PENTİ'NİN ANNELER GÜNÜ'NÜ KUTLADIĞI ANNELER ACABA NASIL ANNELER?

Muhammed'in de, Atatürk'ün de, dinin de, demokrasinin de, laikliğin de, özgürlüğün de, eğitimin de, hukukun da, akıl-ruh sağlığının da şifresi 'Önce ilim(bilim) ve ahlak'tır.

Kuşkusuz ki bu yazım yalnızca Penti için değil; bu durumdaki her moda sitesi ve her moda tanıtımı için.

Örnek ki külotu, memeleri bacakları ortada bir bayan, sanırsınız ki külot tanıtımı yapıyor; oysa kolundaki saatin tanıtımını yapıyor! Bu nasıl bir 'Saat tanıtımı'dır? Açık ki cinsel sömürü, cinsel tahrik, ahlakdışılık yaymak, zina yaymak, fuhuş yaymak, çıplak yaymak, utanmazlık yaymak gibi art amaçları var bu tür tanıtımların ve moda sitesilerinin.


Moda giren okulda öğretmenin de, öğrencinin de üst akılı yani akılının(aklının) zirvesi felsefede, bilimde, toplumda, insanlıkta, derste değil modada ve beden güzelliğinde yani cinsel çekicilikte olur; moda giren eğitim de baştaçı olan eğitim değil moda olur. Moda giren devlet kurumunda, çalışanların üst akılları devlette, millette, ülkede, işte değil modada ve beden güzelliğinde yani cinsel çekicilikte olur. Bu nedenle modayı ülkeden silmek, atmak zorunluluğu vardır yoksa moda duvarı çürütüp yıkan nem(rutubet) gibi, ülkeler, toplumları, devletleri, eğitimin amaçlarını, öyle ki demokrasiyi, laikliği, siyaseti, dini inançları ve hukuku bile amaçlarına ya da özelliklerine aleteder(alet eder). Moda destek olarak yanına bir de ahlakdışı turizımı(turizmı), ahlakdışı sanatçıları, ahlakdışı ünlüleri, ahlakdışı mekanları da alır; öyle ki moda cinayetlere, uyuşturucu yayılmasına, zinaya, fuhuşa, cinsel sapmalara bile neden olabilir; örnek ki 2-3 aylık, evlilikdışı bebeğini günlerce evde tek başına bırakıp tatile giden bayan öğretmen moda içinde idi çünkü nefs önce akılı, sonra ahlakı yok eder ve moda da nefstir, üstelik ahlakdışı moda da masumca değil canavarca bir nefs özelliğindedir. Yani akıldışı-ahlakdışı modaya, akıldışı-ahlakdışı turizıma, akıldışı-ahlakdışı ünlülere, akıldışı-ahlakdışı sanatçılara, akıldışı-ahlakdışı mekanlara, akıldışı-ahlakdışı medyaya, astrolojiye, medyumluğa, falcılığa, zinaya, genelevlere ya da fuhuşa, cinsel aykırılıklara karşı olmayan siyasi partilere oy vermek gerçekte felsefeye de, bilime de, ahlaka da, dine de, demokrasiye de, laikliğe de, özgürlüğe de, insanlığa da, akıl-ruh sağlığına da, Türklüğe de, dinliliğe de aykırılıktır.

Bilime ve ahlaka aykırı herşey gibi moda da masum değil artık oysa moda ilk önce 'Ahlak, edeb, medenilik, kültürlülük' olarak Türkiye'ye getirilmişti, topluma tanıtılmıştı; öyle ki moda giyinmek medeni olmak sayılmakta idi oysa çağımızda moda en akıldışı ve en ahlakdışı haline gelmiş, getirilmiş durumda çünkü açık ki, belli ki moda dünyasının arkasında artık akıldışı-ahlakdışı kişiler var; öyle ki moda defileleri bazıan(bazan) 'sosyal fuhuş' görünümü ve 'delilik gösterisi' izlenimleri bile uyandırmakta artık. Anlaşılan ki akıldışı-ahlakdışı bir güç 'moda' altında dünyayı, insanlığı elegeçirmek(ele geçirmek), ülkelerde ve dünyada en önemli, en büyük, en üstün güç olmak, yeni ve akıldışı-ahlakdışı bir devlet olmak istiyor.

Öyle moda sitesileri ve tanıtımları var ki bacakları açık bir bayan modelin külotunun yanlarından cinsel organının kenarları, üstünden ise cinsel organının kılları görünmekte ki bu durumlar pornonun bir adım öncesidir açıkki(açık ki); öyle moda sitesileri ve tanıtımları da var ki erkek eşcinselliği ve dişi eşcinselliği sunmakta, açık ki yaymamaya çalışmakta. Açık ki akıldışı-ahlakdışı, küresel ve derin bir güc genelde dünyaya, özelde ise Türkiye'ye; astroloji, medyumluk gibi şeylerle akıldışılık, bilimdışılık; ahlaka/dine aykırı moda, ahlaka/dine aykırı turizım(turizmm), ahlaka/ dine aykırı medya, ahlaka/dine aykırı ünlüler sunmaya, yamamaya çalışmakta; ve onları bir de toplumların ve insanlığın önderi, lideri, baştaçı konumuna getirmeye çalışmakta.

Bu nedenle ki moda hem bilim, akıl ve ahlak durumundan kötülük, hem de bilimsel ve ahlakçı toplum ve insanlık türüne karşı bir ajanlık türü durumunda; öyle ki moda devletleri, ülkeleri, milletleri yıkmak için, meslek olarak ajanlık olarak da kullanılmakta ki Mata Hari, ve 'Anna' adlı filım(film) buna örnektir.

Moda yetişkin insan dişisini, yetişkin insan dişisinin zaafa, takıntıya, saplantıya ve para harcamaya daha açık, daha yatkın olmasından dolayı 'Kadınlara özgürlük', ve 'Kadınlara çalışma hakkı' gibi durumların da yanında yer almaktadır; düşünün ki, ayakkabı ve çanta konusunda örnek ki 20 çift ayakkabısı, 20 çantası olan bayanlar var oysa baylar bu denli çok para harcamazlar yani modanın yetişkin insan dişisine neden sarıldığı, neden destek olduğu, neden baştaçı ettiği açık.

Türk kültüründe de, İslam kültüründe de 'Anne' ya da 'Kadın' demek önce ahlak, edeb, utanmak, erdem, ruh, kişilik demektir. Yani; Türk kültüründe de, İslam kültüründe de bu özelliklere aykırı yetişkin insan dişisine 'anne' de, 'kadın' da denilmez ancak açık ki Amerikan yoz kültüründe, bekareti gitmiş her yetişkin insan dişisine 'kadın', çocuk doğuran her yetişkin insan dişisine de 'anne' denilmekte oysa Türk kültüründe de, İslam kültüründe de 'Bundan kadın olmaz', 'Bundan anne olmaz' olasılıkları da vardır, tıpkı her insana 'insan' denilmediği gibi. Anlaşılan ki Amerikan kültürünün amaçı akılı ve ahlakı değil akıldışılığı ve ahlakdışılığı mutlu etmek amaçlı; bu nedenle de özelde Amerikan kültüründen, genelde ise Batı kültüründen uzak durmak zorunlu; Batının bilimi ve teknolojisi gerekli, ruhu değil; ruh 'Önce ilim(bilim) ve ahlak' diyen Muhammed'in ve Atatürk'ün de dediği gibi bilimde ve ahlakta, üstelik de doğru ve evrensel olarak var.

Penti denilen şirketin internet sitesinde, ve internete verdiği tanıtımlar ile görülmekte ki bu şirket de o güce, belki de farkında bile olmadan, sırf para kazanmak güdüsü ile aletolmakta(alet olmakta). Açık ki Penti'nin internet sitesi ve internet tanıtımları bir erkeği bile utandıracak, nefse köle bir erkeği de azdıracak durumdalar yani bir erkek dergisi görünümündeler, durumundalar.

2020 Anneler günü denilen, kültürel yozlaşma nedeni ile; Penti denilen şirket internete tanıtımlar(reklamlar) vermiş; 'anneniz bizden hediye alın' amaçlı ya da nedenli.

İlk anımsadığım Penti, 20 yıl kadar önce bayanlara 'Eskimiş çoraplarınızı atın!' diyen bir şirket idi.

Şimdi ise, internet sitesinden, ve internete verdiği tanıtımlardan(reklamlardan) da görülmekte olduğu gibi özelde hem ahlaka, hem Türklüğe aykırı, hem Müslümanlığa aykırı; genelde ise dine aykırı bir durum sunmakta topluma ve insanlığa.

Yani, sormak gerekiyor; acaba Penti'nin 'Anne' türü nasıl bir anne türü? Dine, ahlaka, Türklüğe, Müslümanlığa uygun anne türü mü, yoksa aykırı anne türü mü?

Moda diye, tanıtım diye, ticaret diye, ekonomi diye; bikini, mayo diye sütyen-külot; iç çamaşırı tanıtımı diye sütyen-külot olmalarına karşın(rağmen) üstelik de halt yapmaktalar gibi mutluluk içinde gülümseyen, gülüşen, mutlu mutlu bakan, sırıtan bayanlar; bunları insansız yapamıyorlar mı acaba? Bir de; bikini, mayo ya da iç çamaşırı ile, bayan bayana sırıtan tanıtımların özel bir amaçı var mı acaba? Yani, düşünün ki bu sırıtmalar bay, bayan, çocuk, yaşlı, genç tüm topluma ve tüm insanlığa yapılmakta yani gizlikapaklı(gizli kapaklı) şeyler değiller.

Açık ki bayanlara 'Eskimiş çoraplarınız atın' ile başlayan Penti'nin 21. yüzyıldaki durumu 'Ahlakı atın' durumu özelliği taşımaya başlamış durumda görülmekte.

Savım ki 21. yüzyılın ve sonrasının temel savaşımı bilimdışılığa ve ahlakdışılığa karşı olmak zorundadır; Muhammed'in de, Atatürk'ün de 'Önce bilim(ilim) ve ahlak' sözü ile dedikleri gibi.

Türkiye ve dünya akıldışılığın, bilimdışılığın ve ahlakdışılığın keyifi, mutluluğu için değil; bilimsel ve ahlaklı bir var oluş için olursa doğru ve insani olur.

Evet; sitesi ve tanıtımları ahlaka aykırı, dine aykırı, Türklüğe aykırı, Müslümanlığa aykırı görüntülerle dolu Penti acaba Anneler günü derken nasıl bir anneyi tanımlamakta, Anneler günü'nü kutlarken nasıl bir anne türünü kutlamakta; ve Penti hem bu Türklüğe, Müslümanlığa, dine, ahlaka, dine aykırı şeyleri yaparken hem de Türkiye'de Anneler günü'nü kutlamak hakkını kendinde nasıl ve nereden almaktadır?

Belki birgün Anneler günü 'Ahlaka uygun anneler günü', ve 'Ahlaka aykırı anneler günü' diye iki dalda kutlanır? Kuşkusuz ki doğru ile yanlışı ayırmak ve doğruyu yanlıştan üstün görmek felsefenin de, bilimin de, demokrasinin, de laikliğin de, özgürlüğün de, mantığın da, dinin de, akıl-ruh sağlığının da, Atatürkçülüğün de, Muhammedçiliğin de zorunlu koşullarından biridir.

Türkiye ve insanlık akıldışılıkta, bilimdışılıkta ve ahlakdışılıkta değil; Muhammed'in de, Atatürk'ün de, felsefenin de, bilimin de, özgürlüğün de, demokrasinin de, laikliğin de, medeniyetin de, akıl-ruh sağlığının da dediği gibi 'Bilim ve ahlak'ta birleşmeli; kuşkusuz ki buğday tarlasında da, çöplükte de herşey birlik ve beraberlik halindedir ancak birlikleri ve beraberlikleri açık ki çok farklıdır yani birlik ve beraberlik değil, Muhammed'in de, Atatürk'ün de dediği gibi 'Bilim ve ahlak'ta birlik ve beraberlik önemlidir, değerlidir, üstündür, doğrudur, iyidir, güzeldir, onurdur.

Moda siteleri ve tanıtımları insansız yapılmalıdır. Yalnızca ürünler gösterilmelidir; cinsel sunum, cinsel sömürü, cinsel tahrik içermemelidirler; ve moda sitesileri moda sitesilerinden başka sitelerde tanıtım yapamamalıdırlar; bakıyorsunuzi haber sitesileri bile ahlaka aykırı moda tanıtımları ile dolu. Ticaret, para ahlaktan üstün değildir.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 7.5.20/13.01


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020