KORONA AŞISI OLMAYI RED EDEN MÜSLÜMAN KORONADAN ÖLÜRSE CENNET'E GİDER Mİ?

Açık ki akıldışı, ahlakdışı, küresel ve derin bir güç akıldışı-ahlakdışı moda, astroloji, medyumluk, akıldışı-ahlakdışı ünlü gibi şeylerle insanlığa akıldışılık ve ahlakdışılık pompalamaya çalışırken, üstelik de Müslüman birileri de doğru yaptıklarını sanıp Müslümanlara bilimdışılık, mantıksızlık, akıldışılık benimsetmeye çalışmakta gibi bir durum var ki bunun da nedeni 'Din bilim, ahlak, vicdan, merhamet, adillik, dürüstlük, tarafsızlık, medenilik, nefssizlik' demektir diyen Din hadisileri'nin bilinmemesinden kaynaklanmakta.

Korona salgını var. Koronaya çözüm olarak birileri Müslümanlara, dua etmeye yönledirirlerken, 'gavur' denilenler de koronaya karşı aşı icat etmeye çalışmakta; birileri de Müslümanları aşı olmamaya çağırmakta. Müslümanların korona aşısı olmayıp ölmeleri açık ki öncelikle, dünyayı elegeçirmeye çalışan siyonistlerin işine yarar, sonra da Müslüman düşmanı öteki güçlerin yani Müslüman düşmanlarının Müslümanların korona aşısı olmamalarından mutluluk, sevinç duyacakları açıktır.

Oysa, İslam dünyası dini tanımlayan Din hadisileri'ne sarılsa, dünyanın bilim ve teknoloji merkezi olur. Açık ki bu da Müslüman düşmanlarının işine gelmez. Açık ki Müslüman düşmanları Müslümanları bilime aykırılığa ve teröre yönlendirmek için didinmekteler; bu nedenle ki İslam dünyasından alim, alime yerine terör örgütüleri fışkırmakta 21. yüzyılda.

Müslümanlar korona aşısı olmalı mı? Öncelikle gerçek şu ki 'Yaşamak istiyorlarsa olmalılar' ki 'Bilim(İlim) Çin'de de olsa gidip öğrenin' hadisi de bunu gerektirir.

Birileri diyor ki 'Bulaşıcı hastalıklardan ölenler Cennet'e gider'. Bu durum Muhammed zamanında geçerli idi çünkü Muhammed zamanında, her Müslüman gerçek Müslüman idi; ve ne ahlakdışı moda vardı, ne ahlakdışı turizım(turizm), ne ahlakdışı sanatçılar, ne ahlakdışı ünlüler, ne ahlakdışı medya, ne siyasetçiler, ne kapitalistler, ne ahlaka aykırı mekanlar, yani Muhammed'in yanındaki herkes Muhammed'in öğrettiği gibi Müslüman idiler ve Arabistan her açıdan ahlaklı bir yer idi ancak çağımızda böyle bir durum yok yani çağımız açısından 'Bulaşıcı hastalıktan ölenler Cennet'e gider' diye bir genelleme yapılamaz.

Peki, kendi istekleri ile korona aşısı olmayan ve koronada ölen Müslümanlar Cennet'e gidebilirler mi? Bu konuda kesin birşey söylenilemez ancak açık ki 'Bilim Çin'de de olsa gidip öğrenin' hadisine göre, 'gavur'dan da gelse bilime sırtçevirmek İslamiyet'e aykırıdır yani Müslüman yaşamak zorundadır yoksa intihar etmiş gibi olur ki intihar etmek de İslamiyet'e aykırı.

Bir de neymiş; 'Korona aşısı kısırlık yapar'mış. Böyle birşeye herşeyden önce Türkiye izin vermez çünkü Türkiye'de herşeyi inceleyebilen laboratuvarlar ve bilimciler var, Türkiye'de devlet var; öteyandan Çin kendi nüfusunu kısırlaştırmak istemez çünkü Çin'i Çin yapan şeylerden biri de nüfus miktarıdır yani Çin nüfusunun azalmasına asla izin vermez.

Açık ki Müslüman düşmanları Müslümanların hiçbir aşıyı olmalarını istemezler, ve olmamaları için de onları kandırmaya çalışırlar; ve aşı olmamak açık ki 'Bilim Çin'de de olsa gidip öğrenin' hadisine yani Muhammed'e yani İslamiyet'e zıtlıktır.

Bu durumda açık ki korona aşısı olmayı red eden ve koronadan ölen Müslümanın Cennet'e gitmesi konusu oldukça kuşku taşımakta. Ve korona aşısı olmayıp öteki insanlara kötü örnek olduğu için de onların da günahını taşımakta ki düşünün ki bir de çocuklar var. Yani açık ki korona aşısı olmamak hem Muhammed'e zıtlık durumu gibidir, hem de Müslümanlara ihanet durumu gibidir.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız, hiçbir dini inançtan
ve hiçbir siyasi partiden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 12.12.20/02.22


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNCELEMEM Felsefe 05.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020