ANNENİZE HEDİYE ALACAKSANIZ ANNELER GÜNÜ'NDE ALMAYIN

İnsanın en büyük düşmanı nefstir çünkü nefs hem en büyük cehalettir, öyle ki alimi bile rezil, kepaze, aşağılık duruma düşürebilir, çünkü nefs önce akılı, sonra da en yüksek nitel akıl olan ahlakı yok eder; bu nedenle ki evrensel dahi Muhammed 'En acıdığım insanlar cahiller içindeki alimlerdir', ve 'Sultanlarla düşüpkalkan alimler de hırsızdır' demiştir; hem de kötülüklerin hem nedeni hem amaçıdır(amacıdır).

Bunun için ki Muhammed de, Atatürk de 'Önce ilim(bilim) ve ahlak' dedi yani 'Yalnızca bilim' demediler.

İnsanlığın en büyük düşmanı ise çağlara göre değilir; 21. yüzyılda insanlığın en büyük düşmanı; insanlığa akıldışılık ve ahlakdışılık yaymaya, egemen etmeye çalışan, küresel ve derin bir güçtür. Bu güç; amaçına ulaşmak için astroloji, medyumluk, pirsing modası, dövme modası, akıldışı-ahlakdışı giysi modası; akıldışı makyaj modası; akıldışı saç modası; akıldışı-ahlakdışı turizım(turizm), akıldışı-ahlakdışı medya, ahlakdışı reklam, akıldışı-ahlakdışı festival, sigara, içki, uyuşturucu, ahlaka aykırı cinsellik, akıldışı-ahlakdışı ünlüler, akıldışı-ahlakdışı sinema, akıldışı-ahlakdışı müzik, sıpor(spor), bilgisayar oyunu gibi yöntemleri, araçları ve Anneler günü, Babalar günü, Sevgililer günü, Zombiler günü, Cadılar bayramı gibi şeyleri kullanmaktadır.

Bu nedenle 21. yüzyılın en büyük düşmanı ahlaksızlıktır; 21. yüzyılın en büyük salgını ahlaksızlıktır; 21. yüzyılın en büyük savaşımı da 'Ahlak için savaşım'dır.

Ahlak basit, önemsiz birşey değildir; savım ki ahlak zekanın, akılın, mantığın, beyinin, ruhun, akıl-ruh sağlığının, felsefenin, bilimin, demokrasinin, laikliğin, özgürlüğün, medeniliğin, medeniyetin, insan olmanın, insanlığın en üst nitel aşamasıdır. Yani, ahlaktan yoksun ya da uzak olmanın neleri yitirteceği açık. Yani, bilim yoksa bir toplum yokluk, yoksulluk içinde yaşar ancak ahlak yoksa insan olmaktan çıkar. Yani genelde tüm ülkelere, özelde ise Türkiye'ye yönelik 'Ahlaksızlık' saldırısının amaçı açıktır: Önce Türkiye toplumunu yıkmak, sonra da Türkiye'yi yıkmak. Yani, ahlaksızlık silahsız bir savaş türüdür, ve kimlikli ve maaşlı ajanlısız ajanlıktır yani farkında olmadan ajanlıktır.

Yani, zeka katsayısı 300 de olsa ahlak yoksa, o zeka ancak 30 değerindedir.

Savım ki özgürlük de istenilen herşeyin yapılması yani cehalet ve nefs serbestliği değil; bilime ve ahlaka uygun olmaktır. İstenilen herşeyi yapmak özgürlük değildir, serseriliğin, insanlıkdışılığın, mantıksızlığın, bencilliğin, sorumsuzluğun, yozluğun kardeşi olan serbestliktir.

Açık ki ahlaksızlık genelde nefsle, özelde ise duygu ile yayılmaktadır çünkü nefs önce akılı, sonra da ahlakı yok eder. Duyguda da mantık yoktur zaten. Yani amaç insanları, toplumları, ülkeleri ve insanlığı mantıklı olmaktan uzaklaştırmak, çıkarmaktır; böylece kolay av, kolay köle olurlar; açık ki böyle bir insan ve toplum türü bir nefs türü olan siyasetin ve özel sektörün de işine gelir, bu nedenle ki ülkemizde bile zina, genelev, sıtriptiz(striptiz) kulübü, sex shop, bay-bayan karışık masaj salonu, eşcinsel evlilik, bikini diye sütyen-külot ortalıkta dolaşmak, mini şort diye külotla ortalıkta dolaşmak gibi ahlaka aykırı şeylere serbestlik din, iman söylemleri yapan siyasetçilerce verilmektedir.

Anneler günü masum gibi görünse de gerçekte masum değildir çünkü 21. yüzyılda artık hiçbirşey masum değildir; moda, turizım, medya, sanat ve sıpor bile çünkü o küresel güç herşeyi insanlıkdışılaştırmak için didinmektedir ve en başta da bir nefs, takıntı, saplantı yoğunluğu durumundaki yetişkin insna dişisinin bu durumu yüzünden büyük bir güçe sahiptir, bu nedenle o küresel güçün ilk avı yetişkin insan dişisidir, ve bir toplumun yetişkin insan dişisi kitlesini avuçaalmak(avuça almak) o ülkeyi avuçaalmaktır çünkü hem toplumun nicelik olarak yarısıdır, hem her yetişkin insan dişisi bir yetişkin insan erkeği yani aşk, sevgili ya da evlilik hem de çocuk yetiştirmek demektir.

Bu nedenle; genelde Batıdan, özelde ise Abd'den gelen kültürel şeylere karşı kapalı olmak zorunluluğu vardır; bunlardan biri de 'Mother's day' yani Türkçesi ile 'Anneler günü' denilen gündür. Yani onlara göre; örnek ki genelev işleten bir kadın da annedir, uyuşturucu satan bir kadın da annedir, pornoda oynayan bir kadın da annedir, zina yapmakta olan kadın da annedir ancak Türk kültüründen de, Müslüman kültüründe de, felsefede de, bilimde de, din de de anne demek önce ahlak demektir. Yani onlarla birlikte 'Anneler günü' kutlanılamaz, yapılamaz. Türk kültüründe de, İslam kültüründe de anne de, kadın da önce ahlak demektir yani Türk kültürü de, İslam kültürü de her kadına kadın, her çocukluya anne demez.

Annenize hediye almak istiyorsanız Anneler günü'nde değil, başka günde almalısınız, örnek ki annenizin doğum gününde ya da sizin doğum gününüzde ya da Cumhuriyet bayramı'nda ya da öteki bayramlarda. Babanıza hediye almak istiyorsanız da, eşinize hediye almak istiyorsanız da aynı yöntemi uygulamalısınız.

Unutmayın; Türkiye'ye en büyük kötülük Türkiye'yi bilimdışı ve ahlakdışı biryer yapmaktır ki bu insanlığa da en büyük kötülüktür. Türkiye bilim ve ahlak ile ayakta durdukça insanlık için de zafer olacaktır.

Unutmayın; bilim giderse Türkiye cahil olur ancak ahlak giderse Türkiye yok olur.

Yani yetişkin insan dişisini bilim ve ahlakla korumak yalnızca Türkiye'yi değil, tüm insanlığı ve tüm dünyayı da korumaktır. Yetişkin insan dişisinin kendini bilim ve ahlakla koruması yalnızca kendini değil Türkiye'yi, tüm insanlığı ve tüm dünyayı da korumasıdır yoksa bunun tersi bencillik, sorumsuzluk, yozluk olur ve böyle bir yetişkin insan dişisi türü de saygıyı, sevgiyi, değeri hak etmez., ülkesini ve insanlığı düşünmeyen bir insan türünün ne saygınlığı, değeri olabilirki(olabilir ki)?

Akıldışı-ahlakdışı, yoz Batı kültürünü Türkiye'den de, tüm dünyadan da atalım yoksa Atatürkçü olmanın da, Muhammedçi olmanında anlamı kalmaz.

Yani, ahlak yoksa Atatürkçülükten de, dinden de, dinlilikten de, bilimsel insan olmaktan da, demokrasiden de, laiklikten de, özgürlükten de söz edilemez.

Evet; mantık için de, akıl-ruh sağlığı için de, insanca bir dünya için de önce mantık zorunludur, ve ahlak en yüksek nitel mantıktır.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 5.5.20/09.35


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020