TRT'NİN İSLAM'A VE TÜRKLÜĞE AYKIRI DURUMU

Nicel insanın yani beden kölesi yani dünya kölesi insanın ve toplumun üç zaafı vardır: Cep, mide ve cinsellik. Yani nitel insan ve nitel toplum olmak için bu üç zaafı aşmak, terk etmek gerekir. Kuşkusuz ki eğitim de, medya da bu üç zaaftan uzaklık olmalı.

Yetişkin insan dişisi sanmakta ki demokrasi, laiklik, özgürlük, Kadın hakları, Kadın-erkek eşitliği gibi adlar altında kendisine verilen şey özgürlük; oysa verilen şey yetişkin insan dişisini yetişkin insan erkeği türü için 'Moda ve turizım/turizm' gibi adlar altında daha cinsel sunumlu, ahlaki açıdan daha utanmaz, mantık açısından ise daha mantıksız duruma getirmek. Bu nedenle görülmekte ki demokrasi, laiklik, özgürlük, Kadın hakları gibi şeyler altında yetişkin insan dişisinin yapmakta olduğu şey alime olmak değil daha cinsel sunumlu moda kölesi durumuna gelmek.

Trt.

Televizyon yayınıları Trt-1 televizyonundan, Trt belgesel televizyonuna kadar son zamanlarda iyice Osmanlı, İslamcılık, savaş, döğüş ve silah üzerine yoğunlaşmış bir medya organı.

Yani daha en baştan mantıksızlık. Neden? Çünkü hem demek öz bebek kardeşlerini, öz çocuk kardeşlerini, öz annelerini, öz babalarını, öz evladlarını, ve mısır patlatır gibi karılarını öldürtmekten çekinmemiş; israfa ve zevke dalmış Osmanlı sultanlarını, Osmanlı hanedanlığı'nı, Osmanlı hanedanlığı devletini baştaçı ediyor hem de dinden, İslam'dan, Müslümanlıktan, Türklükten söz ediyor oysa bu tür şeyler dinde de, Türklükte de yoktur, olamaz da.

Trt belgesel Tv'ye bakarsanız; Afrika belgeselilerinde bile, 'Allah, Muhammed, İslam' diyen Afrikalılar; savaş belgeseli; döğüş belgeseli; okçuluk öğretmeye, sevdirmeye çalışan çocuk dizisi; türbanlılar falan.

Yani gören de Müslüman sanır.

Ramazan ayı'ndayız.

Yani üstelik de İslami bir aydayız.

Trt'nin bir de Arab dünyasına Arabça yayın yapan 'Trt Arabi' adlı televizyon kanalı var.

Dün akşam zaplama yaparken birara(bir ara) bu televizyonun akşam ana haberleri saatine denk geldim.

Bir de ne göreyim?

Genç bir bayan, Arabça olarak haberleri sunmakta.

Ancak ne bayan!

Altında daracık, siyah, bildiğimiz, herşeyi 'örtülü' adı altında açığa çıkaran, Muhammed'in 'Giyinik çıplaklık' dediği türden, bedene aşırı tam yapışık, daracık bir tayt pantolon, ve sivri topluklu bir ayakkabı; üstünde uzun kollu ancak V yaka, ve altındaki tayta uygun dar birşey; ve açıkta, nerede ise beline kadar gelen saçları; 90-60-90, manken gibi, genç bir yetişkin insan dişisi.

Böyle bir giyim ne dinde, Müslümanlıkta vardır, ne Türklükte, ne medenilikte, ne de akıl-ruh sağlığında.

Yanında bir de Türkan Şoray gibi yüzlü, genç bir bayan; onun da başı açık. Yalnızca yüzü görünüyordu ekranda, altı görünmüyordu, belki onun da altında tayt pantolon olabilir.

Bence haberden çok bu iki bayana bakılıyor. Yani, algı operasyonu ya da hipnoz durumu gibi bir durum oluşmuş. Sanki haber saati değil güzellik yarışması saati.

Ben bile utandım ve sinirlendim.

Yani; Türkiye'de din, iman, Osmanlı, Allah, Muhammed, türban, takke; dışarıda, üstelik de Arab dünyasında, üstelik de Ramazan ayı'nda dine, ahlaka aykırı moda; Trt'nin amaçı(amacı) ne?

Evet; biryanda türban, biryanda tayt.

Görünmekte ki amaçı din, iman değil.

Ben şöyle düşündüm: 'Trt, Arab dünyasını; dini tanımlayan, öğreten, açıklayan Din hadisileri ile ya da din ya da İslam ile değil; güzel, seksi bayanlarla etkilemeye çalışmakta'.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 15.5.20/07.00


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020