MODA TURİZM VE ÜNLÜLER ÇOCUKLARI DA BOZUYOR

Açık ki genelev ile moda ve turizım(turizm) arasında yalnızca bir tık fark var; genelevlerde de fahişeler sütyen-külot bulunuyorlar; bikini, mayo da zaten sütyen-külot, ve sütyen-külot olarak, bay, bayan herkesin içinde bulunmak.

İşin içinde bir de çocuklar var. Ortalıkta külotla dolaşan; ortalıkta sütyen-külotla dolaşan, demokrasiye ve laikliğe göre 'yarıçıplak', ahlaka ve dine göre ise 'çıplak' olarak yer alınılan pılajlarda(plajlarda), otel havuzularında, site havuzularında yetişkinlerle birlikte çocuklar da var.

Pılajlarda(Plajlarda), otel havuzularında, site havuzularında bikinili, mayolu ünlülerle birlikte çocukları da var, yarıçıplak bayların ve sütyen-külot bayanlar ile birlikte; bikinili, mayolu sözde ünlü kız çocuğuna da bikini, mayo giydirmiş, bay-bayan çıplak kitlenin içinde.

Genelevlere hiçdeğilse çocuklar alınmıyor.

Toplumsal alanlarda; adına mini şort denilen külot, öyle ki poponun yarısı çıplak olarak dışarıda; mini etek, tayt pantolon. Toplumsal alanlarda da çocuklar var.

Üstelik moda sitesileri çocukları da ahlaka aykırı moda için manken olarak kullanmakta.

Buna moda ve turizım deniliyor.

Ünlüler var. Ahlaka aykırı ya da dine aykırı giysilerle yani 'Giyinme ürünü' değil de 'Çıplaklık ürünü' araçlarla medyaya çıkan; çocuklar onları internette dei televizyonda da görebiliyorlar. Bu ünlüler varsa, kendi çocuklarını da bozuyorlar.

Ülkemizde; ahlaka uygun kaç ünlü var? Dünyada, ahlaka uygun kaç ünlü var? Moda çıplaklığı ve turizım çıplaklığı; moda ahlaksızlığı ve turizım ahlaksızlığı; ünsüzünden, ünlüsüne; okumamışından okumuşuna kadar, ahtapot gibi sarmakta tüm dünyayı; sanki çıplaklık, ahlaksızlık insanlığın, dünyanın yeni dini inançı.

Oysa; Muhammed de, Atatürk de 'Önce ilim(bilim) ve ahlak' dedi; bunun anlamını bilen var mı? Ey Muhammed'e sırtdönenler, Atatürk'e de neden sırtdönüyorsunuz; ey Atatürk'e sırtdönenler, Muhammed'e de neden sırtdönüyorsunuz; kuşkusuz ki sizler gerçekte kendine en büyük cehalet, ve kötülüklerin hem nednei hem amaçı(amacı) olan, ve önce akılı, sonra da ahlakı yok eden nefsi önder edinenlerdensiniz; öyle ise nedir bu çağdaşlık, medenilik, uygarlık, bilimsellik, üstünlük ya da din, iman havaları? Gerçek ki sizin tek amaçınız nefstir.

Gerçek ki bilim ve ahlak ile yönetilmeyen ülkede doğru devlet de, doğru toplum da yoktur. Yoksa Muhammed, ve Atatürk yanılıyor da siz mi doğru biliyorsunuz; insanlığa ne yararınız olmuşki(olmuş ki)?

Üniversite diplomasılarına bakmayın, üniversite dünyası da üniversite olmaktan çıktı artık tıpkı demokrasinin demokrasi, laikliğin laiklik, sanatın sanat, ekonominin ekonomi, devletlerin devlet olmaktan, dini inançlıların dini inançlı olmaktan çıkmaları gibi; ünlülere de, sizden oy isteyenlere de sorun: Akıl, mantık, felsefe, bilim, ahlak ve din ile ilgin ne kadar?

Evrensel dil müzik değil artık; evrensel dil ahlaksızlık, çıplaklık, utanmazlık, ve bunları sunan moda, turizım, medya ve mekanlar.

Gerçek ki akıldışı-ahlakdışı moda, akıldışı-ahlakdışı turizım, akıldışı-ahlakdışı ünlüler 21. yüzyılı medeniyet içinde medeniyetsizlik, medeniyet içinde ilkellik-barbarlık-vahşilik yapmakta.


Necdet Gürçiftçi
Hiçbir dini inançtan ve hiçbir siyasi partiden yana olmayan dinli ve bilge

İnternette yayınlandığı zaman: 26.5.20/09.14


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020