BİR SAVUNMA YAZISI (3)

... Tarihsel bir bilgiyi gazeteciden (Murat Bardakçı) alma demek istiyorum. Yemek yerken nasıl temizliğine dikkat ediyorsak bilgi de temiz olmalı. Kafadan kestirip atmalısın. Konu ne? Tarih. Kim demiş? Gazeteci. Daha kafadan ele gitsin. Attığım linklere bak yaptığı hataların haddi hesabı yok. Metotsuz adamın teki.

Ayrıca bakın ben Atatürk'ün müslüman için örnek olamayacağını söylediğim halde siz hala hem de alaycı bir üslüpla sanki Atatürk'e takva demişim gibi bir dizi yapmadığı örnekler verirseniz beni yanlış anlayanın başkasını da yanlış anlayacağı kanaati oluşturursunuz. Siz Atatürk'ü İslam düşmanı ve ateist olarak gösterirsiniz başkaları da mason derneklerini kapatan ve meal olarak Elmalılı'yı tercih eden inançlı biri olarak gösterir bunun sonu yok. Ortayı görmeliyiz. Aşırılıklardan ve uçlardan gerçekler çıkmıyor. Sonuçta biz Resulullah'ı müslüman örneği olarak gördüğümüz için Mustafa Kemal'in sünnetine uyuyor değiliz. Uçlardasınız sorun bu. Uçlarda olanlar tarafsız davranamazlar. Sadece bulunduğu taraftan doğru görüneni görürler.

İslamoğlu'nun püsküllü dediği gayb habercisini mi kastediyorsun yoksa kâhin bir Şii mollasına da diyor hangisini? İsim yazarsanız savunduğunuz kişiye niçin şarlatan dediğini önce bir araştırmalıyım. Bilmeden bir şey diyemem. Ben kahinlik taslayan bu iki kişiden başkasına dediğine rastlamadım. Lütfen açıkça isim yazın bir bakayım niçin demiş? Ben İslamoğlu'nu takip etmediğim için araştırmadan bir şey demem.

Ayrıca müslümanların sorununun Atatürk'ü sevmek olduğuna inanmıyorum. Çünkü özellikle cemaat ve tarikatlar onu sevmiyorlar -ki bu belki nüfus kâğıdı müslümanı olmayanların çoğunluğunu oluşturmaktadır. Müslümanların çoğu Atatürk'ü seviyorlar diye İslam dünyası bu hale gelmedi. Çoğu sevmiyor çünkü. Zaten başka ülkeler de dahil edilirse Atatürk'ün adını bile duymayan milyonlarca müslüman var durumları çok mu iyi? Bizim sorunumuz Kuran'daki mesajları metotlu okumayıp mesajlardan habersiz oluşumuzdur. Siz Kur'an mesajlarını ümmetin doğru anlamalarını sağlayın ümmet kimi ne kadar sevip sevmeyeceğini bilecektir. Sorun Zuhruf 44'ü ve Furkan 30'u dikkate almamaktır.

Siz bu söylemlerine bakarak İslamoğlu'na kızıyorsunuz da onun hatalarını gösterdiği alimlere niçin kızmak aklınıza gelmiyor? Said Nursi kendi te'vili olan Ayet el-Kübra'nın kıymetini anlatırken Hz. Ali'nin bile Ayet-el Kübra'dan şefaat isteyeceğini söylerken hiç tatmin olmadığımız halde ne yapmalıyız "vardır bir hikmeti" mi demeliyiz? Kendi yazdığı bir pasajdan sahabe Ali'nin şefaat isteyeceğine inanmasını eleştirmeyelim, susalım, Kaybolan cevizini bile Geylani'den istemesini "iyyake nağbudu ve iyyake nestain" diyen ayete rağmen görmezden gelelim. Mevlâna’nın Mesnevi'sindeki ailemizin yanında bile okuyamayacağımız müstehcen beyitlerini de görmeyelim.

Nereye kadar? Ebu’l-Hasan el-Eş’ari'nin "El İbane" isimli kitabının 77. sayfasında Ebu Hanife'yi kötülediğini okuyan bir akademisyen insanların hoşuna gitmez diye sussun mu? İbn Abdilberr'in "El-İntika" isimli kitabının 150. Sayfasında Ebu Hanife’nin “Müslümanlığı bile tartışmalıdır” demesi 21. Yüzyılda yutulamıyor. İletişim çok ilerledi. Örnekler çok. Sevmediğimiz insanın iyi tarafını görmemekle ve sevdiğimiz insanın kötü tarafını görmemekle hep yerimizde saydık. Mızrak çuvala sığmıyor. Bırak gerçekler ortaya çıksın ve herkes hak ettiği kadar övülsün ya da yerisin. Selametle…

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
CANLI BOMBA NASIL ANLAŞILIR? Genel 10.06.2021
İSLAM NEYİNİZE YETMEDİ DE TASAVVUF İMDADINIZA YETİŞTİ? Genel 26.05.2021
DİN HALİNE GELEN TASAVVUF (2) Genel 15.05.2021
DİN HALİNE GELEN TASAVVUF (1) Genel 14.05.2021
‘VAHY-İ GAYR-İ METLUV’ DEYİP DE ŞİRKE GİRME Genel 11.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Toplumsal Histeri Genel 28.05.2021
İNSANIN KENDİSİNE YABANCILAŞMASI Genel 23.05.2021
DAĞILMIŞ MİLLETLER Genel 22.05.2021
Varlığımızı Anlamlandırmak Genel 20.05.2021
DI-RIŞ! Genel 15.05.2021

Yazıya yapılan bütün yorumlar

youtubetomp3S468 30.05.2020

Hi, just came across your post, really appreciate your works! Would like to share some useful website, hope you like it. [url=https://flvto.ch/]Youtube Converter[/url] [url=https://y2mate.ch/en1/]y2mate[/url] video downloader. [url=https://keepvid.ch/id5/youtube-video-downloader]Youtube video downloader[/url] [url=https://ytmp3.ch/en/youtube-to-mp3]Youtube to mp3[/url] [url=https://listentoyoutube.ch/en1/Youtube-to-mp4/]Youtube to mp4[/url] [url=https://makemkv.us/]makemkv[/url] reviews and alternative of 2020. [url=https://redfox.works/]redfox[/url] reviews and alternative of 2020.

ClaudeLef 30.05.2020

Последние новости, интерактивная карта онлайн, подробная статистика по странам в таблице. https://covid-monitor.com <a href="https://covid-monitor.com">онлайн карта коронавируса +в россии +в реальном</a>

accersarext 28.05.2020

Hello

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.