da dinli insanların ahlakdışı ya da dine aykırı insanlardan yardım, bağış gibi şeyler almaları ahlaka da, dine de aykırıdır; ahlak açısından da, din açısından da onursuzluktur, alçaklıktır, alçalmaktır, utanmazlıktır.

Bu nedenle ben Rihanna gibilerden, aç kalınsa bile yardım, bağış gibi şeyler alınmamasından yanayım. Bu nedenle de Afrikalıların Rihanna gibilerin iyiliklerinden uzak durmaları gerektiğini öneriyorum çünkü yoksa asla ahlaktan, dinden, onurluluktan söz etmek özelliği de olamazlar.

Jesus'un(İsa'nın) bir zenginin davetinde bir yoksul fahişenin verdiği, değersiz metalden yapılı yüzük gibi birşeyi, zenginin verdiği değerli şeylerden üstün görmesi,, tutması fahişeliği, ahlaka aykırılığı, utanmazlığı onurlandırmak, haklı saymak, önermek, baştaçı etmek için değildir ki o fahişe de zaten fahişeliği bıraktı, Jesus ile tanıştıktan sonra yani Hıristiyanlar ya da Hıristiyan geçinenler Bible'ın o bölümünü okuyup ahlaka aykırılıkla Hıristiyanlığı da, dini de birleştirmeye kalkmasınlar. Öteyandan; Jesus'un; zengin adamın hediyesini önemsemesi zenginlerin yardımlarının, bağışlarının, iyiliklerinin önemsenmemesi gerektiğini de anlatır; yani hem Rihanna gibi ahlakdışılıkta, utanmazlıkta, çıplaklıkta, ahlaka aykırı giyimde, dine aykırılıkta ısrar edenlerden hem de Rihanna gibi zenginlerden yardım, bağış almak dine aykırıdır; Rihanna gibiler de bunu böyle bilsin, böyle anlasın.

Yani hiçkimse hem ortalıkta sütyen-külot gezip, ahlaka aykırı giyimle gezip, ahlaka aykırı yaşayıp hem de yoksullara para verdi, yardım yaptı, bağış yaptı diye ahlak, din, insanlık, bilim, akıl, mantık, ve akıl-ruh sağlığı önünde aklayamaz.

Yani neredeyse genelev sahipleri bile yoksullara bağış yapıp; hastahane, okul yaptırıp kendilerini aklayacaklar.

Para ile ahlak, din, insanlık, önderlik, liderlik, egemenlik, doğru örneklik olmaz.

Rihanna gibilerden gelecek olan yardım, bağış, iyilik gelmez olsun daha iyi.

Paranın, ahlakdışılığın, bilimdışılığın, kokuşmuşluğun, rezilliğin, kepazeliğin, utanmazlığın, cinselliğin, akıldışı-ahlakdışı modanın egemenliğine, mutluluğuna ve ünlülüğüne hayır. 'Önce bilim(ilim) ve ahlak' diyen Muhammed'in de, Atatürk'ün de dediği gibi 'Önce bilim ve ahlak'.

İnsanlığa en büyük iyilik; Muhammed'in ve Atatürk'ün de dediği gibi 'Bilim ve ahlak'tır.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 4.4.20/00.41