AKP'CİLERİN TUHAF İDAM CEZASI KAFASI SAVIM

Akp'ciler tuhaf anlar.

Felsefeden, bilimden(bilimsel kafadan/mantıktan ve tutarlılıktan) ve dini tanımlayan Din hadisileri'nden uzak olmalarına karşın kendilerini üstün, önemli, değerli, önder, lider falan sanıyorlar gibi bir durumları var gibi.

Yani hem her türlü mantıksızlığı, tutarsızlığı, yanlışı, kötüyü yapıyorlar ya da istiyorlar hem de kendilerini süttençıkmışakkaşık(sütten çıkmış ak kaşık) sanıyorlar); bu çok tuhaf bir durum.

Örnek ki bu ülkede Atatürk düşmanlığı, Lozan anlaşması düşmanlığı, Türkçe düşmanlığı; Atatürk'e saldırı, Lozan anlaşması'na saldırı, Türkçeye saldırı ve öteyandan(öte yandan) da öz bebek kardeşlerini, öz çocuk kardeşlerini, öz annelerini, öz babalarını, öz evladılarını, eşlerini öldürtmekten bile çekinmemiş Osmanlı hanedanlığı'cılığı ilk kez Akp ile siyasi iktidarlaştı.

Yani çok tuhaf bir durum; hem hiçbirşey bilmemek hem de herşeyi biliyor havasında olmak.

Yani bırakın felsefeyi, bilimselliği; dini tanımlayan Din hadisileri'ni bilseler yüreğim yanmaz.

Akp'cilerin yaptıkları ve yapabilecekleri tek şey sözcüklerin(kelimelerin) anlamları ile oynamak, algı operasyonu denilen ya da 'Toplumu şaşırtmak, yanıltmak, kandırmak, aldatmak' olan şeyi yapmak çünkü açık ki felsefe de, bilim de, Din hadisileri de, mantık da tutarlılık da umurlarında değil. Yine örnek ki hem dinden, imandan, dindar nesil yetiştirmekten söz ediyorlar hem de bikinili, mayolu yani sütyen-külot ortalıkta dolaşılan pılajlara(plajlara), otellere, site havuzularına hiç karşı çıkmıyorlar; zinaya, genelevlere, eşcinselliğe, eşcinsel evliliğe, sex shoplara, bay-bayan karışım masaj salonularına, bay-bayan karışık sıpor(spor) salonularına, barlara, pavyonlara, gecekulübülerine, sıtriptiz(striptiz) kulübülerine tepki göstermiyorlar; Hdp'ye terör suçlaması yapıyorlar ancak Hdp'nin kapatılması için hiçbir çalışma yapmıyorlar; Türkiye yolsuzlukta ve işçi ölümlü iş kazasılarında Avrupa birincisi oldu; yani bunca mantıksızlık ve tutarsızlık varken burunları yine de Kaf dağı'nda. Bu durum cehaletin ve nefsin dayanılamaz kibiri ve hırsı olsa gerek.

Yani düşünün ki biryandan Kadın cinayeti denilen cinayetlere karşı çıkıyor, öteyandan ise 4-5 karısını bile öldürtmüş padişahları bile baştaçı ediyor; biryandan çocuklara şiddete karşı çıkıyor ancak biryandan da öz bebek kardeşlerini, öz çocuk kardeşlerini bile öldürtmekten çekinmemiş padişahları baştaçı diyor; biryandan aile içi şiddete karşı çıkıyor ancak biryandan da kendi ailesinin bebeklerini, çocuklarını, büyüklerini bile öldürtmüş Osmanlı hanedanlığı'nı baştaçı ediyor. Yani bu nasıl akıl, mantıktır; bu nasıl bir akıl-ruh sağlığıdır? Yani akıl ve Türkiye kabusta olmalı. Anlaşılıyor ki Akp dünyası akılı(aklı), mantığı dışlamış, palaspandıras, tuhaf bir dünya; ne de olsa Kpss ile değil, on yılda bir tane bile kitap okumanın ya da okuma-yazma bilmenin ya da çarpım tablosunun bilinmesinin bile koşul(şart), zorunlu olmadığı seçim sandıkıları(sandıkları) ile başa geldi.

Yani düşünün ki ahlaka aykırı yani cinsel sunumlu giysilerle dolaşılan devlete, kamuya ait işyerileri var üstelik de Akp'nin seçimi kazandığı yerlerde bile.

Yani sanki cehaletin 'Hem hiçbirşeyi öğrenmeyeceğim hem de en büyük, en üstün, en egemen ben olacağım' demesi gibi birşey bu durum.

Akp dünyasının bir temel özelliği de kendi yaptıklarını muhalefetin üstüne atmak; kendi özelliklerini muhalefetin özellikleri gibi göstermeye çalışmaya çalışmak; bir özelliği de kendi yararına olan şeylere doğru ya da iyi demesi, kendi zararına olan şeylere yanlış ya da kötü demesi; örnek ki kendisine gelince 'Bir oy fark ile bile kazansak zafer bizimdir' demesi ancak İstanbul büyük şehir belediyesi başkanlığını Chp 20 bin oy farkla kazandığında '20 bin oy farkla seçim mi kaanılır, ayıp' demesi . Yani bir söylediği bir söylediğini tutmayan, bugün söylediğini yarın inkar eden bir iktidarın örnek ki Chp'yi yalancılık, fırıldaklık, güvenilmezlik gibi şeylerle suçlaması ya da tanımlaması hem felsefe, bilim, ve Din hadisileri açısından hem de akıl-ruh sağlığı açısından tuhaftır.

Bu durumun bir örneği de Akp'cileri Adnan Menderes'in idam edilmesini Chp'nin yani Atatürkçülerin üzerine yıkmaya çalışması. Yani Chp'yi ya da Atatürkçüleri 'Darbeci' göstermeye çalışmak yanında bir de 'İdamcı' göstermeye çalışmak.

Be hey kardeşim; 'İdam cezası üsterük, idam cezası isterük!' diye ortalıkta dolaşanlar Akp'ci değil mi? 'İdam cezası kanunu önüme gelirse imzalarım' diyen, Akp'nin genel başkanı da olan cumhurbaşkanı Erdoğan değil mi?

Ve; astığı astık, kestiği kestik olan; idamsız yapamayan Osmanlı hanedanlığı'nı kendine baştaçı, lider, önder yapan, Akp değil mi?

Açık ki Akp barbarlığa yönelmiş cehaletin ve nefsin önlenemez yükselişi olmuş.

Demek ki 'Millet iradesi' denilen şey herzaman mantıklı, tutarlı, gerçekçi, doğrucu olmayabiliyor. Zaten gerçeklere ve doğrulara giden yol millet olmaktan değil; felsefeden, bilimden ve Din hadisileri'nden geçer.

Akp'ciler farkında değiller ki günümüzde idam cezasını isteyenler kendileri!

Yap, ya da iste, ya da söyle; milletin hoşuna giderse ya da oy çoğaltırsa sahiplen, gitmezse ya da azaltırsa muhalefetin üstüne at. Yani açık ki Akp'de Alicengiz(Ali cengiz) oyunu çok.

Açık ki Akp yalnızca ülkeye değil; akıl-ruh sağlığına da olumsuz etkilemekte çünkü akıl-ruh sağlığının temeli mantık ve tutarlılıktır yani mantık ve tutarlılık yoksa akıl-ruh sağlığı da yoktur ki kadın cinayeti denilen cinayetlerin son 10 yılda büyük artış göstermesinin, ve Akp'nin iktidarda olduğu yerlerde yoğunluk içinde olmasının da nedeni bu olabilir.

Açık ki yalnızca Türkiye'yi savunmak değil; akıl-ruh sağlığını korumak da Akp'ye karşı olmaktan geçmekte artık.


Necdet Gürçiftçi
Hiçbir dini inançtan ve hiçbir siyasi partiden yana olmayan dinli ve bilge

İnternette yayınlandığı zaman: 7.9.19/06.58

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020