Torus Nefesi Nedir ? Torus Nefesi Teknikleri'ni Nasıl Uygularız ?

Merhaba değerli okurum. Torus Nefesi insan bedenin deki manyetik alanın dengeli olarak çalışmasını nasıl sağladığını öğrenelim.

Torun Nefesi'nin 17 metreye kadar manyetik etkisi vardır. Maddenin torus şeklinde olduğu nu kabul edebiliriz.Tepe çakrası ile kök çakra arasında manyetik alan oluştuğunda  nefesin,kalbin ritmini senkronize halde dışa yansıtır.

Torus Nefesi ile şifa çalışabilirsiniz.Ruhsal ve bedensel enerji düşüklüğün de katkı sağlar.Sizin için maliyetsiz tanrının  bahşettiği nefesi daha düzgün ve daha anlamlı bedeninize ve ruhunuza  katkı sağlamanın maddiyatsız faydası da diyebiliriz.Belki de şu şekilde düşünebiliriz deprem fay hatları gibi bizim de bedenimizde çakra fay hatları vardır ve bir birini tetikleyebilecek şekilde dizayn edilmiştir.

TAÇ ÇAKRA

3. GÖZ ÇAKRA

BOĞAZ ÇAKRA

KALP ÇAKRA

SOLAR PLEKSUS ÇAKRA

SAKRAL ÇAKRA

KÖK ÇAKRA 

Yukarıdan aşağıya kadar sıralanabilen çakralar düz bir çizgi üzerin de giderler.Torus ise düz bir çizginin sarmaşığı olarak  kabul edebiliriz aşağıdan yukarıya doğru sarmaşık düzeninde dolanarak  çıkar.

her çakra kademeli olarak çalışabilir.3.göz çakra ile duru görü yeteneğinizi torus nefesi ile bedeninizin sıfır noktasından a noktasına kadar boyutsal geçmişinizi ve geleceğinizi  izleyebilirsiniz.

ETERİK BEDEN

DUYGU BEDEN

ZİHİN BEDEN

ASTRAL BEDEN

MENTAL BEDEN

GÖKSEL ( KOZMİK ) BEDEN

KARMİK ( KARMA ) BEDEN

 

Sevgili okurum yukarı da bulunan insan vücudun daki 7 bedenin katman isimleridir. Torus nefesi ile bu katman bedenler arasın da aynı çakralar gibi  geçiş sağlaya bilirmiyiz ? diye bilirsiniz sizi asla yadırgamam çünkü bu çok güzel bir soru diyebilirim.

Mümkünmü acaba ? ya da olabilirmi ? yoksa kafamız da kurduğumuz bir düşüncemi ? 

hayır değil.Fakat biz insanlar beynimizin %15ini kullanmış olsaydık bu soruları değil de insan bedeni tpkı astral beden gibi uçabilirmi ? sorusunu sorabilirdiniz veya da eterik bedenimiz ile astral bedenimizi chi enerkisi ile torus nefesini kulanarak ışınlanabilirmiyiz ? sorusunu sorabilirdiniz.

İnsan bedeni aslın da ilkel bir bedendir.Eğitebiliriz ama bir kaç denemeden sonra vaz geçersek bunu gerçekleştiremeyebiliriz.Vazgeçme duygusu insana has bir duygudur dediğim gibi cabuk sıkılabiliriz.Eğer çabuk sıkılmayıp deneseydik neler olurdu acaba ? demeden geçemiyorum.

İnsanlar'ın karmik bedenlerini öğrenebiliyoruz ve bu biligiyi sadece tek bir beden ile gerçekleştiriyoruz. 

Peki göksel beden eterik beden karmik bedeni birleştirip deneyler yapsaydık ne sonuçlar ile karşılaşırdık bunu denememiz gerekebilir tabi.

Mental beden düşüncelerimizin zeminidir.Bu terimi son zamanlar çok kullanmaya başladık.Genellikle insanların duygusal katmanların da yaşayan daha çok düşünce yapımızı yönlendiren özellikle ani kararlar almada zorlandığımız bedenimizdir.Peki hiç yorulmasaydı neler olurdu ?

Eğer hiç yorulmasaydı vicdanı olmayan insanlara dönüşebilirdik diye tahmin ediyorum.

Eterik bedenimiz ise fiziksel bedenimize en yakın bedendir titreşim frkanslarını hissetmemizi o sağlar.Daha çok hastalandığımız zaman eterik bedenimizde oluşan tıpkı bedenimiz de zar görevi yapan bedenimiz dir o zarar görürse hasta olabiliriz.Peki ya hiç hasta olmasaydık ne olurdu ?

şaman ( shaman , kam vs ) kişilerin hiç hasta olmadığını mental yorgunluğu olmadığını duygusal butunluklerı bozulmadığını bilmelisiniz,

Sorduğum sorulara gelirsek eğer sürekli meditasyon yaparsak alt benliğimizi duymamız kolaylaşır ve o nederse yapar isek belki bu soruları çöpe dahiatabiliriz diye düşünüyorum.

 

TORUS NEFESİ'NE ÖRNEK OLARAK :

BRUCE LEE torus nefesi kullanarak kendini geliştirmiştir.

BRUCE LEE'nin meditasyon teknikleri evrensel enerjileri chi enerjisi ile torus nefesi ni harmanlayarak çalıştığı ön görülür.Meditasyon da chi,vücudun her bölümün de nefes döngüsü tüm vücudu saran enerji ile içsel güç ve zihinsel konsantrasyon gelişir.

En sık yapılan meditasyon egzersizi nefes almasıdır. Fikrinizi aklınızdan çıkarmayın ve sadece chi'ye odaklanın. İşlem, teneffüs edilmesi ve ekshalasyon yapılması ve nefesinin tutulmasıyla yapılır. Solunduğunda, dil üst damağa doğru kaldırılmalı ve ekshalasyon sırasında dil normal pozisyonda olmalıdır. Öncelikle, başınızı giren ve göğsünüzün hemen altına inen chi'yi teneffüs etmeli ve görselleştirmelisiniz. Daha sonra göbek bölgesinde ki chi'yi görselleştirirken nefes verin. Zihninizdeki ve vücudunuzdaki "yaşam gücünü" arttırmak için günlük 10 dakikaları ile ilgili tekrarlanan bir süreçtir.

Dövüş sanatlarında meditasyon önemlidir, çünkü kişinin öz disiplini geliştirmesine yardımcı olur. Meditasyon yoğun konsantrasyonda kendini kontrol etmeyi ve içsel benliğinizi dinleyebilmenizi sağlarken aynı zamanda çevrenizde olup bitenleri gözlemleyebildiğinden, büyük dövüş sanatları becerilerine ulaşmanın çok önemli ve etkili olduğu düşünülür.

Torus Nefesi ile bedeninizde oluşan enerji frekanslarınızı dengeleyerek boşaltmak  isterseniz torus nefesi'nin size katacağı rahatlık çok etkili olacaktır.

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
SESİMİZİ DUYAN VAR MI ? Kültür / Sanat 27.11.2020
Müzik Terapi Nedir ? Genel 19.05.2020
şaman kimdir ? Felsefe 18.05.2020
Başlık Kategori Yayın Tarihi
DİN HALİNE GELEN TASAVVUF (2) Genel 15.05.2021
DI-RIŞ! Genel 15.05.2021
Mescid-i Aksa Genel 14.05.2021
DİN HALİNE GELEN TASAVVUF (1) Genel 14.05.2021
‘VAHY-İ GAYR-İ METLUV’ DEYİP DE ŞİRKE GİRME Genel 11.05.2021

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.